bıktımm...

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında oliverkapo tarafından paylaşıldı.

1. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    kpss'ye ciddi anlamda ikinci hazırlanışımdı yine aynı hatalar sonuç olarak 2012 ile aynı sadece sıralama iyi biraz daha özel sektörde iş bulamıyorum yaş 28 feci bunalımdayım 5 yıldır birlikteliğim var evlenemiyorum canım çok skkn sabrettim olmadı olmuyor.Emekler kül oldu gitti 2010 puanıyla atananları görünce içim sızladı ben onlardan biraz daha iyi puan aldığım halde elime geçen yine bir hiç oldu.Arkadaşlar canınızı sıktım kusura bakmayın ama bişeyler söleyin lütfen.

2. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Hocam kaç puan aldın sınavdan sen ?

Gelelim asıl konuya sınavı hayatının dönüm noktası olarak gördüğün sürece kaybedersin. Sınav senin bundan sonraki hayatını belirleyecek tek ölçüt değil. Özelde is bulmak zordur ama imkansız değildir. yeterki sen kendini iyi ifade et. Yasadığın süreç senin için zor bir süreç ama hep böyle gidecek diye bir durum yok. Her insanın yasamında dönem dönem sıkıntılar olur. Ha sen zannediyor musun atandıktan sonra sıkıntılar bitiyor. Öncelikle bunalımdayım lafını beyninden sileceksin. sen durumunu değistirmek için mücadele ediyorsun ha ettiğin mücadeleden memnun değilsen daha fazlasını yapacaksın. Sağlığın yerindeyse, sevdiklerininde hepsi yanındaysa öncelikle sükredeceksin.

Herkesin ekmeği için mücadele eder pes etmek olmaz.

oliverkapo ve mymaxi bunu beğendi.
  3. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ah vah demenın ne sıze ne bıze faydası olur pısmanlıklar fayda etmez bu saatten sonra onunuze bakmalısınız p3 degılsede alandanda hazırlanmakta fayda var bos bos beklemektense!
    yasınız o kadarda gec degıl ben 31 yasındayım ve alan sınırı 35 yas olmasına ragmen alana hazırlanmaya basladım, sıze bır buyuk tavsıyesı dahada gec olmadan baslayın ben ılk mezun oldugumda yıl 2005 ıdı ılk kpss ye hazırlanısım 2012 bunca zaman hazırlanmamaıs hazırlanamamıs olmamı bende aptallık olarak degerlendırıyorum keza bu calısmalarla o donemde 90 ustu puanlarım garantı ıdı ve kadrolarda gırla gelıyordu! yanı dahada gec olmadan yanlıs yoldan donmek gerek sadece p3 dıye dusunmek en buyuk hatamız alanımızı neden yabana attık calısanlarda yapıyorda bız nıye yarısı maasla amelelık yapmak ıcın bunca yıl yırtınıyoruz! 2012-2014 arasınıda 83 puanıma guvenıp bos gecırdım halbukı alana hazırlansaydım ne kadar ıyıydı ınsan dunku aklını begenmez ıste her yenı gun yenı ınsanlarız...

4. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    80,38 aldım ama 2012'den çok yıprandım sabrettim ama sonuç değişmedi.dediğin gibi atandıktan sonra da sıkıntılar bitmicek sağolasın incir reçelim gerçekten allah senden razı olsun dediğin doğru elimiz kolumuz sağlam şükür de şu işsizlik zor zanaat konu komşu böle sormuyo mu deli oluyorum.tamam mıyız filmi var belki izlemişsindir o film aslında ibretlik gerçekten.

işletme19 bunu beğendi.
  5. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    çok doğru alana hazırlanmamamın sebebi sürecin uzun olmasın sanki p3'te süre kısa sürekli beklioz onda da.Ama artık ben limitimi doldurdun dersaneye hiç gitmedim hep evde hazırlandım ama artık evde hazırlanamam ailevi durumlar var çalışıp hazırlanmayı düşünüyorum alana inş olursa öle olsun aman aman yüksek net istemio zaten 30 da 15 net iş görüo her branşta zor tabi yapmak ama denerim şansımı artık kuru kuru oturup evde sınavlardan sonuç beklemek bana göre değil.

6. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    MSB ilanlarını özellikle takip et, yaşın uygunsa gümrük muhafaza.. 3 katı aday çağırılıyor artık, mülakata kalma şansın olabilir ve PTT de var..

7. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat

Hocam bak simdi toplum baskısı her dönem buradaki herkesi etkilemistir. Ben üniversitede okurken babama senin oğlan ne olacak derlerdi, en yakın akrabalarım haset ederdi. Hasbel kader okul bitti nasip oldu normal puan aldık atanırız dedik o dönem A grubuna çalısırken nasıl olsa atanamaz bosa okudu, o mezunlar bosta geziyor. e sen okulu bitirdin ne yapacaksın hala ders çalısıyorsun gibi gırla laflar duydum. ha ben önce b den sonra a dan atandım. önce nereye atandın diye laf edenler sonra kaç maas alıyorsun onun maası iyi değil derler... Ben bu lafların hepsini kendime kulak arkası ettim hırs yaptım. sınavı kazandığım gün ismimin yanına bey kelimesini eklediler. artık toplumda öyle hitp etmeye basladılar.simdi o laf söyleyen akrep görünümlü akrabaların,komsuların vs her kimse hepsi bir isi düstüğünde veya bir isleri olduğunda akıl danısmaya, bize yardımcı ol diye geliyorlar... herkese değerince göre muamele ediyorum bende kim olursa olsun. bir insan" sınavın nasıl " geçti sorusuyla bile o soruyu sormasındaki amacı anlarsın. birisi içinden kıs kıs güler , brisi gerçekten iyi niyetli sorar destek olur.

Sen sabredeceksin pes etmeyeceksin. vaktin mi evde misin aç konu çalıs, özelde is pesinde kos. açılan hiç bir ilanı kaçırma takip et. rızkın nerede olduğunu kimse bilemez.

O sana laff söyleyenleri utandırmalısın.

beterböcek, Yelken, umutvar ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    inşallah utandırcam hayırlısıyla

umutvar ve incir reçelim bunu beğendi.
  9. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    İlk amacım annemin babamın gurur duyduğu bir evlat olmak. Babama oğlanı ne zaman evlendireceksin dediklerinde babam cevap veremiyor mahcup oluyor, çünkü oğlunun elinde bir iş yok. Hala tarafım oğullarıyla anneme övünürken annem eziliyor ses çıkaramıyor çünkü oğlunun elinde bir iş yok. En çok annemin babamın benimle gurur duyması için memur olmak istiyorum. Şu an işsiz olduğum için psikolojim kötü olduğu için akrabalar pek ciddiye almıyor, kimi acıyor kimi hafife alarak konuşuyor. Geçen gün halama vmy dan bahsettiğimde şaşırarak yüzüme baktı sen kimsin der gibi. En çok annemin babamın benimle gurur duyması için memur olmak istiyorum.
    oliverkapo benim de yaşım 27 hatta bir aydır 27 diyorum yoksa 28. Bir aydır içinde bulunduğum yaşı değil de doldurduğum yaşı benimsiyorum, sana itiraf ettiğime bakma ben artık 27 yaşındayım. : ) 2012de 80 almıştım 2014de 79 aldım ve benim için çok kötü oldu. Biraz önce bir haber geldi pazartesi ön muhasebe için bir şirketle görüşmeye gideceğim ne çok mutlu oldum. Yani seni anlayabiliyorum elinde iş olmayınca ne ciddiye alıyorlar ne kız veriyorlar ne akrabalar arasında saygı görüyorsun. Sen yine 80,38 almışsın ve 70,44 aldım aramızda belki 5 bin kişi vardır. : ) Herkes için hayırlısı olsun. Allah hak eden herkese yardımcı olsun ve sabır versin.

Yelken ve incir reçelim bunu beğendi.
  10. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    amin kardeşim sağolasın inş görüşmen olumlu geçer de kurtulursun şu dertten

umutvar bunu beğendi.
  11. msevketjk

msevketjk Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Hangi üni mezunusun

12. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    :) bıkma. Senden daha vahim durumda olanlar var, misal ben: 7 yıldır birlikteliğim var ben de evlenemiyorum 5 yıldan sonra ne çabuk bu kadar zaman geçmiş diyorsun zamanın farkında bile olmuyorsun. :p
    Ha eğer çok bıkıp bunalıma girecek seviyeye geldiysen zabıt katipliğine hazırlan, her sinirlendiğinde sinirini tuşlardan çıkar

incir reçelim bunu beğendi.
  13. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    zabıt katipliğine sıralamaya girdim bakalım da klavyem çok iyi değil hayırlısı artık

14. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    inşallah olur :) İnşallah 2012 kpss puanıyla son dakika golü atıp kazanan gümrükçü arkadaşlar gibi senin için de seviniriz

15. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    pek bilmiorum mesleğin ayrıntılarını adliyelerde hep soğuk gelmiştir bana ama dediğin gibi son kurşun 2012 puanıyla

16. ÖZLEM

ÖZLEM Üye

Ödül Puanları:
    8
    Yalnız değilsin arkadaşım seni çok iyi anlıyorum kpss için çok uğraştık emek verdik ama sonuç ortada hiçbir şeye yaramadı puanlarımız yandı gitti.adamı olan yerleşti olan bize oldu.Kendini üzme özel sektörde iş aramaya devam et iş bulunca sorunlar bitmiyor daha yeni sorunlar ortaya çıkıyor bu gerçek buna inan.Umarım en yakın zamanda iş bulursun vazgeçme.Ben o kadar kpss den soğudum ki pes ettim artık özel sektörde sürünmeye devam.İnşaallah bu sefer atanırsın umudunu kaybetme.Seçici olma.

17. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    sıralama 2012ye göre daha iyi ama bu genel sıralama 13 bin öndeyim eski puana göre kadrolar artarsa belki bişeyler olabilir yoksa eski kadrolar gelirse taban puan yine 83-84 olacaktır.valla özelde gidiyorum firmalara konuşuyoz güzel geçio ama dönen yok kaldık böle bakalım hayırlısı yani olan bu alınan puan belli her nekadar hiç yakışmasa da durum bundan ibaret bende kapatıcam bu kpss olayını heves hala var ama hayatım= kpss mantığından sıyrılcam artık bu ne ya elime bişey geçmedi daha da kötü oldum sağlığımı kaybedicem yakında rahat gayet relax bundan sonra

18. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    ben de adliye binasını görünce çekiniyordum soğuk geliyordu ama içerisi öyle değil :)
    Bir sorun olduğunda kapıdaki polis amcalar yardımcı olmaya çalşır, soruşturma bürodakiler müziği son ses açar birbirine dinletir masadan masaya laf atar, iki katip bişeylerden bunaldıysa yanlarından geçerken hadi oturma eylemi yapalım dedikleri sohbete kulak misafiri olursun, savcı hanım çok şeker mütevazi birisidir katiplerin sahip olduğu hava kibir onda yoktur...
    Hem adliyeye girersen uzlaştırmacılık da yaparsın ;)

19. ÖZLEM

ÖZLEM Üye

Ödül Puanları:
    8
    kafkaslı2 arkadaşıma katılıyorum bütün enerjini zabit katipliği için kullan.Zamanla hızın artar zaten.

Kafkaslı bunu beğendi.
  20. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    goruyorsunuz ıste durumları uzulmeye pes etmeye gerek yok herkes ekmek pesınde ve Rabbım hepımıze ıyı kotu bır rızık kapısı aralar. umutsuz olmayın gozunuz acık olsun Rabbım sızede hayırlı bır ıs nasıp etsın ınsallah amin.

Kafkaslı, eylul2011 ve umutvar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş