BİLGİ İŞLEM DESTEK ELEMANI

yaptımolacak

Site Müdavimi
Allah razi olsun başlık için ayni konuyu halk bankasının başlığında yazmıştım ama kimse ilgilenmedi. Ben olabileceğini düşünüyorum açıkçası biraz araştırmak lazım alım kesin olur mu diye

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
Allah razi olsun başlık için ayni konuyu halk bankasının başlığında yazmıştım ama kimse ilgilenmedi. Ben olabileceğini düşünüyorum açıkçası biraz araştırmak lazım alım kesin olur mu diye

A1/T1 İş Sağlığı ve Güvenliği, Kalite, Çevre Koruma, İş Organizasyonu ve Mesleki Gelişim.
A2/T1 Bilişim Teknolojilerinin Temelleri.
A3/T1 BT Donanım Parkını Oluşturma ve Kurma.
A3/P1 Ağ Kablosu Sonlandırma Uygulaması.
A3/P2 Sistem Kurulumu Uygulaması.
A4/T1 BT Sistemleri Yapılandırma.
A4/P1 İşletim Sistemi Kurulumu Uygulaması.
A4/P2 Ağ ve İnternet Bağlantısı Kurulum Uygulaması.
A5/T1 BT Sistemlerin Bakımı, Arıza Tespiti ve Sorun Giderme.
A5/P1 Yedekleme Uygulaması.
A5/P2 BT Donanımı Değiştirme Uygulaması.
A5/P3 BT Donanımındaki Basit Sorunları Giderme Uygulaması.
Bilgi İşlem Destek Elemanı (Seviye 4) belgesi almaya hak kazanmak için adayların yukarıdaki tüm sınav bölümlerinden başarılı olmaları gerekmektedir.

bu konularda yetkin olduğunu düşünüyorsan başvur.eğitim yok sadece sınava giriceksin.

yaptımolacak

Site Müdavimi
Ya madem egitim yok ne diye 400tl para alıyorlar devlette buna göz yumuyor anlamış degilim

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
Ya madem egitim yok ne diye 400tl para alıyorlar devlette buna göz yumuyor anlamış degilim

herhangi bir eğitim şartı da yok.millet bir umutla başvurucak.para tuzağı:) ilk defa alındığı için nasıl olur onu kestirmek de zor

400 tl sınav mı olur. bende bu konuların çoğunda yeterli bilgiye sahibim bilgi işlem olarak çalıştım uzun süre. ama içime şüphe düşdü. o kadar bilgisayar mühendisliği mezunu varken buna ne gerek var. en azından kaçkişiyi alacaklar ihtiyaç ne kadar maaş ne kadar onu söyleselermiş adamlar sadece 400 tl birde başvuru ve sınav tarihini açıklamışlar.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
açıkcası ben bilg. müh. olan birinin bu işte çalışmak isteyeceğini sanmam!!!

okullara kurulan fatih projesi için her okula birer kişi olacak şekilde bir alım düşünülüyorsa eğer muazzam bir atama olacaktır -ki önşart konulmaması beni bu düşünceye sev ketti!- eğer ki her okula bir kişi değilde il ve ilçe bazında okul sayısı oranıyla orantılı bir şekilde atama yapılacaksa da bu da az olamaz!

bence buradan alanı olanlara ekmek kapısı çıkar eşim bu konuda uzman onun girmesini sağlarım ama benim uzmanlık alanım değil. inşallah iibflilerinde işine yarar...

bu arada 400 tl konusu evet bencede yüksek ama gereksiz sınav yoğunluğu yaratılmasın alanı olanlar gelsin di,ye yapılmışda olabılır hatta kaz gelecek yerden tavugu esırgemezler deyıp garantı ıs kapısı gıbıde dusunlmus olabılır neyse sorular sorular.....

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
400 tl sınav mı olur. bende bu konuların çoğunda yeterli bilgiye sahibim bilgi işlem olarak çalıştım uzun süre. ama içime şüphe düşdü. o kadar bilgisayar mühendisliği mezunu varken buna ne gerek var. en azından kaçkişiyi alacaklar ihtiyaç ne kadar maaş ne kadar onu söyleselermiş adamlar sadece 400 tl birde başvuru ve sınav tarihini açıklamışlar.

bilgisayar müh. için basit bir iş orta düzey pc kullanan birisi format atmayı bilen birisi yapar bu işi onların istediğide bu zaten

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
valla başvurmazsa pişman olucaz gibi geliyor ama bilgi işlem işini de hiç sevmiyorum :D

bilgisayar müh. için basit bir iş orta düzey pc kullanan birisi format atmayı bilen birisi yapar bu işi onların istediğide bu zaten
nasıl olur acaba sözleşmeli memur mu yoksa kadrolu mu. bu sertifkayı verenler imd sertifikasıda veriyorlar ama kamuya imd olarak atanmak için kpss şartı var. bunun içinde ilana çıktığında kpss şartı isteyebilirler mi?

esiesi

Yeni Üye
bende düşünüyorum arkadaşlar nasıl olacak ama nasıl bir çalışma yapmalıyız sadece konu başlıkları verilmiş