Bilgisayarımda sorun var !

desouza

Üyeliği İptal Edildi
Bilgisayarında sorun yaşayanlar buraya yazabilir, tecrübeli olanlar yardımcı olsun

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Benim internet sorunları ile ilgili bir blogum var pc işleriyle uğraştığımdan karşılaştığım sorunları çözümleriyle paylaştığım yer....

Sorunu.net adresi

Ama burdanda yardımcı olabilirim.... hatta benim için iyi olur :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Chrome sayfam tüm çabalarıma rağmen abuk subuk bir site çıkıyor, şu windows 7yi orijinale çevireyim derken haşat ettik virüs bulaştırdık muhtemeln. Çözüm yolu nedir?

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
gençler alakasız olacak ama
en hızlı tarayıcı hangisi.

chrome demeyin daha geçenlerde kaldırdım pc'den. çok donuyordu çok takılıyordu özellikle facebook youtube tarzı sosyal sitelerde.
yandex şuan tarayıcım ilkkez kullanıyorum takılma donma az ancak chrome kadarda hızlı değil
..
takılması az, hızı iyi bir tarayıcı olsaydı iyidi :)

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
mozilla iyidir :)

Sedat

% 100
Mücadele Grubu

chrome demeyin daha geçenlerde kaldırdım pc'den. çok donuyordu çok takılıyordu özellikle facebook youtube tarzı sosyal sitelerde.
yandex şuan tarayıcım ilkkez kullanıyorum takılma donma az ancak chrome kadarda hızlı değil
..
Firefox kullanıyorum :D Firefox 4 den beri :D bi kaç kere niyetlendim Çoruma geçmeye ama Firefoxda kullandığım bi kaç tane eklenti var onlar olmadan olmuyor hızının yavaş olduğunu da düşünmüyorum. Yandex Çorumla aynı diye biliyorum ben bi ara Operaya güzel diyolardı ama dediğim gibi benim değişmezim Firefox :D

kpsszede

Bu da mı Gol Değil
Forum Yöneticisi
benimde çözemediğim bir sorun var digitürk playden maç izlerken laptopta görüntü cam gibi titreme vs 0 ama masa üstü bilgisayarda görüntü belirgin şekilde kalitesizleşiyor çözünürlüğü çok düşük seviyeye getirdiğimde titremeler azalıyor ama tabi öyle yapınca da oyuncuların kim olduğu belli olmuyor nerdeyse :) masa üstünün ekran kartı ati hd3400 serilerden eskidi o yüzden midir ? ekran kartını yenilemeden görüntüyü nasıl iyileştiririm ?

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
ekran kartının sürücüsünü güncelle dicem de belki faydası olur...

Sedat

% 100
Mücadele Grubu
bir deneyim bakalım çok eskidi diye güncel driveri yoktur diyordum sen deyince 14.01,2014 de yüklenmiş bir driver gördüm şimdi..
kurcalama etkinlik öncesi bozacan şimdi sen lazımsın :D

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
benimde çözemediğim bir sorun var digitürk playden maç izlerken laptopta görüntü cam gibi titreme vs 0 ama masa üstü bilgisayarda görüntü belirgin şekilde kalitesizleşiyor çözünürlüğü çok düşük seviyeye getirdiğimde titremeler azalıyor ama tabi öyle yapınca da oyuncuların kim olduğu belli olmuyor nerdeyse :) masa üstünün ekran kartı ati hd3400 serilerden eskidi o yüzden midir ? ekran kartını yenilemeden görüntüyü nasıl iyileştiririm ?
Digiturkplayde otomatik baglanti hizina gore cozunurluk var onu 1200 e tikla onda kalsin ayrica goruntu boyutu buyudukce kgoruntu kalitesi azalir bu normal ancak birde ekranti bilgini verirsen onu inceleyim

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO

..
Bende firefoxcuyum tavsiye ederim

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Chrome sayfam tüm çabalarıma rağmen abuk subuk bir site çıkıyor, şu windows 7yi orijinale çevireyim derken haşat ettik virüs bulaştırdık muhtemeln. Çözüm yolu nedir?
Önce Chormedeki eklentileri sil...
Program ekle kaldırdan bilmediğin programları kaldır. Toolbar yazanların hepsini kaldır... Search yazanları kaldır....
Daha sonra şunu incele chormeyi açtığın kısa yolun üzerinde sağ tık yap ve özellikle de... HEDEF yazan yerin sonunda o girdiğin internet sitesi varsa onu sil sonu şöyle bitsin .......ation\chrome.exe"

Eğer çözüm olmazsa regeditten araştırırız. Ayrıca crack işini face eklersen yarın dükkandayken güncel bir crack gönderebilirim sana...

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
@Serkan: İlaç gibi geldi, tertemiz oldu chrome, çok iyi anltmışsın valla, sağolasın :) sadece ad blocker kaldı uzantı olarak...

diğer mevzuyu da halledersen valla bilgisayarcılık yap derim hocam, gayet iyi bilgin falan :)

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
@Serkan: İlaç gibi geldi, tertemiz oldu chrome, çok iyi anltmışsın valla, sağolasın :) sadece ad blocker kaldı uzantı olarak...

diğer mevzuyu da halledersen valla bilgisayarcılık yap derim hocam, gayet iyi bilgin falan :)
Sorunu çözmene sevindim bilgisayar işleri ara yapıyorum zaten :)

O mevzuyuda yarın hallederiz inşallah şuan teldeyim yarın bilgisayarda olucam eklerim seni

microsoft silverlight'ı güncelleyerek bahsettiğin sorunu çözmüştüm.
http://www.microsoft.com/turkiye/silverlight/default.html

microsoft silverlight'ı güncelleyerek bahsettiğin sorunu çözmüştüm.
http://www.microsoft.com/turkiye/silverlight/default.html

kpsszede

Bu da mı Gol Değil
Forum Yöneticisi
Digiturkplayde otomatik baglanti hizina gore cozunurluk var onu 1200 e tikla onda kalsin ayrica goruntu boyutu buyudukce kgoruntu kalitesi azalir bu normal ancak birde ekranti bilgini verirsen onu inceleyim

1200 de görüntü hd kalitesinde oluyor ama takılmalar artıyor 800 e getirince bir nebze azalıyor chrome kullanıyorum eklentisiz ekran bilgisi derken neyi vereceğimi tam anlamadım? 17 inç philips monitör ekran kartı amd hd3400 series..