Binlerce işçiye kamu kapısı açılıyor Buyur Burdan Yak

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Yerel seçimlere 3 aydan az bir süre kala kamu,taşeron işçilerine kapıyı açmaya hazırlanıyor. Sayıları 600 bini bulan taşeron işçilerin kamuda kadrolu olması için karar alındığı öğrenildi. Ocak sonu ya da şubat ortasına kadar Torba Yasa’ya bir madde eklenerek ya da Bakanlar Kurulu kararı ile kadro izni çıkacak
    Kamuda sayıları 600 bine yaklaşan taşeronişçilere kadro yolu açıldı. Edinilen bilgiye göre konu, Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) görüşüldü ve karara bağlandı.

Ocak sonu ya da şubat başında taşeron işçilerin kadroya alınması planlanırken bunun için gerekli olan yasal düzenlemenin ya Torba Yasa’ya konularak ya da Bakanlar Kurulu kararı ile gündeme geleceği öğrenildi.

Yıllardır tartışma konusu olan kamuda çalışan taşeron işçiler ile ilgili, yerel seçimlere 3 aydan az bir süre kala ciddi bir adım atılıyor. Kamuda çalıştığı halde kamudaki haklardan yararlanmayan taşeron işçilerle ilgili pazarlıklar uzun süredir devam ediyordu.

KIDEMLERİ NE OLACAK?

Bu işçilerin bir bölümü taşeronun değil kamunun işini yaptıklarını öne sürerek dava açmış ve büyük çoğunluğu da bu davaları arka arkaya kazanmıştı. İşte dava açıp kazananların kamuda kadrolu olarak işe alınacağı konuşulurken, tamamı için böyle bir çalışma gündeme geldi.

Kamuda sağlık, temizlik, güvenlik ve dağıtım alanlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçişi sırasında birikmiş kıdemlerinin ne olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Geçişin kıdem tazminatları ile mi yoksa, kıdemler silinerek mi yapılacağı konusunda görüşmeler sürüyor. Kamu ciddi bir yük olarak gördüğü kıdem tazminatlarını üstlenmeme eğiliminde.

2. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    2014 de öğretmen imam taşerone kadro sözleşmeliye kadro yine olan kpss de puan alıp atanamayana oldu

3. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Biz yandık farketmez. 4001 3001 kadrolarına alınmalarını kurumların düzenini bozacak en cahillerinden seçilmelerini özellikle istiyorum. Hem 4001 canlı türünün canı yanar, hem cehalet kurumları perişan ettikçe yana yana İİBFli ararlar. Orta vadede yana yana İİBF arayacak bu kurumlar.

İçine etsinler bırakın, 4001siz oksijen sahalı kurumların gelişimi ortada. Ve o kurumlar göze çarptıkça yaptıkları hatayı anlayacaklar. Maliye'ye 4001 aldılr ülke ekonomik krize giriyor mesela :)) Tarım Kredi İİBF tercih etti, 2013'de büyük bir ilerleme kaydetti. Örnekler ortada, herşey ortada.

En cahiller kurumlara alınsın, diplomalı versiyonları olan 4001ler de kurumları kangren etsin. 2014-2016 İİBF'nin dönemi olmazsa bu işleri bilmiyorum demektir.

4. blueblues

blueblues İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Biz genclik liderligini de kapsasa bari su olay :D oda taseron sonucta
    ..

5. yedek sprey

yedek sprey Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    gümrük tasraya atananların hali ne olaki :D

6. nicknick

nicknick Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    pttdeki isciler ne olacak :)))

yedek sprey bunu beğendi.
  7. blueblues

blueblues İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    onlar taseron degil ki :p

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. nicknick

nicknick Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    dogru yaw hic aklima gelmedi o :))))

9. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ptt de çalışan dağıtıcılardan çok var taşeron kadrosunda olan onlarda alıncak kadroya

10. tarımkredizede

tarımkredizede Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0

değerli arkadaşlar bu memlekette her yıl 15.000-18.000 arası yükseköğrenim mezunu vatandaş kpss ile atanıyor.bu sayı neden az bu kadar denildiğinde sayın ekonomi bakanımız şunu söylüyor bütçe mali durum devletin giderleri buna müsade ediyor.tamam bu açıklama mantıklı ve de doğru derdim önceden şimdi 600.000 kişi devlet kadrosuna girecek ve bu devletin bütçesi bu na da müsade edecek öylee mi şu bir gerçek bu olay gerçeleşir mi ? evet gerçekleşir çünkü biz istiyoruz istediğimiz için %52 gibi bir oran la hak veriyoruz bunu yapsınlar diye sen istersen yüksek lisans yap prof ol hiç önemli değil ki ilkokul dahi bitirememiş kişiler taşeron olarak çalışıyorlar diye kadroya geçsin sebep ve haklı yönleri de kamunun işini yapıyor olmaları imiş hastahane de temzilik işine alınan işçi hastahaneyi temizleme işini yapmaya girmedi mi hastahane kamu dğil mi peki ben bu işin içinden çıkamadım arkadaşlar ..............

11. eylul2011

eylul2011 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    ben size birşey diyim mi gençlik liderliğinde bile en çok ibbfliler tercih edilmiş ben kaç kişiye sordum hatta bi arkadaş ankara siyasalllı idi yani diğer bölümlerden çok az o da gelen olmadıgı için yani kurumlar artık iibf ye kayıcak

12. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    gereksiz şeyleri sus payı yapıyor olasınlar =)

13. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    iyi bi oy kaybetselerde bari haziranda cok kadro verseler yoksa az gelir gibime geliyor

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. yedek sprey

yedek sprey Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    iibfye kayacakları kadar kaydırlar ztn :S

15. advanced22

advanced22 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    yaw saçmalamayın insanların duygularıyla oynamaktan başka bişey değil bu taşeronda çalışanların asgari ücretle çalışıyor kadroya alınması durumunda memur haklarına sahip olurlar ki maaşları bile sadece 1000 tl artar bu tür söylemler sadece tribünlere oynamaktan başka bişey değildir bizde ışık var gelin ama olmaz seçimlere yakın daha çok cıkar bu türhaberler 50 koruma memur 600 bin işci çalılıyoruz felan asla inanmayın havayı değiştirmeye çalışıyorlar başka bişey değil bize gelince tek şansımız türkiyenin en cok mezun veren fakülteyiz söyleminde yola çıkarak kamu yöneticileri ve siyasilerle yüzyüze görüşmemiz lazım 350 bin mezun 400 bin okyan açıkla birlikte denince adi siyasetçinin kafasında çarpı 2 diyerek 1,5milyon oy hesabıı yaptırırki bu söylem bile haziranda bize 3500-4000 kadroyu kaptırır ha bu olayda PTT kilere yarar emsal gösterilerek dava açılırki sonuçta ptt kamu hizmeti yapıyor dava açılıp haklar alınır ama %100 bu haber asparagas insanların duygularıyla oynammaktır başkada bişey değildir.....

16. adige0127

adige0127 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    bu haber bugun yalanlandı zaten kadroya gecme soz konusu degıl calısma sartları ıylestırılıp yıllık ızınlerını duzenleyen bı calısma yapılacak

17. İsvacık

İsvacık Admin Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    50 bin güvenlik görevlisi alınacakmış çalışmalar başlanmış....2014,2013e rahmet okutacak kesin...

18. eylul2011

eylul2011 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    valla arkadaşlar gençlik liderliğine 80 puanla kpss puanıyla alnımın akıyla eğer aldıysam ve taşeron işciyse bende taşeron işçiliğe kpss puanıyla girenler olarak bu hakkı istiyorum ben sadece hakkı olanlara verilmesinden yanayım herkese değil

19. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    TKK çalışanları da kamu işçisi pozisyonunda en alt hizmetlisinden genel müdürüne. :) Keşke özerk yapısı izin verse de merkezi alıma dahil edilse kurumum.

Sayfayı Paylaş