BİR GAZETECİ ABİMİZ YARDIMCI OLACAK ACİL METİN !

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında cmdn tarafından paylaşıldı.

 1. cmdn

  cmdn İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  16 Ocak 2014
  Mesajlar:
  311
  Beğeniler:
  97
  Ödül Puanları:
  28
  Emek veren arkadaşlarımızdan biri sürekli irtibat halinde olduğum bir arkadaşım ulaştı ve birkaç internet sitesinde ve bir gazetede haber yaptırabilirmiş bir metin ulaştırmamız lazım bu arkadaşımıza ulaşmanız gerekli ACİL !!!


  face profili https://www.facebook.com/UserNanee
   
  Tgb06 bunu beğendi.
 2. Michael Scofield

  Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Kayıt:
  19 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.447
  Beğeniler:
  1.978
  Ödül Puanları:
  138
  Cinsiyet:
  Kadın
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  Maliye
  Twitter'da paylaşılan bir metin vardı onu değiştirip verebiliriz veya Karaca'nın metni?
   
 3. cmdn

  cmdn İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  16 Ocak 2014
  Mesajlar:
  311
  Beğeniler:
  97
  Ödül Puanları:
  28
  Bunu güncel tutun arkadaşımıza ulaştırmamız gerekiyor sürekli bir şeyler için uğraşıyor emeğini kurutmayalım. @İİBF
   
 4. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  Kafkaslı bunu beğendi.
 5. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  Kafkaslı bunu beğendi.
 6. grzn

  grzn Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Şu olabilir mi.Biz iibfliler olarak sadece hakkımız olanı istiyoruz.Her ile bir üniversite projesiyle birlikte iibf lilerin sayısı 400000 e ulaştı.Özel sektör bize güven vermiyo sömürülüyoruz devlette de kendi alanımız olan yönetişim kadrolarına yeterince yer verilmiyor.Üstelik yetersiz olan kadrolarımızı 4001 kodu altında başka bölümlerle paylaşıyoruz.Artık görmezden gelinemeyecek kadar sabrımız taştı.Öğretmenler ve diğer bölümler için birşeyler yapılıyo fakat biz hiçe sayılıyoruz.Biz yıllarca okumak biryerlere gelmek için alın teri döktük artık bizimde yüzümüzün gülmesini istiyoruz.Ya özel sektör şartları devletle eşitlenmeli tatmin edici seviyeye getirilmeli yada devlette kadrolarımız tatmin edici seviyeye gelmeli.Biz de bu ülkenin evlatlarıyız.Biz iibf lilerin mutsuz olması ülkemiz ülkemiz için büyük bir kayıp.
   
  skynet ve yuppi26 bunu beğendi.
 7. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  çok kısa ve sorunların detayına inmemiş
   
 8. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  senin eski metin nasıl olur ? @kafkaslı2 burda yayınlar mısın
   
 9. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  hangisini benim yazdığımı mı ? Eğer onu dersen onda bazı bilgilerin güncellenmesi gerekiyor,
   
 10. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  evet senin yazdığın
   
 11. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  350 BİN İİBF MEZUNU NEDEN BU KADAR MAĞDUR?
  Her yıl onbinlerce mezun vermesine rağmen İİBF mezunlarının varlığı yıllarca görmezden gelinmiş ve zamanla mezun sayısında yığılma meydana gelip 350 bin gibi akıllara ziyan bir rakama ulaşmıştır. Peki bu sürece nasıl gelinmiştir?
  -İİBF’nin eğitimini aldığı alanlar görmezden gelinerek kamuda istihdamında gizli bir sınırlama getirilmiştir. Yıllarca kendilerine kadro verilmediği gerekçesini ileri süren lisans mezunları İİBF’nin kadrolarının tüm lisans mezunlarına açılması için çaba gösterip İİBF’nin eğitimini aldığı kadrolara da yerleşebilmek için mücadele vermişler ve gerekçe olarak da “Bizler KPSS’de yüksek puanlar alıyoruz, onun için öncelikle atanmayı hakeden bizleriz” diye bir sav ortaya atmışlardır. Peki gerçekte durum böyle midir, gerçekten onlar yüksek alırken İİBF mezunları düşük mü almaktadır bunu irdeleyelim:
  KPSS memur alımlarında tüm lisans mezunlarının alımının yapıldığı p3 puan türünde kendilerinin yüksek puanlar aldığını ileri süren İİBF’nin kadrolarına atanmayı kendilerine hak gören bir matematik mezunu p3 puan türünde 30 matematik sorusu cepte sınava girerken eksik kaldığı kısmı tamamlar, bir tarih mezunu 30 tarih sorusu cepte sınava girer ve o da yine eksik kaldığı kısmı tamamlayarak sınava girer peki İİBF mezunu için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Tabi ki hayır P3 puan türünde İİBF mezunlarının uzmanlık alanları ile ilgili sorular gelmediği için İİBF sınava 1-0 geriden başlar ve diğer bölümlerin uzman olduğu alanların hepsinden onlar kadar bilgi sahibi olmak için yarışır. Her bölüm kendi mezunları arasından atanırken İİBF mezunlarının alanlarına puanlarının yüksek olduğunu ileri süren kesim biz de o kadrolara atanmak istiyoruz der. Sağlıkçılar kendi nitelik kodlarıyla kendi alanlarına atanırken kimse onların düşük puanlarla atandığını sorgulamaz, veteriner hekimler kendi alanlarında düşük puanlarla atanırken kimse onların düşük puanla atandığını sorgulamaz, … (bunların örnekleri daha da çoğaltılabilir ama uzatmak istemiyorum.)Ama ne hikmetse İİBF’den atananların puanı 78’e düşse ( bu da diğer düşük puanlarla atananların puanlarının yanında çok düşük olmayan bir puan zaten) İİBF mezunları düşük puanlarla atanıyor söylemine başvurulur hemen ve İİBF’nin eğtimini aldığı kadrolar bu kesimler tarafından işgal edilir ve İİBF’nin atanamamasına neden olunulur.
  Yıllarca atanamadıklarını söyleyen kesimler tarafından işgal edilen İİBF kadroları nedeniyle İİBF’nin kadrolarına yerleşip 350 bin İİBF mezununun oluşmasına neden olan kesimler gerçekte mağdur mudur bir de buna bakalım:
  Atanamadığını söyleyen FEF mezunlarının günümüzde İİBF mezunlarından daha fazla alternatifi vardır. Bunların başlıcaları da çok yüksek sayılarda alımlarının olacağı haberlerinin her yerde yapıldığı “iş sağlığı güvenliği uzmanlığı” ve “aile danışmanlığı”dır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığında İİBF müfredatına yakın dersler varken bir İİBF’li bu pozisyona başvuramamaktadır aynı şekilde İİBF mezunları aile danışmanlığına da başvuramamaktadır; oysaki günümüzde ailelerin dağılmasında en büyük faktör ekonomik sebeplerken ailelere ekonomik danışmanlık yapabilecek İİBF mezunları bu pozisyona başvuramamaktadır. “Aile danışmanlığı”na ve “İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı”na başvurabilen bölümler:
  >Mühendislik ve mimarlık fakültesi mezunları, FEF fizik, kimya mezunları İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığına başvurabilirler.
  >Doktorlar, psikolojik danışmanlar, psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, hemşireler, PDR, psikoloji, sosyoloji, aile ve tüketici bilimleri, okul öncesi öğretmenleri aile danışmanlığına başvurabilmektedir.
  Bir sertifika daha vardır ki onu anlamak için mantığın ötesinde hareket etmek gerekir; İMD (iş ve meslek danışmanlığı ). Bu sertifika da tüm lisans mezunlarına açılmış olup İİBF mezunlarının aldığı tüm eğitimler hiçe sayılmış ve bu pozisyon bir sertifika ile tüm lisans mezunlarına açılmıştır. Peki sonuç ne? İİBF’nin 4 yıllık emeği çöpe gider ama bu sertifikayı alanlar 42 puanla atanırlar.
  => İİBF mezunlarının istihdam alanlarının herhangi bir lisans kodu altında tüm lisans mezunlarına açılması hem kurumları sıkıntıya sokmakta hem de İİBF’nin atanamamasına neden olmaktadır. Bu kodla gerçekleşen alımlarda yerleşenler daha sonra muvaffakat alıp kurumu terketmenin hesabını yapmaktalar. TBMM e-dilekçe sisteminde kurumlararası geçişle memurluktan öğretmenliğe geçmek isteyenlerin birçok dilekçesi mevcuttur. Şuan işkurun 713 kişilik verdiği ilana başvuracak olanlar daha yerleşmeden muvaffakat almanın, dava açmanın hesabını yapmaktadırlar (İŞKUR Alımıyla İlgili Akıllara Takılan Sorular ve Cevapları - 3. sayfa - Memurlar.Net - Forum)
  B grubu memur alımlarında yüksek puan aldıklarını gerekçe gösterip bu alanlarda atama isteyen kesimlerin hâlihazırda başvurabileceği pozisyonlar gün gibi ortadayken İİBF’nin B grubu alımlardaki kadrolarına da kendilerinin yerleşmesi gerektiğini ileri sürmektedirler. İİBF’nin B grubu alımlardaki kadro sıkıntısı A grubu alımlarda da kendini göstermektedir; İİBF’nin binbir merhaleden geçerek ulaşmaya çalıştığı “Vergi Müfettişliği” gibi bir pozisyon da atanamadığını ileri süren kesime o pozisyonla ilgili hiçbir eğitim almadan verilecektir. [Vergi müfettişliğinin diğer lisans mezunlarına açılmış olması ekonomistler tarafından da yadırganmaktadır. Sayın Mahfi Eğilmez’in konuyla ilgili tweet’i https://twitter.com/mahfiegilmez/sta...68092297203712 ) ] İİBF’nin mevcut kadro sıkıntısı büyüyecektir.
  Şu ana kadar kamuya kısaca değindim biraz da bankacılık sektörüne değiniyim:
  İİBF mezunları İktisadi eğitim almasına rağmen Ziraat bankası 2500 kişilik alımını İİBF’den almak yerine lise ve önlisans mezunlarından gerçekleştirmiştir. Bunun da temelinde bir nebze de olsa bankaya 2010 yılında tarımsal bankacılık için alınan mühendislerin maaşları düşük bulması sonucu tepki göstermesi ve genel müdürün “üniversite mezunları çok maaş istiyor” deyip alımları lise mezunlarından yapması yatmaktadır.
  Özel sektörde de durum çok iç açıcı değil özel sektörde de çoğu zaman asgari ücretle hatta bazen asgari ücretin bile altında uzun çalışma saatleri ile ağır çalışma koşulları altında çalışan İİBF mezunlarının nitelikleri hiçe sayılmaktadır.
  İİBF mezunlarının çığ gibi büyüyen bunca sorunu şimdi 350 bin İİBF’li işsizin oluşmasına neden olmuş ve bu sorunlar çözülmediği sürece ilerleyen zamanlarda İİBF’nin durumu kaosa dönüşecektir.
  #İİBF_ADALET_İSTİYOR (4421+4427+4429+4431+4459+4503+ 4507)
   
  cmdn bunu beğendi.
 12. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  bu yazının uygun olabileceğini düşünüyorum.
   
  cmdn bunu beğendi.
 13. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  yazıyı yazdığım zaman 2012 kpss sonrasıydı, 2010 kpss 78 ile kapandığı için o zaman 78 yazmışım
   
 14. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  güncelleriz. başka metin hazırlayan arkadaşlar varsa yazsın buraya.
   
 15. cmdn

  cmdn İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  16 Ocak 2014
  Mesajlar:
  311
  Beğeniler:
  97
  Ödül Puanları:
  28
  Bunu güncel tutalım arkadaşlar @kafkaslı2 metin iyi ancak güncelleri ekleyelim bankaların alımlarını güncelleyelim sonra A grubu kadrolarımız ne ve neler oldu misal Guy Vmy gibi açıklayıp adaletsizliğin nerlerde olduğunu belirtelim kısa net olsun lafı da dolandırmayalım.
  Sözlü mülakatların adaletsizliği ve
  Ataması yapılanların aynı sınav puanı ile tekrar tercih yapmaması gibi şeyleri de eklemeliyiz.
   
 16. ekonometri

  ekonometri VİP Üye

  Kayıt:
  10 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.229
  Beğeniler:
  813
  Ödül Puanları:
  118
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  Ekonometri
  güncel
   
 17. yuppi26

  yuppi26 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

  Kayıt:
  23 Nisan 2014
  Mesajlar:
  210
  Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  78
  Cinsiyet:
  Kadın
  Bölüm:
  İşletme
  +
   
 18. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  Güncelledim düzeltilmesini istediğiniz bir yer varsa söyleyin düzeltiyim
  İİBF MEZUNLARI NEDEN BU KADAR MAĞDUR?
  Her yıl onbinlerce mezun vermesine rağmen İİBF mezunlarının varlığı yıllarca görmezden gelinmiş ve zamanla mezun sayısında yığılma meydana gelip 400 bin gibi akıllara ziyan bir rakama ulaşmıştır. Peki bu sürece nasıl gelinmiştir?
  -İİBF’nin eğitimini aldığı alanlar görmezden gelinerek kamuda istihdamında gizli bir sınırlama getirilmiştir. Yıllarca kendilerine kadro verilmediği gerekçesini ileri süren lisans mezunları İİBF’nin kadrolarının tüm lisans mezunlarına açılması için çaba gösterip İİBF’nin eğitimini aldığı kadrolara da yerleşebilmek için mücadele vermişler ve gerekçe olarak da “Bizler KPSS’de yüksek puanlar alıyoruz, onun için öncelikle atanmayı hakeden bizleriz” diye bir sav ortaya atmışlardır. Peki gerçekte durum böyle midir, gerçekten onlar yüksek alırken İİBF mezunları düşük mü almaktadır bunu irdeleyelim:
  KPSS memur alımlarında tüm lisans mezunlarının alımının yapıldığı p3 puan türünde kendilerinin yüksek puanlar aldığını ileri süren İİBF’nin kadrolarına atanmayı kendilerine hak gören bir matematik mezunu p3 puan türünde 30 matematik sorusu cepte sınava girerken eksik kaldığı kısmı tamamlar, bir tarih mezunu 30 tarih sorusu cepte sınava girer ve o da yine eksik kaldığı kısmı tamamlayarak sınava girer peki İİBF mezunu için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Tabi ki hayır P3 puan türünde İİBF mezunlarının uzmanlık alanları ile ilgili sorular gelmediği için İİBF sınava 1-0 geriden başlar ve diğer bölümlerin uzman olduğu alanların hepsinden onlar kadar bilgi sahibi olmak için yarışır. Her bölüm kendi mezunları arasından atanırken İİBF mezunlarının alanlarına puanlarının yüksek olduğunu ileri süren kesim biz de o kadrolara atanmak istiyoruz der. Sağlıkçılar kendi nitelik kodlarıyla kendi alanlarına atanırken kimse onların düşük puanlarla atandığını sorgulamaz, veteriner hekimler kendi alanlarında düşük puanlarla atanırken kimse onların düşük puanla atandığını sorgulamaz, … (bunların örnekleri daha da çoğaltılabilir ama uzatmak istemiyorum.)Ama ne hikmetse İİBF’den atananların puanı 83’e düşse ( bu da diğer düşük puanlarla atananların puanlarının yanında çok düşük olmayan bir puan zaten ve 2012’de aldıkları 83 puanla açıkta kalan birçok İİBF’li arkadaşımız oldu) İİBF mezunları düşük puanlarla atanıyor söylemine başvurulur hemen ve İİBF’nin eğtimini aldığı kadrolar bu kesimler tarafından işgal edilir ve İİBF’nin atanamamasına neden olunulur.
  Yıllarca atanamadıklarını söyleyen kesimler tarafından işgal edilen İİBF kadroları nedeniyle İİBF’nin kadrolarına yerleşip 350 bin İİBF mezununun oluşmasına neden olan kesimler gerçekte mağdur mudur bir de buna bakalım:
  Atanamadığını söyleyen FEF mezunlarının günümüzde İİBF mezunlarından daha fazla alternatifi vardır. Bunların başlıcaları da çok yüksek sayılarda alımlarının olacağı haberlerinin her yerde yapıldığı “iş sağlığı güvenliği uzmanlığı” ve “aile danışmanlığı” ve tekrar formasyon hakkının verilmesi sonucu kazandıklar öğretmen olabilme şanslarıdır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığında İİBF müfredatına yakın dersler varken bir İİBF’li bu pozisyona başvuramamaktadır aynı şekilde İİBF mezunları aile danışmanlığına da başvuramamaktadır; oysaki günümüzde ailelerin dağılmasında en büyük faktör ekonomik sebeplerken ailelere ekonomik danışmanlık yapabilecek İİBF mezunları bu pozisyona başvuramamaktadır. “Aile danışmanlığı”na ve “İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı”na başvurabilen bölümler:
  >Mühendislik ve mimarlık fakültesi mezunları, FEF fizik, kimya mezunları İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığına başvurabilirler.
  >Doktorlar, psikolojik danışmanlar, psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, hemşireler, PDR, psikoloji, sosyoloji, aile ve tüketici bilimleri, okul öncesi öğretmenleri aile danışmanlığına başvurabilmektedir.
  Bir sertifika daha vardır ki onu anlamak için mantığın ötesinde hareket etmek gerekir; İMD (iş ve meslek danışmanlığı ). Bu sertifika da tüm lisans mezunlarına açılmış olup İİBF mezunlarının aldığı tüm eğitimler hiçe sayılmış ve bu pozisyon bir sertifika ile tüm lisans mezunlarına açılmıştır. Peki sonuç ne? İİBF’nin 4 yıllık emeği çöpe gider ama bu sertifikayı alanlar 42 puanla atanırlar.
  => İİBF mezunlarının istihdam alanlarının herhangi bir lisans kodu altında tüm lisans mezunlarına açılması hem kurumları sıkıntıya sokmakta hem de İİBF’nin atanamamasına neden olmaktadır. Bu kodla gerçekleşen alımlarda yerleşenler daha sonra muvaffakat alıp kurumu terketmenin hesabını yapmaktalar. TBMM e-dilekçe sisteminde kurumlararası geçişle memurluktan öğretmenliğe geçmek isteyenlerin birçok dilekçesi mevcuttur. İşkurun 713 kişilik verdiği ilana başvuranlar daha yerleşmeden muvaffakat almanın, dava açmanın hesabını yapmışlar, sonrasında da kendi alanlarında atamaları olunca kurumu terk etmişlerdir.(İŞKUR Alımıyla İlgili Akıllara Takılan Sorular ve Cevapları - 3. sayfa - Memurlar.Net - Forum)
  B grubu memur alımlarında yüksek puan aldıklarını gerekçe gösterip bu alanlarda atama isteyen kesimlerin hâlihazırda başvurabileceği pozisyonlar gün gibi ortadayken İİBF’nin B grubu alımlardaki kadrolarına da kendilerinin yerleşmesi gerektiğini ileri sürmektedirler. İİBF’nin B grubu alımlardaki kadro sıkıntısı A grubu alımlarda da kendini göstermektedir; İİBF’nin binbir merhaleden geçerek ulaşmaya çalıştığı “Vergi Müfettişliği” gibi bir pozisyon da atanamadığını ileri süren kesime o pozisyonla ilgili hiçbir eğitim almadan verilecektir. [Vergi müfettişliğinin diğer lisans mezunlarına açılmış olması ekonomistler tarafından da yadırganmaktadır. Sayın Mahfi Eğilmez’in konuyla ilgili tweet’i https://twitter.com/mahfiegilmez/sta...68092297203712 ) ] İİBF’nin mevcut kadro sıkıntısı büyüyecektir.
  =>İİBF mezunlarının atanamamasının bir diğer sebebi de yüksek puan alanların puanını defalarca kullanmasıdır. Açıktan alımlarda yerleşen yüksek puanlılar daha sonra merkezi atamada da tercih yaparak hem başkalarının atanmasına engel olmakta hem de kurumları mağdur etmektedir. Bunun engellenmesi için KPSS puanlarının defalarca kullanılmamasının sağlanması gerekmektedir.

  Şu ana kadar kamuya kısaca değindim biraz da bankacılık sektörüne değiniyim:
  İİBF mezunları İktisadi eğitim almasına bankacılık sektöründe de mezunları çok maaş istiyor” deyip alımları lise mezunlarından yapması yatmaktadır.
  Özel sektörde de durum çok iç açıcı değil özel sektörde de çoğu zaman asgari ücretle hatta bazen asgari ücretin bile altında uzun çalışma saatleri ile ağır çalışma koşulları altında çalışan İİBF mezunlarının nitelikleri hiçe sayılmaktadır.
  Torpilli alımlar, defalarca kullanılan KPSS puanları, hem A grubu hem de B grubu kadrolarda İİBF’nin istihdam alanlarının başka bölüm mezunlarına açılması, bankacılık sektörünün İİBF’ye kapılarını kapatmış olması ve daha birçok neden İİBF mezunu işsiz sayısında artışa neden olmuştur. Bu sorunlar çözülmediği sürece ilerleyen zamanlarda İİBF’nin durumu kaosa dönüşecektir.
  #İİBF_ADALET_İSTİYOR #İktisadiİdariBilimlere40BinKadro
   
  onur klm bunu beğendi.
 19. Tgb06

  Tgb06 VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2013
  Mesajlar:
  1.972
  Beğeniler:
  1.986
  Ödül Puanları:
  238
  Bölüm:
  İktisat
  gazetede yayımlanması için fazlaca uzun değil mi biraz kısaltılması lazım
   
 20. Kafkaslı

  Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

  Kayıt:
  31 Ekim 2012
  Mesajlar:
  6.694
  Beğeniler:
  3.176
  Ödül Puanları:
  938
  Cinsiyet:
  Kadın
  gazeteciler kendileri kısaltıyorlar zaten, biz sorunlara değinelim onlar kendi istedikleri şekle getirir.
   

Sayfayı Paylaş