Bir Öneri... Ve Beyin Fırtınası

Konu, 'Öneriler' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar iibfler.net üzerinden toplandık güzel ancak benim ve kardinal in ortak paydada buluştuğu bir fikir var memurlar.nete rakip herkesi kapsayacak haber portalı + forum şeklinde bir site kursak nasıl olur? hep birlikte bunun altından kalkarız gibi geliyor bana düşünsenize hazır bir ekibimiz var zaten bugun sağlan bir site kurduk desek en az 150 aktif forum üyemiz hazır gibi şok isimlerde getiririz gerekirse keten tohumu nu falan...

ben başlığı açtım beyin fırtınası başlasın düşüncelerinizi alalım...

Kısacası memurler.net formatında ona rakip bir konsept ama yönetimde iibfliler olucak bu sefer...

2. nicknick

nicknick Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    bence guzel olur iibf nin oldugu yerde bizde oluruz

3. nicknick

Ödül Puanları:
    43
    bu siteye ne olacak peki :)

4. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar birkaç yıla yarım milyona yakın mezun sayımız olacak ve bu insanları bu siteye çektiğimizi düşünün ve birde memurlarnetin geçmişine bakın... onlarda amatörce başlayıp şuanda müthiş bir etkili site haline geldi...
    Amatörlükten çıkıp profosyenelliğe geçilmeli ve bu anlamda "gazete ilanı kampanyası" yerine "kaliteli site" kampanyası başlatılmalı en az memurlar kalitesinde bir site yaparsak ileride etki mekanizması haline gelir bu site :)

5. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bu siteyide oraya taşırız işte amaç iibflilerin sesini duyurduğu bir platforum değil mi memurlar.net bugün tek bir haberiyle ortalığı karıştırabiliyor bu güce sahip biza neden bu güce sahip olmayalım ki adamlara bir haber bile yayınlatamıyoruz türkiyede öğrretmenden çok iibfli var

6. nicknick

Ödül Puanları:
    43
    o zaman oyle yapin mustor beni simdiden uye yapabilirsiniz :)

7. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bu tarz bir sitenin maliyeti ne olur bu konuda adminimiz yada bilgili bir arkadaş varsa maliyet çıkarabilir mi?

8. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Bunun için gizlice bir örgütlenme yapmanız gerek... diğer bölümlerin anlamaması lazım İİBF Gizli mücadele bölümünde kısmında tartışılması gereken bir konu...

9. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    adminim bu konuyu gizli bölüme taşıyabilirmisin ozaman

10. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Olur şu üye referans kısmından biraz katılım olması için bazı kişileride mücadele grubu üyesi yapmak lazım.

11. Kardinal

Ödül Puanları:
    88
    Evet kaliteli pekçok adayın giriş çıkışını kaldırabilecek aynı zamanda kolay anlaşılabilir memurlar tarzında kaliteli bir haber+forum sitesi için ne kadar gerekli ? her türlü desteğe açık oluruz... gazete ilanı kampanyasından daha ucuz ve getirisinin daha çok olacağı düşüncesindeyim. Yöneticiler ya da dernek bu site konusunda bilgili birileri bualbilir mi ... sitenin yönetimini de dernek kısmına bırakabiliriz. memurlar sitesini düşünün adamlar iki kişi başladı şuan binlerce aday çekiyorlar ve müthiş etkili bir site haline geldi. reklamlarda bile kullanılır oldu hükümetlerin ciddiye aldığı bir site oldu..... Yani kaliteli bir site dernekten vs. daha etkili... zira gün geçtikçe mezun sayımızartıyor yarım milyona geleceğiz... site etkili bir iş. insanlar bir tıklamayla güç haline gelebilecek.

darkness666 bunu beğendi.
  12. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Dernek mi boşversene... Eylem yapın ama bizim logomuzu kullanmayın hükümeti eleştirirseniz biz yokuz diyen ayrıca SGK alımı için biz masrafları karşılarız dediğimizde hükümetle ters düşme korkusu yüzünden iptal davası açmayan bir dernek nasıl bir hak savunacak ?

isletmeci1985 bunu beğendi.
  13. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    aynen derneği salla da admin bu iş nekadara olur sence? tahmin var mı

Kardinal bunu beğendi.
  14. Kardinal

Ödül Puanları:
    88
    anladım o kadarını bilemeyeceğim
    ancak sitenin daha kullanılabilir ve rahatlıkla insanların vazgeçilmezi olabilecek şekilde yenilenmesi lazım... Bu anlamda maddi destek vermek daha doğru olacak. ben gazete ilanından daha çok benimsedim altyapısı sağlam bir site olayını :)) dernek vs. ulaşılmazı zor şeyler ancak bir internet sitesine insanlar rahatlıkla ulaşabiliyorlar ve ciddi mezun sayımız varken eğerki göze hoş gelen bir site yaparsak insanlar bu siteden çıkamaz çıkmak istemez :) zamanlada bir bakmışsın reklam verilmek istenen hatta medyayı etkileyen hükümetin dikkatini çekecek bir adres oluvermiş memurların iki kişiyle kurulup bu noktalara geldiği unutulmasın ve 2015 2015 yıllarında iibf mezun sayısıda unutulmasın :) ancak bunun için biraz daha amatörlükten uzak bir site lazım.

15. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Daha önce portal kısmı ayarlamıştım yine ayarlarım bunu sorun etmiyorum... Bazı sorunların olduğunu kabul ediyorum. bunların çözülmesi içinde biraz beklemek gerek :) basitleştirilme kısmına gelince nasıl bir basitleştirme aslında ben Forum kullanımı için konular açacam biraz görünce konu açma vs olsun hiç zor ve karışık olmadığını göreceksiniz biraz alışmışlık durumu var onu atlatmak gerek :)

16. Mustor

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    burayla ilgili ayarlanabilir sıkıntı yok benim demek istediğim farklı bişey işte iibfliler.net olarak biz en fazla kendimiz örgütleniriz birşeyler yapmak için ama herkesi kapsayan bir site olursa her yaptığımız haber dikkate alınır tabi yine siz bilirsiniz ben beyin fırtınası yapıyorum =) bu konuda bir bütçe hazırlanıp sunulabilir şu şu özelliklerde bir site şu fiyata diye yada bir kaç profesyonel firmalardan teklif alınabilir... sonrasında tüm iibflilerden toplamasakta bu sitenin yönetiminde olmak isteyenler para yatarırı herkes yatırdığı oranda ortak olur reklam gelirlerinden falan pay alır benim bahsettiğim olay 2 yıla fenomen olur =)

Kardinal bunu beğendi.
  17. darkness666

darkness666 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    293
    desene dadından yenmez :D oow it's so delicious

18. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    İnternet sitesinin standart bir gideri var dersem yanlış olur.

Bazı host firmaları var çok ucuzdur ancak güvenlik açıkları çok fazla olur... bazısında sürekli kapanmalar olur... o yüzden piyasadaki sağlam firma ile anlaşılması gerek...

öncelikle üst sınırdan girmemek gerek... domain en ucuz kısmı host aylık ödemesi olur... yıllıkta verebilirsin ancak kapasite artarsa arttırman gerekirse paran heba olabilir... Yavaştan tahmini bir host... öncelikle Trafik kısmı 50 gb olabilir... alan için birşey diyemem çünkü sınırsız alan veren firmalar bile var pek bişey ifade etmiyor trafik önemli olandır... sonra ihtiyaç artarsa bu oran artar trafik 100 gb olur daha da artarsa sunucu satın alınır aylık 500-1000 ye kadar çıkar bu gider çok çok büyürse o zaman aylık gider bu oranda artar...

Yazılım için özel yazılım diyorsanız aslında işin en çetrefilli kısmı bu... Hazır sistemler ucuz olur... onlardan ayarlanabilir ancak sıfırdan bir yazılım diyorsan örnek olarak memurlar.neti alıyorsan kaç bin tl ye mal olacağını bilmek için bir yazılım firması ile görüşmek lazım...

Kardinal bunu beğendi.
  19. Kardinal

Ödül Puanları:
    88
    Gizli platformda olmasın bu başlık
    herkes görebilsin daha iyi olur bu işlerden anlayan birileri yorumla katılsın :)

20. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Gizli forumdan çıkardım konuyu

Sayfayı Paylaş