bir sonraki PTT alımları mülakatla olucakmış arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adige0127

Site Müdavimi
yahu abi ptt bir şey yapamaz rahat ol bi :) açık açık demişler 6 ay diye yani feragat edenlerin yerine yedekler alınacak artık bankalar gibi 1. 2. vs. promosyon şeklinde giderler mesela çoğu banka bu yedek işini bir yılda anca bitiriyor...
ama şurası önemli hiç işe başlamayıp feragat edenlerin yerine mi yedeklik hakkı doğuyor ? bir diğeri işe başlayıp 6 ay içinde istifa eden olursa burada yedekler nasiplenebiliyor mu?
Dün yazmıştım birinci ağızdan bilgi almaya çalışacağım diye. Yedeklik hakkı ölmüyor. İşi sağlama alıp bir de yazışma yaptım, aktarıyorum size.

"Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde İdari Hizmet Sözleşmeli Olarak İşe Alınacaklarda Uygulanacak Usul ve Esaslarının Yerleştirme başlıklı 11’inci maddesinin 5’inci fıkrasında “ Sınav duyurusunda ilan edilen pozisyon sayısının yüzde otuzu kadar aday ayrıca yedek olarak belirlenir. İlan edilen pozisyonlardan boş kalanlar ile göreve başlayıp da altı ay içerisinde görevden ayrılanların yerine yedekler arasından başarı sırasına göre atama yapılır. Yedek adayların yerleştirmesi yapılırken boş kalan pozisyonlar için yeniden tercihleri alınır. Bu uygulama en çok iki kez tekrar edilir.” denilmektedir."

Bunun üstüne tekrar sordum kesinleştirmek için,

"boş pozisyon kalırsa 6 aya kadar yedeklerden tercih alınacaktır."

cevabını aldım. İkinci yedek alımı şimdiden hayırlı olsun. bu ıste ustad

desouza

Üyeliği İptal Edildi
şurası önemli hiç işe başlamayıp feragat edenlerin yerine mi yedeklik hakkı doğuyor ? bir diğeri işe başlayıp 6 ay içinde istifa eden olursa burada yedekler nasiplenebiliyor mu?
Bankalar bu iki koşulda da halihazırdaki yedeklere çağrı yolluyor.Ptt'de de durumun aynı olacağını düşünüyorum..yani ne şekilde olursa olsun 600-700 yedeği eritmeden yeni alıma çıkılmayacak. (İstisna; yedek sayısının 1,5-2 katı kadar açık tespit edilmesi halinde işler farklı gelişebilir, yeni alım hızla gelebilir)

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
sonuçlar kasımda açıklandı. haliyle yeni alım söylendiği gibi 4-5 aya olur. kasım-aralık-ocak-şubat-mart-nisan başıyla birlikte yedeklik bitiyor. bu yedek işi daha erkende bitebilir ocakta mesela.. yukarıda arkadaşın mailine en fazla iki kez çıkılır demişler yedek alıma. yeni alım duyumları oldukça olası.

vay arkadas daha düne kadar iibf nin kalesi olan , maaşı guzel olan çalısma kosullarına ragmen gözde kurum olan ptt şimdi 1500 tl ye onlarca bolum mezununu aldı üstüne yenı alımlarda bi mulakat yapacak.Abi valla gına geldi bu mülakat işinden.hali hazırda 2 kurum ıcın mulakatım var ama umut 0.. Ya arkadas onlarca yıl okulu dayattınız yas oldu 23 askerlık vs derken geldık 25 neyin mulakatı neyımız var da sunanacaz.Tek seçiçilik puanda o da artık bi halta yaramıyo.Gidip milletin peşinde yalakalık mı yapacaz bi de.Ama kafaya koydum 2014 den iyi bi puan alıp kurumların peişinde suruklenmicem onlar peşimde olacak.

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
bir de 4 katı adayı çağırcak mülakata puanlar dibi görür. bizim amacımız yüksek puanlı bu işe emek vermiş adamlar bölümünün ''hakkı olan'' kadrolara yerleşsin. torpille vasatın altında puan alan adaylar yerleşecek çoğunlukla...

umarım kardinal'in dediği gibi son kez bi mülakatsız alım daha yaparlar 2014 kpss'den önce.

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
vay arkadas daha düne kadar iibf nin kalesi olan , maaşı guzel olan çalısma kosullarına ragmen gözde kurum olan ptt şimdi 1500 tl ye onlarca bolum mezununu aldı üstüne yenı alımlarda bi mulakat yapacak.Abi valla gına geldi bu mülakat işinden.hali hazırda 2 kurum ıcın mulakatım var ama umut 0.. Ya arkadas onlarca yıl okulu dayattınız yas oldu 23 askerlık vs derken geldık 25 neyin mulakatı neyımız var da sunanacaz.Tek seçiçilik puanda o da artık bi halta yaramıyo.Gidip milletin peşinde yalakalık mı yapacaz bi de.Ama kafaya koydum 2014 den iyi bi puan alıp kurumların peişinde suruklenmicem onlar peşimde olacak.
aynen @boras06 mülakat nedir ya kendimi yetenek sizsinizde gibi hissediyorum.öğretmen,mühendis,sağlıkçı,imam mülakatsız atanırken bize niye mülakat var kobay mıyız biz:mad:

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
elinin körü artık bu nedir yaa tamam alım olursa ucundan yakalarız diyoruz hadi bakalım be seferde mülakat çıkıyo başımıza.para hesabı tutmak için mi mülakat yapacaklar ? onca bilgisiz adamı ne memuriyetlere el altından yerleştirdiler. bi tek bize mi işliyo bu sistem yeter yaaaaaaaaaaaaaaa:mad:

silya1984

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
bu nerden çıktı şimdi yaa bu sefer haksızlık olur mülakata tamamen karşıyım herkes hakkıyla girmeli torpille değil.:( umarım mülakatsız bir alım olur

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Mülakatlar sıkıntılı olsa da düşük puanlılar için şans .
Torpilliler için şans evet. Puan türlerimden birisi 84 ve 84 puanla en korktuğum insan listenin sonlarına doğru bir yerde. Hak mı peki? Değil.

Kesinleşen 2 konu, yedeklerden 2. alım da yapılacak ve gişe memurunda mülakat söz konusu değil.

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
tarım kredi kooperatifinde çalışmış birisi ile görüştüm torpille alınanın haddi hesabı yok diyor belediye zaten torpil il özel idare öyle a grubu meslekler tcdd hepsi öyle şimdi bu kervana ptt de katılacak yani biri bir zaman ne demişti ya sev ya terket galiba bize terketmek düşecek böyle bir ülkede yaşamaktansa yurtdışına çıkarım orda yaşarım daha iyi

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Ziraat Bankası modelini benimseme kararı almışlar.şimdilik kpss ile alıma devam.

yedektekilere üzüldüm 330 +100 daha eklenirdi ama acele ettiler...seçim ekonomisi uygulanacak

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
hocam seçim yatırımdan kastın biz 80.6 puanlılara teğet geçmez umarım?yeni bir alım olur elbet dimi?(mülakatlı veya mülakatsız))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...