Bir yardım edebilir misiniz?

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında Gürkan SEZER tarafından paylaşıldı.

1. Gürkan SEZER

Gürkan SEZER Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Şimdi arkadaşlar ben bu sene 9 eylül üniversitesi iktisat bölümünü kazandım.Ben kpss a ya düzenli hazırlanmak istiyorum lisedeki hatamı yapıp 4 yıl sonra zorlanmak istemiyorum.Kafamda şöyle şekillendirdim her yıl 1 yada 2 alan dersini bitirmek bu konuda varsa başka önerilerinizide rica ediyorum.Ayrıca başlayacağım ilk alan dersi ne olmalı örneğin ilk yıl hukuk ikinci yıl maliye gibi ilk hangisinden başlamalıyım lütfen yardım edin?

2. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Tamam iyi güzel hoş heveslisin de bu şekilde çalışmak sana yarar getirmez bence. İlk yıl istersen avukattan daha iyi hukuk öğren 4. sınıfa geldiğinde aklında hiç bir şey kalmayacağı için baştan başlamak zorunda kalacaksın. Sana tavsiyem güzelim üniversitenin taze yıllarını heba etme güzel güzel eğlenerek oku,3. sınıfa geldiğin zaman kpss maratonuna başla :) Bak mesela ben Alandan hazırlanmadım ancak alan sınıfında bir çok arkadaşım vardı ve onların sınıfında en az 5-6 tane 3. sınıf öğrencisi vardı. Bu arada 3. sınıfta Genel Kültür Genel Yeteneği bitirirm son sene de Alana çalışırım gibi düşünme insan unutuyor. Ben mesela 2014 kpss den 85.7 aldım ama şimdi girsem 70 küsürlerde kalırım :) Matematik unutulmuyor ama diğerleri çok kolay unutuluyor. O yüzden 3. sınıfta da sanki son sınıfmışsın gibi hepsine asılarak çalış.

3. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    derslerine gir derslerine iyice çalış konuları anla ne nerden geliyor bölümüne hakim ol öğren bak bir daha ders çalışmak zorunda kalacak mısın? senin son sene belki tekrara ihtiyacın olur. yani okul ortalamanı yüksek tut;)

4. Gürkan SEZER

Gürkan SEZER Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Cevabınız için çok teşekkür ederim :)

5. Gürkan SEZER

Gürkan SEZER Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bu söylediğinizde çok mantıklı gerçekten o zaman ben ilk iki yıl derslerime çalışiyim unutacak olduktan sonra önceden başlamanın bir anlamı yok cevab için de teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş