Biraz Yardım Eder misiniz ?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ercan005 tarafından paylaşıldı.

1. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Merhaba Arkadaşlar
    İktisat fakültesi Uluslararası ilişkiler bölümünde 3. sınıf öğrencisiyim
    İlk 2 sene okula maddi nedenlerden dolayı gidemedim, çalışmak zorundaydım ve 1. sınıfta sınıfta kaldım. Bu senenin başında ders çalışmaya başladım ve baya bir yol katettim. Sizlere sormak istediğim bir kaç şey var, deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 1 sene kaybım var ve yıllarımı daha da boşa harcamak istemiyorum.

Kpss hakkında pek bir bilgim yok, biraz bir araştırma yapayım dedim ve baya bi kararsız kaldım. A grubu torpil, B grubu atanması zor vs. Sizi sormak istediğim şu;
    2016 kpss ye 1 sene var ve şuan Kpss B den 80 puan alırım diye düşünüyorum.
    A grubundan ise iktisat maliye ve hukukdan 30 sorudan her birinden ortalama 7-8 net yapabiliyorum. Muhasebeden ise 17-18 net yapabiliyorum. Size sormak istediğim kpss B ye çalışıp +90 puan mı yapmak yoksa A grubuna daha çok mu yönelmek ? Her ikisine çalışmak olmuyo, cidden bezdiriyo beni, A grubu zaten zor birde yanına tarih coğrafya koymak olmuyor, bildiklerimi de unutmaya başlıyorum. İkinci bir husus ise; sadece muhasebeye yönelip fulle yakın yapmanın bir kârı olur mu ? İnternetten gezinirken öyle bir muhabbet duymuştum da.

Son olarak da bu kadrolar açıklandı muhabbetleri var. Uluslararası ilişkiler kadrosu sanırsam 63 gibi bir rakamdı. O kadrolar tam olarak ne oluyor ?

Biraz uzun oldu.. zaman ayırıp da okuyan arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden

2. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ben sana yardimci olmayı çok isterdim ama inan kendime hayrım yok. Herşey daha kötüye gidiyor a grubuna da doğru düzgün kadro gelmedi. B grubuna da Önümüzu göremiyoruz hiç bir şekilde bu yetmezmis gibi her acidan olumsuz haberlerin ardi arkasi kesilmiyor. Özel sektöründe hali ortada oraya yönel demeye de cesaret edemiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

3. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Değerli yorumun için teşekkür ediyorum, Allah yardımcımız olsun

4. soner bedir

soner bedir Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Süleyman Demirel Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    kardeşim herşeyi bırak eğer yapabileceksen ingilizce ve yanına bir yabancı dil daha ekle zaten çalışmışsın iş tecrübesi de önünde bir engel değil ufaktan özele hazırla kendini çünkü 2014 dönemi bu kadar karanlıkken (seçim dönemi olmasına rağmen) 2016 dan umut beklemek zaman kaybı gibi geliyor bana

5. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ama çok çok çalışb grubunda n 90 uüzeri al bence en mantıklı o. 80 üzeri kurtarmaz.

6. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    İngilizce çok sıkıntı, yapamıyorum yetenek yok heralde :) Teşekkür ediyorum yorum için

7. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    vaktın varken kac kurtar kendını desem cok mu abartmıs olurum dıye dusundum ama su an halıhazırda 80 puan alırım dıyorsan alanında tazeyken alana hazırlan derım torpıl laflarına bakma alanda o kadar cok donmez alancı adam once alanından puan alacakta sıralamaya gırecekte sonra torpıl lafı dusukdur varsada sayısı ama alanın olmazsa olmazı dildir yeds den de ıyı bır puan alman senı cok one gecırır. alana sımdıden hazırlanırsan okul bıtene kadar bence atanabılırsın taze kan sever alan.

sancılıdır ııbf surecı beklemeler coktur hersey muglaktır falan dayanabılır bunyem dıyorsan buyur aramıza katıl ama ben dayanamam dıyosan tez elden bırak okulu onlısansa daha cok kadro gıtmeye basladı lıseler daha kolay puan alıyor falan derım saglıkcı ol hemsıre ol ne bılım saglık teknısyeni ol att ol onu acık olanlar onlar radyolog falan ne bılım işte arastır vaktın vardken olmadı ordan yuru ama a grubu maası ıyıdır cakası ıyıdır ama surec bıraz uzun alandan kpss ye gırmekle bıtmez yds yede gırcen sonra kurum sınav acacak basvurup lısteye gırcen sonra sınav yapacaklar ordan da gececen sonra basarılı sayılcan sozlu mulakata gırcen surec uzun ama alanında uzman ol hepsı vız gelır.

sonuc dersen a grubuna hazırlan yds yıde ıhmal etme her sene kpss alan sınavları ve yds de dahıl hepsıne sureklı gır uzmanlasacaksın okulu bıtırmeden. sık dişini bırazcık rahata erersin.

Ekmaaananye bunu beğendi.
  8. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    90 üstüne bir memurluğa gidebilir miyim sizce ?

9. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Yds hiç yok ve bu saatten sonrada hem alan hem yds zor gelir diye düşünüyorum. Yds siz atanma olasılığım var mı sizce ?

10. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    yds olur zor deme 32 yasındayım ben olabılır dıyosam olabılırdır o :) zor degıl ıcıne gırınce anlarsın dershane gerekebılır onuda haledebılırsen olur yds olmadan bıraz yas olur o iş. p3den 90 alsanda kadro alamazsan atanamazsın yanı b grubu acıktan alıma kayıyor ve her gecen yıl azalıyor acıktan alımlarda yuksek puan dezavantaja donusuyor kurumdan kacarsın dıye merkezdende kadroyu beklersın alamazsın 90 puana degıl sıralamadakı yerın onemlı mısal 83 2012de 45binlerdeyken 2014de 25binlere geldi. puan değil sıralama muhımdır. 1,5 yılın var yaparsın denemeden vazgecmen yanlıs olanı.

11. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Anladım hocam Yds işini düşüneceğim, teşekkür ederim zaman ayırdığınız için :)

12. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    En kötü bu kadar kadro ya girersin bundan daha kötü olmaz herhalde ya:( 4001 den de Şansın olur. Düz memur olup yine a grubuna hazirlanirsin çok istersen gerekirse dil kursuna da gidersin. Şu an 86-85 ler sallantıda durum o şekilde yani... gerisini sen düşün. A grubu da yıpratır biraz. Ama onu yapabilen çok az olduğu için yüksek puan almak daha kolaydır. Yine de dedigim gibi onda da kadrolar inanılmaz azaldı. Seçimden sonra ne olur bilinmez...b grubundan 90 la açıkta kalma ihtimalin a grubundan 90 la acikta kalma ihtimalinden daha düşük gibi görünüyor. benim şahsi fikrim.

soner bedir bunu beğendi.
  13. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Önce B den memur olup kendini garantiledikten sonra A ya çalışmak :) Mantıklı olabilir :)

14. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Ne olursa olsun a grubu yapmak için b grubunu iyi bilmen gerekecek. Biraz daha çalış çok çok iyi bil. Piyasa daki bütün kitapları çöz. sinavda da heyecan yapma.Çak 97 puanı ilk aklımda DHMİ ye gir. Bir daha iktisatmis Maliye ymis muhasebeymis uğraşma. Yine kendi becerilerini düşünerek karar ver bakalım.

ANIL BEKTAŞ bunu beğendi.
  15. aturhan

aturhan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    B yi onermem calisip 90 alırım diye düşünme 80 puanın üzerinde sans faktörü giriyor isin içine .adamların ne soracagi belli degil b de ama alandan az cok denemelerde yaptığın neti yapabilirsin sınavda b deki gibi suprizlerle karsilasmazsin yani bence kesinlikle a ya hazirlanmalisin

NOKIA-5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yelken bunu beğendi.
  16. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    rica ederim umut etmeyi elinden bırakmamakla birlikte sıkı çalışmalısın erkenden bunu düşünmen gayet güzel vaktin var asıl ;)
    yds yı once gozunde buyutme onyargı senı engeller ayrıca yds de atış serbesttir :) yanlış doğruyu götürmez :D

17. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Hocam sorulara bakınca Önyargılı olmamak elde değil :D

18. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Dediğiniz doğru soruları acayip sormaya başladılar B de. Teşekkürler yorum için

aturhan bunu beğendi.
  19. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    vakıt bol yahu sımdıden korkarsan bosuna kpss ısıne gırme azıcık yureklı ol. ınsan yaslandıkca anlıyor kolaymıs dıyor :D ama genclık elden gıtmıs oluyor degerlendır.

20. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Tecrübeli biri olarak önereceğiniz kitaplardan başlayabilirim ?

Sayfayı Paylaş