birazda siyaset konuşalım

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bizi yok sayan siyasetin ta kendisi değil mi

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
:) seçimler kritik oy vereceğim partiyi belirlemeye çalışıyorum

nicknick

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
bi kac kere oy kullandim birisinde yanlislik yaptim digerleri bos :) sonra ogrendim ki bos atilanlar her yere gidebiliyomus :))

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
evet boş oylar partilere oy oranlarına göre dağıtılır.

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
valla ben kendime gore parti bulamıyorum

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
siyaset yalan dolan işidir...Hoş ilerde girecem siyasete .belki bende öyle olurum :)

partilerin alayı çıkarına göre hareket eder.

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Oy kullanmamakta bır secenek zaten sıze uygun partı yoksa turkıyede herkes oy kullanıyor dıyemeyız.

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi

robin

Aktif Üye
Benim stratejim belli. akp nın MV sayısının 276 nını altına düşmesi için sonrakı partıları desteklemem lazım bu chp mhp dp gibi devam eder gider.
burada akpyi 276 nın altına düşürmenini bir yoluda barajın üzerine bir çok partiyi çıkarmak olacaktır bundan yola cıkarak chp nin baraj problemı olmayacagından ona vermeyecegım. mhp nınde gorunmuyor.. eger o riski gorursem ona verecegım... mhpden sonra gelecek olan partinin barajı gecmesı ıcın o partiye atacagım ama bu asla BDP olmayacak... çünkü BDP rahatlıkla AKP ile ortak koalisyon kurabilir. zaten son zamanlarda araları iyi(ne kadar bdpliler laf atsada durum öyle değil..) bu durumda SP veya DP gibi görünüyor. HDP denilen olayda sözüm ona türklerin oyunu alıp meclıse gırecekler ve sonra içerde bdp ile birleşecekler ama yemezler.....

AZAZEL

Üye
Mücadele Grubu
mhp de baraj tehlikesi var bence desteklemeli bu ülkede hala milliyetçiler var

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bence ülkede tek söz sahibinin olmasının ne kadar tehlikeli olduğunu gördü millet o yüzden akp ye en yakın oyu olan chp desteklenmelidir ki eğer chp başa gelirse iibf nin sorunların bir nebze çözülür gibi geliyor bana

kutlukkagan

Aktif Üye
Aslinda seçimler öncesi bu siyasi ortamı lehimize çevirebiliriz,öğretmenlerin mücadelesi kamuoyunda benimsenince iktidarı da muhalefeti de bu konuyu oy devşirmek için kullanıyor,eğer biz de sesimizi duyurursak mutlaka kazanırız aksi taktirde havamızı alırız yine diye düşünüyorum,binlerce twit ve mesaj atıyoruz vekillere bakanlara kimseden cevap bile gelmiyor gördüğünüz gibi,sesimizi duyurmamız lazım başka çare yok :)

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
şurda birliği çoğunluğu bir sağlayabilsek parti başkanlarıylada görüşebilir ama millet hala katılım yapmamakta ısrarlı

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
valla bizim durumumuz chp den muharrem ince gibi adamların ağzına bir dolansa bin değil 5 bin kadroda gelir bize ama

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
bu forumdan iktidardaki partiye oy vercek goremiyorum:) varsa hala tebrikler.belediye secimleri olsada iktidarin bi onceki secime gore oy oraninin dusmesi ve bazi yerleri kaybetmesi bizim isimize cok ama cok yarar.malum arkasi cumhurbaskani secimi ve 15 de milv. secimi var. istanbulu kaybetseler yeter bize:) evlat acisi gbi koyar basbakana;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bırak iktidara oy vermeyi aileleri bile vermeyecek iibf den bu kadar olaydan sonra verirlerse bilemem artık