Bize Gelen Sorular üzerinden İİBF Analizi

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
0-50 arası...
Böyle bir soru ile hiç karşılaşmadım... Sanırım onlarda biliyorlar bu puanla birşey olmayacağını.

60-75 arası...

Genel olarak açıktan alımları soruyorlar ama ümitsizler... Polis, belediye, katip, sydv ilanlarını takip ediyorlar. Özel sektöre yönelmiş durumdalar Çıkarsa olur gibi isteksizlikleride var.

75-80 Arası

Onlar yukarıdaki kurumlarla beraber Gümrük, PTT, KYK, SGK gibi kurumların açıktan alımlarını özellikle ilgileniyorlar. En büyük gözdeleri PTT ve Gümrük... Mülakata kalacağını düşünüyorlar. Geçen seneki alımlardan sonra Merkezi alımlarda umutları biraz düşük.

80-83 Arası
telaşlılar... Açıkta kalırmıyım diye hep soruyorlar. Belliki "ya geçen sene gibi olursa" diyerek açıkta kalma korkusu yaşıyorlar. O yüzden onlarda bütün kurumlara başvurmaya çalışıyorlar... Merkezi atamadan umutları var. Genelde taban puanları sorup hangi iller geçen senelerde daha az puanla almış gibi araştırma yapıyorlar.

84-87 Arası
Genel olarak daha rahat ve en azından son atamaya kalmadan atanacağını düşünüyor... En çok sordukları soru "şuraya tercih yapsam merkezi atamada puanım yanarmı" Büyük kısmı açıktan alımları takip etmekle beraber kurum seçiyorlar. Örneğin çoğu polislik alımlarını düşünmüyor... Ama KYK PTT SGK gibi açıktan alım olursa başvuru yapacaklarına eminim çünkü bir çoğu Kasım atamasında atanmama durumunu düşünüyor.

88+
Bunlar en rahat kesim. Genelde kurumları ve maaşları soruyorlar. Seçiciler bir çoğu açıktan alımlardaki kurumları inceleyip hangi kurumun çalışma olanakları daha iyi diye araştırma yapıyor. DHMİ ve Maliye bakanlığı ilgilendikleri kurumlar arasında.

slck_40

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
askerlıkte bı deyim var göt gezdirmek sanırım onu yapıyodur :)

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Kurumların ihtiyaçlarına göre DPB'den yaptıkları kadro ihdasıdır. (6 önemli kuruma ait dolu boş kadro kararnamesi)

slck_40

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme

işletmeci00

İşletme - 84,3
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Kurumların ihtiyaçlarına göre DPB'den yaptıkları kadro ihdasıdır. (6 önemli kuruma ait dolu boş kadro kararnamesi)
kadro sayılarımı yani gecen yıllara göre arttımı bu azaldımı bilen bi arkadas yardımcı olabılırmı