Borsayla ilgilenenler

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben üniversiteden beri merak salmışımdır öğrenmek uğruna harçlıklarımı çok kaybettim hala bilmiyorum ama maliyette kaldığım sürece iki kağıttan devamlı topluyorum :) bileniniz alıp satanınız var mı haberleri takip edip spekülasyon yapmaya çalışan deneyimler paylaşılsın paslaşalım :cool:

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
hiç bulaşma :) :)

borsada takılırım bende

belirli kağıt takibi ile günlük takılıyoruz .

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
dün bi tavsiye geldi tabi biz ufak oyuncularız zoren aldım 1.58den bugün 1.70lerde riske atacak para bulsakta kar yapabilsek keske :)

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
kardemir ler güzel para bıraktı özellikle b ve d ydi galiba Allah bereket versin :)

thy
gözde

para kazandıran kağıtlar oldu....

ben çok irdelerim kağıtları :)

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
kardemirin demir ihaleleri devam edecekmiş yüklü alım satımlar olduğu sürece inşaat sektöründe sırtı yere gelmez bence thy ve vestelde avrupalılar tarafından en çok alım yapılan iki kağıt olmuş cnbc-e sabah haberlerinde dinlemiştim. topladığın birşeyler var mı senin :)

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
kardemirin demir ihaleleri devam edecekmiş yüklü alım satımlar olduğu sürece inşaat sektöründe sırtı yere gelmez bence thy ve vestelde avrupalılar tarafından en çok alım yapılan iki kağıt olmuş cnbc-e sabah haberlerinde dinlemiştim. topladığın birşeyler var mı senin :)
yok toplamıyorum ben :) ben genele yayılmadan belirlediğim şirketlere odaklanır ona göre hareket ederim.

ufak partilerle alıyorum zaten

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Benim vkgyo var elimde maliyetin altında şu an maliyete gelirse bozduracağım uzun süreden beri canımı sıkıyor :agla:

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
günlük borsa kumar uzun vadeli borsa yatırım bence .900 liralık coco cola almıştım ünide. 6bin lira oldu 5 yıl sonra sattım 7500 liralık öğrenim kredisinin büyük bölümünü ödedim.yeter ki uzun vadeli sabır etmek lazım.erbosan bir lotu 7 bin liraydı 2009 da ,şimdi oldu 40000 uzun vadede sağlam kağıtlar asla kaybettirmez yeter ki para olsun yatırım yapacak ve o parayı unutabilmek mesele

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Geçen hafta 1.58den aldığım ZOREN bugün 2.36larda bir daha böyle kağıt yakalayabilirmiyim bilmiyorum ama hala tutsam mı satsam mı diye düşünüyorum 3 liraları göreceği öngörülüyor :D bin liraya yakın kar var haftalık

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
9 ekimde 1.58 olan ZOREN kağıdı bugün 3.03 ve hala yükseliyor yılbaşına 4-5 TLleri göreceği öngörülüyor YTD tabi :) THYde 15 günde güzel paralar kazandırdı şimdi sıra ÜLKER grubunda diye düşünüyorum ingiliz biskıvü markasını satın aldıktan sonra YILDIZ HOLDİNG sektörde 3. sıraya yükselecek bizede katkısı olacaktır inancındayım.japonlarında menkul kıymetler sermayesini artırmasından sonra hüloğğğ olduk resmen :) şu sıralar takip edilmesi gereken sektör Gayrimenkul ve enerji diye düşünüyorum

saygılarımla :)

Eğitim
Lisans
Üni
Abant İzzet Baysal Ünv.
Bölüm
Finansal Ekonometri
Borsalar işlem gören yatırım araçlarına göre çeşitli adlar almaktadır ve altının da yüksek işlem hacmi nedeniyle kendi borsası bulunmaktadır. Altın borsası, alıcı ve satıcıları bir araya getirerek, fiziki veya fiziki olmayan altın işlemlerinin yapıldığı borsalardır. Altın borsası, altın işlemlerinin daha uygun koşullar altında yapılmasını sağlamıştır ve altın için bazı standartlar getirmiştir.

Daha detaylı bilgi için burayı tıklayın.

Spor11

Yeni Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
Diğer
Borsanın yerini almayacak olsa da, kendi kulvarını yaratan Forex piyasası daha değerli bir yatırım yolu olduğunu belli etti. Ülkemizde yasal olduktan sonra küçük büyük tüm yatırımcılar Forex'e yönelmiştir. Forex hakkında daha detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

D. Çetin

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
İktisat
Konu biraz eski ama düşüncelerimi yazmak istiyorum. Borsa sanıldığının aksine zor değildir. Bir yatırım aracı gözüyle bakmak lazım. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi kesinlikle uzun vade de değerlendirilmesi gereken bir araç bunun dışında bana kalırsa doğru strateji yapılıyorsa ve bilgi yüksekse ancak o zaman kısa vade de değerlendirilmeli.