Boyabat İİBF Hocalarının Gitmesini İstemiyor

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında İİBF tarafından paylaşıldı.

1. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    İİBF öğrencileri hocalarından habersiz Yrd. Doç. Dr. Utku Altunöz’ün okulda kalması için mücadele veriyor.

Sinop Üniversitesi Boyabat İİBF (İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) öğrencileri hocalarının okuldan gitmesini istemiyor.

Fakülte öğrencileri, çok sevdikleri branş hocaları Yrd.Doç.Dr. Utku Altunöz’ün okuldan ayrılacağı haberini yeni aldıklarını ve Altunöz’ün, okuldaki öğrenciler adına çok faydalı olduğunu belirterek Utku Altunöz’ün okullarında kalması için yetkililerden bir an önce bu duruma el atmalarını istediler. Daha önce de bu tür olayların yaşandığını söyleyen öğrenciler, “Fakültemizde başarılı olup Boyabat’taki bu fakülteye yararı olacak kim varsa bir şekilde buradan gittiler veya gönderildiler. Bizler bu okulun öğrencileri olarak fakültemizde bir şeylerin yanlış gittiği kanısındayız, bizler olan biteni yani hocalarımızın gidişlerinin veya gönderilişlerinin nedenlerini az çok tahmin edebiliyoruz.

Fakültemizin ilk açıldığı sene dersler başlamadan Prof. Dr. Murat Erdoğan’ın kendi isteğiyle gittiğini öğrendik. Daha sonra okul açıldı, dersler başladı ve bir süre dersimize giren Yrd. Doç. Dr. Ünal Gülhan da yine aynı sene içerisinde okuldan ayrıldı. Bu hocalarımızın gidiş nedenlerini tam bilemiyoruz. Sadece burada kendilerini geliştiremeyecekleri düşüncesiyle gitmiş olma ihtimalini yürütebiliyoruz.” diye konuştular. İİBF’liler Yrd. Doç. Dr. Utku Altunöz’ün Kalmasını İstiyor “Yetkililerden Yardım İstiyoruz” 2013’te de Öğretim Görevlisi Tuğçe Üner ve Yrd. Doç. Dr. Rasim Berker Bank’ın okullarından yıldırma politikalarıyla gönderildiğini düşünen öğrenciler:

” Daha önce Sayın Öğr. Gör. Tuğçe Üner, Sayın Yrd. Doç. Dr. R. Berker Bank gibi okulumuzun değerli akademisyenlerine uygulanan yanlış politikaların ve çeşitli mobing uygulamaların şu anda Sayın Yrd.Doç.Dr. Utku Altunöz’e de yapılmaya çalışıldığı bütün fakülte öğrencileri tarafından görülmektedir. Sayın Öğr.Gör. Tuğçe Üner ve Sayın Yrd.Doç.Dr. R. Berker Bank’ın yıldırma politikalarıyla okulumuzdan gönderildiğini düşünüyoruz. Yine aynı şekilde yıldırma politikasıyla ve ayrıca atılan çeşitli iftira ve yapılan asılsız suçlamalarla hocamız Utku Altınöz de karşı karşıya kalmış durumda. Yrd.Doç.Dr.Utku Altunöz’e karşı bunların yapılıyor olması hem fakülte iş akışı hem de öğrencilerin eğitim- öğretim hayatı için kötü sonuçların doğmasına yol açmıştır.

Bunlar biz öğrenciler tarafından görünenler; görmediğimiz, bilmediğimiz, bize yansımayanlar da vardır. Bu durum karşısında biz öğrenciler olarak bu duruma bir dur demek için devletimizin yetkili kurumlarından ve isimlerinden yardım talep etmekteyiz. Lütfen bu yardım isteğimizi göz ardı etmeyiniz.” dediler. Fakülte öğrencileri olarak çok zor durumda kaldıklarına ve haksızlıkların yapıldığı bir yerde eğitim-öğretim sahası kurulamayacağına da ayrıca dikkat çektiler.

Mustor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş