branş bazında sıralama değişikliği

Konu, 'Bilgi Forumu' kısmında mehmet arıkan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet arıkan

mehmet arıkan Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ege Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Arkadaşlar bu konuyla ilgili ne düşünmeliyiz,bizimle bir alakası var mı ya da daha önceden olmuş bir şey mi,ben mi yeni fark ettim acaba?bizle ilgisi var mı?ya da önemsiz bir şey mi?bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim..
    http://www.memurhaber.com/osymden-son-dakika-kpss-aciklamasi-h50104.html

2. nurnur

nurnur Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Az önce haberde duydum bende. Anlamadım ne olduğunu sıralamam değişmemiş benim. Altında bişe yoktur inşallah.

3. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    DUYURU

(27 Mayıs 2015)

2014-KPSS Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2014-KPSS branş bazında sıralamalar ile ilgili olarak Merkezimize yapılan başvurular nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

2014-KPSS Lisans sınavına giren adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, 11 Ağustos 2014 tarihinde ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılarak adaylar bilgilendirilmiştir.

Branş bazında sıralamalar, adayların Aday İşlemleri Sisteminde yer alan lisans alanlarına göre belirlendiğinden Aday İşlemleri Sistemindeki eğitim bilgilerinde yapılan ekleme/güncelleme işlemleri, adayların branş bazında sıralamalarını değiştirebilmektedir.

2015-KPSS başvuruları sırasında 2014-KPSS’ye de giren yaklaşık 5.000 aday, başvuru merkezlerine yeni belgeleri ile başvurarak sistem üzerinde bulunan lisans eğitim bilgilerini güncellemişlerdir. Bu bilgiler, çift ana dalda ve özellikle açık öğretim olmak üzere ikinci bir lisans programında öğrenimine devam eden/öğrenimini tamamlayan adaylar tarafından yapılan yeni bildirimler sonucu güncellenmiştir. Bu bildirimler sonucu oluşan branş bazındaki sıralamalar, 2015-KPSS başvuruları tamamlandıktan sonra 22 Mayıs 2015 tarihinde, Aday İşlemleri Sistemine güncel hali ile yansıtılmıştır.

Öğrenim bilgilerindeki yeni bildirimlerin, branş bazında sıralamaları değiştirmesi sınav sonucu oluşan puanlarını etkilemediğinden 2014-KPSS değerlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra adaylara duyurulan sınav puanlarında hiçbir aday için herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını daha gerçekçi ve güncel bilgiler ışığında değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Yerleştirme/atama süreçlerinde ilgili alanda sınava giren tüm adayların değil sadece mezun olanların puanlarının dikkate alındığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

4. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    genel sıralamanız değişmez açık açık yazıyor çift diplomalılar sıralamada yer değiştirmenize neden olur ve bu değiştirme asla iyi yönde olmaz sadece önünüze biri geçerse haberiniz olur aöf mezunları ve çiftanadal mezunları yapıyor bunları ve aöf den dolayı genelde bızlerın onune gecmıs oluyorlar ama çift lisans mezunu bunlar.

5. asas7979

asas7979 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    28
    5000 kişi çok yüksek bir sayı .
    BEn bunların yaptığı, söylediği hiçbir şeye inanmıyorum, araya kendi adamlarını sokuyorlardır.
    Giderayak pislikleri iyice ayyuka çıkıp
    tavan yapmaya başladı , umarım layıklarını bulacaklar.

6. asas7979

asas7979 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    28
    Yuh ,Kasım öncesinden daha da geriye düşmüşüm.

Kasım sonrası M7 ise 3470 lerden 3730 lara gerilemiş.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2015
  7. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    yok artık tamam her turlu dusunceyı anladımda sınava gırmemıs bırının sımdı boyle sıralamaya alınabılecegıne ınanıyorsunuz ve bunu ılan edeceklerıne de! açıktan atananlara kpss gerekmıyor cogunlukla gonlunuzu ferah tutun, size bır sayı vereyım durumu ıdrak edersınız zaten: sadece 2013 yılında sadece eskişehir aöf 10.000 kadar sadece işletme bölümüne öğrenci kaydı aldı! 1.128.032 kişi lisanstan sınava girmiş bunun 5.000 (toplamın 0,005 i) kadarı çift diploma almış ki fefciler bu alana gireli çok oldu atanamayan öğretmenler hepsi aöf kapısında çoktandır.

muhasebe kursunda ders alan biri tarih biri fizik öğretmeni 2 tane öğretmen var sınıfta alanlarına bakın kursa gittiklere yere ve sınıfta 20 kişi bile yok %10u öğretmen sınıfın!

betimlemeツ bunu beğendi.
  8. asas7979

asas7979 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    28
    Verilen sayıları veren kurumlara hiç güvenmiyorum, insanoğlu çiğ süt emmiş ,şu ankilerse çiğ sütten yoğurt,peynir yapıp bununla övünenlerd.. neyse .. burası yeri değil!..

Ben şüphe ederim, göreceksiniz ilerki yıllarda neler çıkacak..
    Şu an nasıl çıkıyor geçmiş kpss lerle ilgili.

yuppi26 bunu beğendi.
  9. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Bu herzaman vardı. ne zaman ösym branş bazında sıralamaları açıklamaya başladı durduk yere başına iş açtı. Bizlere iyilik de yaramıyor :D

Ozge S, ali20, Gökhan60 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  10. asas7979

asas7979 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    28
    Dikkat et!
    Kurumları var eden ve yaşatan arkasındaki insanlardır.
    ÖSYM diye düşünürsen aklına masum bir kurum gelir, mesela devletin öğrenciler için açtığı yerliyerinde çalışan bir kurum gibi..
    O nedenle kurumlara şahsiyet vermemek lazım, o kurumun şu anki zihniyeti ve başındakiler belli..
    Gerçi şu an bir çok kurumun başında ve üst makamlarında aynı "tek tip" var. Bu "tek tip" eğer incelersek aşağı yukarı hepsinde aynı.
    Hani insanın içi dışına vurumuş , yüzünden belli olurmuş ya.. şu an -burada söyleyemiyorum- en kilit noktalarda aynı biatçi zihniyet var.

jazzbass ve yuppi26 bunu beğendi.
  11. ali20

ali20 Misafir

bu kadar paranoyak olma kardeş anladık hükümeti düşürmeye calısıyorsun :)

asas7979 bunu beğendi.
  12. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    İibf bize yaradi ya onlarada yarasin az bi giden varsa önümden şimdi geri gelmislerdir bakmayacam yeni sirama :cool:

Sayfayı Paylaş