bu saatten sonra ne yapılabilirin cevabı

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında advanced22 tarafından paylaşıldı.

1. advanced22

advanced22 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar öncelikle DPB açıkladığı sayılar zaten aylar öncesinden tahmin edebildiğimiz malumun ilamından başka bişey değildi.
    2013/1 de hepimizin bildiği üzere tapu ve sgk dışından doğru düzgün bir alım olmadı bu yıl ise tapuda yaklaşık 165 bir kaybımız söz konusu SGK ya gelince verilen 335 kadronun çok bi anlamı yok çünkü halihazırda aldığı 3750 kadronun 2 yıl içersinde 2000 az üstünde kullanabildi ben açıkcası SGK nin 1000 altında bi alıma çıkacağını sanmıyorum ve bilindiği üzere sgk genel bütçeye bağlı kalma zorunluluğuda yok (asker polis vb gibidir sgk ihtiyacı varsa alırr)

İZLEMEMİZ GEREKEN YOL BENCE ŞÖYLE OLMALI
    1-TAPU 335 KADRO BİŞEY DEĞİŞTİREMEYİZ HEPSİNİ ALMAYA KONSANTRE OLMALIYIZ
    2-SGK YUKARIDADA AÇIKLADIĞIM GİBİ KADRO KONUSUNDA DAHA BAĞIMSIZ 2012 YILINDA 250 KADROUYGUN GÖRÜLDÜ KLAVUZDA KARŞIMIZA 2250 TAMAMI BİZDEN ALMAK ÜZERE KARŞIMIZ AÇIKTI EN ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ OLMALI MAĞRURİYETİMİZ ANLATILIP GELEBEİLECEK TÜM KADROLARINA FİRESİZ TALİP OLMALIYIZ
    3-ÜNİVERSİTELERE VERİLEN 1500 LÜK Bİ KADRO VAR YAPABAİLECEĞİMİZ ÇOK ŞEY YOK AYNEN DEVAM NE ÇIKARSA BAHTIMIZA BURAYA ENERJİMİZİ SARF ETMEMİZİN ANLAMI YOK SGK BİZİM İÇİN DAHA ÖNEMLİ
    4-MEBE VERİLEN 5000 KADRO SÖZ KONUSU BİZİM TALİHİMİZİ DEĞİŞTİREBİLECEK POTANSİYELİ MEVCUT BAKANLIK VE DPB BAZINDA BU KURUMDAN PAY ALMAYA ÇALIŞMALIYIZ ÖNEM SIRASINDA BİZİM İÇİN BENCE 2. SIRADA
    5-BELEDİYELER KONUSUDA ÇOK FAZLA ÜMİT BESLEMEMEKLE BİRLİKTE 2014/1 DE KARŞIMIZA BİR ÖNCEKİ YILLARDAN DAHA POZİTİF AYRIŞABİLECEK ŞEKİLDE KARŞIMIZA ÇIKABİLİR KURUMSAL OLAN 3 BÜYÜK ŞEHİRE ÖNEM VERMELİYİZZZ
    6-KİTLER HİÇ Bİ HALT YAPAMAYIZ BİLDİKERİNİ OKURLAR ENERJİ HARCAMAMIZ FAYDASIZ ZATEN YÜKSEK PUANLILILAR ORALALARI BİZE YEDİRMEZ SALLAYIN
    7-İÇ İŞLERİ BİLİNDİĞİ ÜZERE 220 KADRO SAYISI İLE KARŞIMIZA ÇIKTI AMA 3 YIL İÇERİNDE KULLANABİLECEĞİ İSTERSE BİR YILDADA ALABİLECEĞİ 1970 KADROSU VARKİ BEN CE ÇOĞUNLUĞUNU 2014/1 DE KULLANACAKTIR YOĞUNLAŞMALIYIZZ ÖNEM SIRASINDA 3. SIRADA
    8-BAŞTA ORMAN GEN MÜD. DEVLET SU İŞLERİ KYK VE İL AFET VB KURUMLARDAN KADRO MÜCADELESİ VERMELİYİZ AMA YILLAR BİZE GÖSTERDİKİ BİLDİKLERİNİ OKUYORLAR ONUN İÇİN BOŞ ZAMANLARIMIZDA YOĞUNLAŞMALIYIZ
    9-DPB MUHAKKAK MAYIS 20-30 GİBİ Bİ ZİYARET PLANLAYIP BİZİM İÇİN ELLERİNDEN GELEN YARDIMI ESİRGEMEMELERİ İÇİN TALEP ETMELİYİZ VERENİN Bİ YÜZÜ VERMEYEN ZENCİ

KONU DIŞINDA AYRICA 1700 LÜK B GRUBU KAOROLU ALIM TABAN ÜZERİNDE (+) (-) 1.5 PUANLIK Bİ DEĞİŞİME SEBEP OLUCAĞI İÇİN MEVCUT ATANAN ARKADAŞLARIMIXZA EN AZINDAN GİTMEK İSTEMEYECEĞİ YERLERİ YAZMAMALARI HUSUSUNDA RİCACI OLMALIYIZ YANİ MEMLEKETİNDE PTT YE ATANSIYSAN KARDEŞİM GİTMEYECEĞİN HALDE TERCİH VERME BU BİZİM ÖZ ELEŞTRİ ETKİNLİĞİMİZ OLMALI

İNSAN KURAR KADER GÜLERMİŞ DERLER BAKALIM ALLAHIMIZA BOLCA DUA EDİP KADERİN BİZEDE GÜLECEĞİNİ UMALIMMM .....

JönTürk, seeding ve vahican85 bunu beğendi.
  2. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    Peki ustam birşey sorsam? SGK 1000 üzeri veya civarı alırsa 82-83 arasına SGK gelme ihtimali nedir? SGKnın bu 82 küsürlere düşeceğini düşünüyor musunuz. Beni biraz endişelendiriyor da :(

3. advanced22

advanced22 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    18
    %100 tartışmasız atanırsın 1000 kadro senin için yeterli olurr oda zaten en kötü senaryoda bile bence var amaç daha fazla pay koparıp daha çok iibf atanabilmesi

mehmet_1303 ve vahican85 bunu beğendi.
  4. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    SGK + tapu 1000 i bulur diğerlerine minimum 500 alir SGK ile tapu nun olmadığı Kasım ayında 400 kadro aldık ki bu senenin ilk alimi ıcisleri bize döner se ormanda bize dönerse ve alım yaparlarsa 2000 e yaklasabilir

vahican85 bunu beğendi.
  5. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    süpriz Maliye olursa 2300 filan olur artık o 3000 li haziranda geride kaldı ptt ve Gümrükler dolayi torba dan SGK ya bir şey çıkarsa ve sayıyı İİBF ağırlıklı kullanirsa güzel olur

6. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Benim de temennim 80 altının bile atanmasıni istemek. İnsanın geleceği ile kaygı endişe duyması normaldir. Ben okulu bitireli epey olduğu için çok fazladır belkim endişem. artık sıkıldık herkes gibi bazen ne yazacağımı da bilmiyorum. :)

7. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    ben de 19 yaşında değilim.üstelik puanım da senden az.endişeliyim yim yim yim...

8. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Benden küçük olduğunuza eminimdir. Merak ettim kaç mezunusunuz? Dilerim gönlünüzün istediği yere atanırsınız :)

9. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    85 doğum tarihinse senden büyüğüm

10. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    evet öyle... Neyse yazdıklarımı geri alıyorum :) hakkınız(mızda)da hayırlısı olsun artık

Nanick bunu beğendi.
  11. kpsszede

kpsszede Bu da mı Gol Değil Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    68

meb müsteşar yardımcısı asimbalci@meb.gov.tr
    meb müsteşar yardımcısı salihcelik@meb.gov.tr
    meb müsteşar yardımcısı yusufbuyuk@meb.gov.tr
    meb müsteşar yardımcısı(insan kaynakları bağlı ) zyilmaz@meb.gov.tr

müsteşarlık özel kalem Faks no : (0312) 417 00 83

iibfzede ve elif-selen-elif bunu beğendi.
  12. Adversary

Adversary Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    ders çalışın arkadaşlar. hala geç sayılmaz. 2014 kpss için bakiye atın kenara. kadro mücadelesi işe yaramaz. çünkü verilecek kadro bellidir. şimdiden meb, adalet ve sağlık bakanlıklarına ayrılan kadrolar %90 bellidir. kalan kadrolar için de mücadele etmenin bir mantığı yok. zira kadro kalmıyor geriye. acı ama gerçek budur. iibf dünyadaki karıncalar gibi. çok kalabalık ama etkisi sıfır. herkes farklı telden farklı kulvardan yürüyor. bu nedenle 2014 kpssyi boşlamayın. 2016ya kadar bu puan geçerli olacak zira. ayrıca gümrük vs. alım yapmayacak artık. yaparsa 2014 kpss ile yapar. o zaman virgüllü puanlarla sıralamaya giremedik diye üzülmek istemiyorsanız şimdi çalışın..

isletmeci1985, mehmet1 ve vahican85 bunu beğendi.
  13. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Aynen öyle henüz geç sayılmaz. zaten bunan sonraki alımlar 2014 kpss ile olacaktır. PTT haziran ayındaki boşalmalardan sonra yüklü miktarda alıma çıkabilir ve bunu da 2014 kpss ile yapacaktır.

14. yaptımolacak

yaptımolacak Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Evet ben dün mülakata girdim. Ordaki görevli olmazsa 2014 kpssye girin pttde alım bitmez dedi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    ders çalışın boşverin. siteyi de kapat gitsin admin. hadi eyvallah.

kpsszede ve elif-selen-elif bunu beğendi.
  16. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    MEB'e verilen 5000 kadro konusunda advanced22 haklı...çok dönek bi kurum ve oldukça iyi sayıda memur alıyor...engelli memur aldı önlisans aldı...İİBF neden almasın

17. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Kadroları birbirine yakın dağıtmak için neden vermesinler verebilirler.

18. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    Yalnız işin garibi 4001 gurubu bu dağılımların üzerinde hiç durmuyor neden hikmetse garip bir durum. Acayip bir 2014 kpss çalışma temposuna girmişler :) kimisi 300-400 kadro bile gelmeyecek 1000 i bulmaz deniyor onlar daha karamsar:) Anlaşılmayan 4001e az gelirse iibf ye az kadro gelirse bu kadrolar kime verilecek o zaman garip doğrusu .

19. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    iyi bile dayandın

elif-selen-elif bunu beğendi.