Bu Süreçte Neler Yapıyorsunuz

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında memuriyetderdi tarafından paylaşıldı.

1. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle böyle bir başlık var mı bilmiyorum denk gelmedi var ise ondan devam edebiliriz.

2014 KPSS den sonra öyle böyle zaman geçti yenisi yapılacak şunun şurasında 90 gün kaldı. Bu süreçte neler yaptınız? Şu an neler yapmaktasınız? Ve neler yapacaksınız? Planlarınız neler?

2. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Kısaca ben başlayayım. KPSS açıklandıktan sonra Kasımda atanırım gibi geliyordu. Bu arada boş durmayayım dedim banka sınavlarına girdim. Sonuç fiyasko. Atamalar nisana alındığında bir sevinç bir heyecan. Sonra o da fiyasko oldu. Gümrüğe başvurdum ama beklemek baydı. Gümrük yokken zaman daha hızlı geçiyordu sanki :) 2015 KPSS ye hazırlansam mı bilemiyorum. Mülakat olayı beni korkutuyor.

Siz neler yapıyorsunuz? neler tavsiye edersiniz? sadece bekliyor musunuz haziranı ya da başka planlarınız var mı?

3. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    a grubu ıcın hazırlanabılecegınız bır durum var ıse kesınlıkle bakmayın torpılım yok laflarına hazırlanın dil dde gerekıyor cok kısıde olmadıgından alandan da hazırlanmıyorlar. ve bence alanda torpıl oyle cok donmuyor sızı engellemesın bu acıdan yabancı dıl konusunda sorun yasadıgımdan ben yapamadım ama cok az bır ıkı kurum dıl ıstemıyor dedım calısmaya basladım yıne yds sartı geldı bıraktım calısmayı a grubu ıhtımalı varsa b grubu devede kulak kalır atansakta en dusuk memur sınıfından bırıne dahıl olmak mı vasıflı yukselen bır uzmanlık mufettıslık mı soru buraya gelıyor bence calısmalı ve de gırmelısınız alanımız en azından.

şahsım adına bu sıralamaları ben yapmak ıstemıyorum gecmısı sureklı gecmıste bırakmaya calısıyorum sureclı zorlu hep yarında gozum bugunde keza hep tukenır vazıyette.

atkafa ve ümit yldz bunu beğendi.
  4. ümit yldz

ümit yldz Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    A grubu kurum ve kpss sınavına hazırlanırken bi yandan B grubu ilanlara bakıyorum il ticarete başvurdum p3 84,8 ile Guy açıldı ona başvuracam tekrar geçen sefer mülakatta elediler bu sefer kaza bela olmazsa atayım kapağı oraya diyorum :) öyle boş boş geçiyo günler :acpsnr:

Yelken bunu beğendi.
  5. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Dil yok hocam maalesef..2014 de A grubundan da hazırlandım ama kendimi veremedim olmadı o kısım sonra B ye yöneldim.

6. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    yapabılırım dıyorsanız onuda deneyın ben dıl kursuna falanda gıttım ama olmadı beceremedıgım bır alan dıye pesını bıraktım yas sınırıda 35 ben 32 yasındayım zaten deneyın derım.

7. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    P35 puanım 71 nereye başvursam gelir sence:) Boş boş geçiyor benim de bari diyorum bir akıl danışayım fikir edineyim. Gümrük düzenimi bozdu ne güzel kuzu kuzu haziranı bekliyordum stres oldum açıklanmadı gitti.

8. memuriyetderdi

memuriyetderdi VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    ÇEKO
    Herhalde onu temmuz sonrasına bırakmak daha mantıklı olur. Benimde yaş 29. Temmuzdan sonra kasımdaki yds girilebilir gibi geliyor

9. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Valla alanda torpil varsa da çok çok az. Bizim alan hocamiz yıllarca mülakatlarda bulunmuş. Referans işi en son baktigimiz şeydi referansa ancak şöyle bakardık. İki kişi ikiside eşitler yani artık kiyas yapacak birşey yok e tabi referansa bakacaz adama güvenmiş arkasindayim demiş bu noktada artı sağlıyor demişti. Arkadaşlar siz calisin bu emeğin karşılığını orası olmaz başka bir yer olur ama olur siz puaninizi alın pesini birakmayin demişti. İnanin azıcık cesaret işi a grubu cesaret edene hayran kalıyorum ve tam destek veriyorum. Başarabilirsiniz. Keşke üç sene önce acilsaydi memleketime alan dershanesi acilsaydi şimdi a grunda ooo aldım yürüdümdü. Ama maalesef dershane yoktu benimde olan yere taşınma durumum. Çalışın! deneyin! pes etmeyin!

Yelken bunu beğendi.
  10. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Benim dil var iktisat yok... o dersle yıldızım bir türlü barışmadı. Bence Alan da torpil in alası dönüyor. Müfettişlige neden 2013 de P3 puanı istediler saniyorsunuz?

11. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Bazı şeyleri fazlasıyla abartıyoruz. Torpil muhabbeti evet var fazlalasti mi evet fazlalasti. Ama arkadaşlar yüz kişi alınacak. Beni almadilar yüzü de torpille girdi demek biraz yanlış bence:) yani bazen yetersiz olduğumuzu kabul etmek istemiyor muyuz yoksa?:D
    Not: evet bazı arkadaşların hakkı cidden yeniyor bu tartisilamaz tabiki

Yelken bunu beğendi.
  12. ümit yldz

ümit yldz Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    44 il var bazı iller 71 i görebilir biraz da şans meselesi kesinlikle şu gelir diyemem cünkü benim p35 78 ve nereye başvuracağımı bile tam kestiremedim ilk alımda 81 ile kapatan iller oldu yani 81 ile liste dışında kalanlar oldu :)) iyice düşünmek lazım il tercihini.

13. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Hayır siz sanki alan da torpil yok denecek kadar az diye yansıttıniz konuyu. Bende diyorum ki alan da torpil bu kadar az ise Kyk da hiç yoktur olmamalı aanlamı çıkar benim mantığima göre. Bu da Türkiye de ki torpil gerçekligini yok hale getirir. Ben diyorum ki alan da torpil daha fazla.

14. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Sözleşmeli belediye memurluk taşeron işçiliği vs. Bunlarda bile ne referanslar gerekliyken alan da torpil az denmesi bana pek mmantıklı gelmedi açıkçası. Ha yarisanlarin kapasitesi farklı o ayrı...

ismail9696 bunu beğendi.
  15. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Siz öyle düşünüyorsunuz ben böyle:) kyk apayri bir konu. Şu paralel muhabbeti bitsede gitsek
    (atansak anlamında dedim)

16. ozgeden.88

ozgeden.88 VİP Üye

Ödül Puanları:
    198
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    Inşallah ben yaniliyorumdur.... Aslolan liyakat tir bilgidir kendini ifade edebilme becerisidir... Inşallah ben yanlış dusunuyorumdur.

17. melikeçağla

melikeçağla İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İnsan Kaynakları Yönetimi
    Başvuru yapılmayan yer kalmadı ama nedense ya hiç mülakata kalamıyorum ya da mülakatta eleniyorum nasıl bir kader kısmetse ders çalışmak desen artık böğğ geldi Çalışınca da bir şey olduğu yok maalesef . Kpss ilk Çıktığı yıllarda memur olmak vardı keşke daha erken doğsaydım diyorum o puanları gördükçe

Sent from my iPhone using Tapatalk

ali20 bunu beğendi.
  18. betimlemeツ

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Üzülme ben daha erken.doğdum olmayacaksa olmuyor efenim:)))

işsiz adam bunu beğendi.
  19. melikeçağla

melikeçağla İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İnsan Kaynakları Yönetimi
    O kadar çok sinirlerim bozuluyor ki anlatamam kendimi 80 Yaşında ve 50 tane kedisi olan hayattan bezmiş yaşlı teyze gibi hissetmekten kendimi alamıyorum şu sıra

Sent from my iPhone using Tapatalk

işsiz adam, hayat bu ya ve kukuleta bunu beğendi.
  20. Mehmet Aksu

Mehmet Aksu Muhafaza Memuru Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    2013 yılı Haziran ayında mezun oldum ve Kpss sınavına ilk o vakit girdim çalışmadan aldığım puan 75 idi.
    Bu puanla polislikte şansımı denedim, olmadı. Kara,Deniz ve Jandarma subaylık ve astsubaylık olmak üzere 5 askeri sınava girdim, olmadı.

Olmayınca başladık kpss çalışmaya, çalıştığım işten çıktım vesaire zamanımı çoğalttım. Sonucunda aldık 85 puan. Bir önceki senenin verilerini ele alarak baktığımdan ooo hiç fena değil. İlk atamada bile atanırım ümitleri neşe sevinç mutluluk bir görseniz bayram çocuğu gibi idim.

Ağustos'da askere gittim. Hem aradan çıksın hem de Kasım'da atanırsam dönüşte işim hazır olmuş olur. :) :)
    Ve o heyecanla beklediğim Kasım ataması, felaketim oldu. Kara Kasım ilan ettim o günü. Hey Hak dönüşte işim olacaktı ya. Ah benim güzel hayallerim şimdi atanacağım bile meçhul. :( :(

Gümrük alımı çıktı ortaya Gümrükten ziyade Muhafaza. Askeri ya da Polislikte ki hayalimin devamı. Şu an tüm hücremle Muhafazaya çalışıyoruz. Hem fiziki hem mantiki olarak. Neticeyi göreceğiz.

Olmazsa Haziran'da ki tüm zabıta kadrolarına başvuru yapacağım. Olmazsa Kasım'da ki zabıtalara. Olmazsa polisliğe tekrar başvuru. Olmazsa Gümrük son Muhafaza alımına tekrar başvuru. Olmazsa yine askeri sınavlar. Olmazsa hakkınızı helal edin...

sevda57, bensuu, işsiz adam ve 9 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş