Bugün Yapılan Kısmi Dağılım Ne Anlama Geliyor

Konu, 'Haberler - Gündem' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

 1. Mustor

  Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

  Kayıt:
  22 Kasım 2013
  Mesajlar:
  4.284
  Beğeniler:
  2.823
  Ödül Puanları:
  788
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Sakarya Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Yayınlanan Dağılım Sizi Yanıltmasın

  Bugün yayınlanan 36 bin kadronun bir kısmı belli oldu haberleri yayıldı linktenden göreceğiniz üzere http://www.iibfliler.net/konu/36-bin-kadronun-bir-kismi-belli-oldu.2930/ Bu haber adaylarda telaş ve merak uyandırdı. İibfliler.net olarak konuya açıklık getireceğiz.

  Yayınlanan bu ön dağılım 2014 yılında da yapılmıştı, pek bilinmese de 2014 yılından itibaren kurumlara emekli olan memurların %50 si kadar ek atama izni verilmemektedir. Daha önceki yıllarda kurumlar merkezi bütçeden çıkan atama sayısı artı emekli olan personelin yüzde 50 si kadar atama yapabiliyordu. Böylece kurumlar arası nakillerde, emekli olan personelin %50 sinden doğan hakkın bir kısmını burada kullanılıyordu.

  Emekli Olanın %50'si Kadro Hakkı Kalktı İşler Değişti

  2014 yılından itibaren kurumlara tanınan %50 hakkı kaldırıldı kurumlar sadece merkezi bütçede verilen kadroyu kullanabiliyor, ancak bu durumla birlikte kurumlar acil personel ve nakil işlerinde sıkıntı çeker hale geldi, çözüm olarak sene başında özellikle nakil işlemlerinde kullanmak üzere cüzi sayıda kadro dağılımı yapılarak bu soruna bir nebze çözüm getirdiler.

  Son dönemde çok az kadro gelmesinin en büyük sebeplerinden birisi de emekli olan personelin %50 sinden gelen kadro hakkının kaldırılmasıdır bu durumdan adaylar pek haberdar değil.

  Bu Dağılım İlk Kez Atanacakları Pek Etkilemeyecektir

  Yapılan bu cüzi ön dağılımın büyük kısmı kurumlar arası geçişte nakillerde kullanılacak ve merkezi açıktan alımları pek etkilemeyecektir.

  İİBFLİLER.NET

  Bu yazı link vermeden kullanılamaz.
   
  asas7979, yurci, ghane29 ve 5 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş