Bülent Arınç'tan Açıklama( Kpss kalkacak mı)

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
KPSS SINAVININ KALDIRILACAĞI İDDİALARI
Bugün için böyle bir görüşme olmadı. Böyle bir konu konuşulmadı kararlaştırılmadı imzaya açılmadı.

Arınç yeni cezaları açıkladı - Hürriyet GÜNDEM

iibfliler.net Editör yorumu:

KPSS 2016 Olacak hazırlanacak arkadaşlarımız müsterih olsunlar. KPSS'nin kaldırılması söz konusu olamaz. Burada sıkıntı merkezi alımlardaki kadroların birbir çıkarak açıktan alıma dönüşmesi...

Artık kurumlar merkezi atamayla yetinmediğini görüyoruz. Mülakatla personel alınıyor buda birçok şaibeye ortam hazırlıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
İmzaya açılmadı dediğine göre kpss yalan olacak gibi kısa zamanda :)

A grubu ile B grubuna aynı zamanda hazırlanmak zorunda kalan iibfliler için kurtuluş olur artık banka sınavları gibi her yıl kurumlar peşpeşe alımlar yapmış olur ona göre hazırlanılır 2-3 ayda , en azından 2 yıl memur olma hakkı elinden alınmaz

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

A grubu ile B grubuna aynı zamanda hazırlanmak zorunda kalan iibfliler için kurtuluş olur artık banka sınavları gibi her yıl kurumlar peşpeşe alımlar yapmış olur ona göre hazırlanılır 2-3 ayda , en azından 2 yıl memur olma hakkı elinden alınmaz
kardinal nasıl bi kurtuluş?? sonuçta her kurum ayrı ayrı sınav yapacak mı yapacak ee zaten bızım dayımız amcamız yok ki:(

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
tek dezavantaj: banka alımları gibi tüm üniversitede mezunları hatta liseliler :) bile başvuru hakkı verilebilir, kurumlar ciddi anlamda kazanç elde edeler
zira MEB artık kendi yapacak ve bütçesine olumlu yansıyacakmış bu durum.

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
kardinal nasıl bi kurtuluş?? sonuçta her kurum ayrı ayrı sınav yapacak mı yapacak ee zaten bızım dayımız amcamız yok ki:(
Ben olumlu buluyorum, bu kpss saçmalık
1 yıl sınava hazırlık
2 yıl atanma süreci : kafadan 2-3 yılın gidiyor. Eğer o gün iyi değilsen o halde iki yıl memurluk hayal oluyor. misal 5 temmuz 2014te iyi değilsen 2016 kasıma kadar memur olamazsın
böyle saçmalık olur mu

İİBF için olumlu olur diye düşünüyordum ancak yukarıda da yazdığım gibi ciddi anlamda kazanç elde edilebilir bu anlamda herkes başvuru hakkına sahip olabilir zira bankalar bunu yapıyor ama ben yinede iibf'nin daha avantajlı çıkacağını düşünüyorum b grubu açısundan. Artık merkezide iibf'ye kadro yok 500 700 anca verirler

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
tek dezavantaj: banka alımları gibi tüm üniversitede mezunları hatta liseliler :) bile başvuru hakkı verilebilir, kurumlar ciddi anlamda kazanç elde edeler
zira MEB artık kendi yapacak ve bütçesine olumlu yansıyacakmış bu durum.
pekı bız hangı kaynaklardan calısacagız o zaman her kurum kendı sınavını yapacak tamam ee konular eskısı gıbı aynı mı kalacak..kafalarına göre mı yapacaklar.. ya da 2016 genel bı sınav olmadan neye dayanarak hazırlanacak ınsanlar?

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
pekı bız hangı kaynaklardan calısacagız o zaman her kurum kendı sınavını yapacak tamam ee konular eskısı gıbı aynı mı kalacak..kafalarına göre mı yapacaklar.. ya da 2016 genel bı sınav olmadan neye dayanarak hazırlanacak ınsanlar?
bu söylediklerin için çok erken :) ancak bülent arınç imzaya açılmadı dediğine göre kpss kalkacak gibi, yoksa bu söylentiler dolanmazdı

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
bu söylediklerin için çok erken :) ancak bülent arınç imzaya açılmadı dediğine göre kpss kalkacak gibi, yoksa bu söylentiler dolanmazdı
bana göre ki şahsi fikrimdir memurluk artık hayall bundan sonraki süreç içinn..

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

Mülakat işi nasıl olacak? Bir de şehir tercihi meselesi?

Yüzlerce belediye var, nasıl takip edecek insanlar? Hasbelkader 2 puan fazla yapıp adamlık taslayan kadrolrımızı yiyen insanların şerrinden kurtulmak istiyorum ben de ama yandaş yandaş olmayan şeklinde siyasi ayrımlra maruz kalınması da gurur kırıcı insanlar için.

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Hepsi iyi hoş da... siz isterseniz kpss yi kaldırın isterse de her kurum kendi sınavını yapsın adamlar memur atamasında azaltmaya gittiği sürece ne değişecek ki. Sanki her kurum kendi sınavını yapınca kadro mu artacak. görüyoruz kısa aralıklarla alımları 3 er 5 er kişi. kime yarayacak. Tutturmuşlar öğretmen ve sağlıkçı gidiyorlar. Kafalarına koymuşlar memur kadrolarını kıstıkça kısmayı. En azından bu şeklide 300 400 kurumlar toplu alım yapıyordu. şimdi o da yok bir yığın iibfli bir kurumun açtığı 100 kadroya hücüm etmesi daha mı iyi olur orasını siz düşünün artık.

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
bana göre ki şahsi fikrimdir memurluk artık hayall bundan sonraki süreç içinn..
aynen katılıyorum arkadaşım bundan sonraki süreç için memurluk hayalden başka bişiy değil... şu haziranı es geçtirmeden 1500-2000 lii rakamlar olsa süper olacak.

vahican85

Site Müdavimi
Kadrolu Üye
Hergün abuk sabuk açıklamalar yapıp insanda umut da bırakmıyorlar nefret ediyorum artık sağlıkçı öğretmen alımlarının haberlerinden ...

onur klm

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
aga bu sisteme iyi diyen adam ya torpili hazırlamış bekliyordur ya da en hafif ifadeyle ''fazla iyi niyetlidir'' iyi niyetin fazlası aptallıktır bana kalırsa. yani bu sistem gelince akp il başkanlıklarından referans dağılacak bunu görmek bu kadar zor olmasa gerek. amerika'yı keşfetmeye falan gerek yok. örtülü yapılan torpili adam aleni bir şekilde yapacağım diyor açık ve net.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
şaşırmamak elde değil ...kpss den daha adil bir sistem gelecekmiş.

kim inanıyorsa artık buna.

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
bugün için görüşmedik ama önümüzdeki günlerde görüşeceğiz demek istemiş olabilir;)