Bunun türkçe mealini bilen yazsın

Ekmaaananye

Başıma buyrukabilir miyim?
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28568714.asp

47bin öğretmen ataması merkezi bütçe dışı diyor.Yani 35000 öğretmen ataması 77000 içinden olmayacak mı ben iyiye yoruyorum kendime engel olamıyorum objektif yorumlar pıliis :)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat

Ekmaaananye

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
''Kanunla, Milli Eğitim Bakanlığına 47 bin öğretmen kadrosu ihdas ediliyor. Öğretmen unvanlı kadrolardan 35 bin adedi ile Bakanlığa ait diğer hizmet sınıfları kadrolarından 2 bin 320 adedine, Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında yapılan atamaların dışında 31 Aralık 2015'e kadar atama yapılacak. ''

Merkezi yön. bütçe kanunu dışında dediği için bizim 77 binden 35 i öğretmene gitmicek diye yorumladım ben inşallah dediğim çıkar

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bende olumlu birşey göremedim ne.diyor bunlar yahu

- "Torba Kanun" olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa ile bankalarda TL cinsinden çeyiz hesabı açanlara, asgari 3 yıl boyunca sistemde kalmaları, 27 yaşını doldurmadan ilk evliliklerini yapmaları ve evlilikleri müteakip ilgili bankaya başvurmaları halinde devlet katkısı ödenecek. Devlet katkısı ödemesi ......-
Evde kaldın mı diyor devlet bana!!!! Adamın aklını alirim valla:mad:

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Evde kaldın mı diyor devlet bana!!!! Adamın aklını alirim valla:mad:
evliyim ama bende evde kalıyorum takılma :D

@Ekmaaanye eğer ki öyle olsaydı şimdiye kadar çoktan bas bas basssss bağrılırdı sonuçta vercekse karşılığını görmek isteyecek ama vermediler görmeleride zor olacaktır.

Ekmaaananye

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
evliyim ama bende evde kalıyorum takılma :D

@Ekmaaanye eğer ki öyle olsaydı şimdiye kadar çoktan bas bas basssss bağrılırdı sonuçta vercekse karşılığını görmek isteyecek ama vermediler görmeleride zor olacaktır.
Son dakika haberi olduğu için zaten önemsedim hocam bize çok çok kadro verilecek diye düşünmüyorum açıkçası şuan ilgilendiğim bizim 77 bin içindeki 35 bin öğretmenin bu habere göre olmayacağı yarın netleşir herşey hakkımızda hayırlısı .

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Son dakika haberi olduğu için zaten önemsedim hocam bize çok çok kadro verilecek diye düşünmüyorum açıkçası şuan ilgilendiğim bizim 77 bin içindeki 35 bin öğretmenin bu habere göre olmayacağı yarın netleşir herşey hakkımızda hayırlısı .
bunun kanun tasarısı daha once yapıldı yani detaylar belliydi, su anda kesınlesmesı için meclısde gorusuluyor oylanıyor falan.

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Sanki dışında gibi bahsediliyor banada öyle geldi ama içinde diye bas bas bağırdılardi

Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme

reaction35

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İktisat
Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 4.madde şu şekildedir:

MADDE 4- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 2- (1) Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin bölümüne eklenmiştir.

(2) Öğretmen unvanlı kadrolardan 35.000 adedi ile Bakanlığa ait diğer hizmet sınıflan kadrolarından 2.320 adedine, 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 7 nci maddesi ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında yapılan atamaların dışında 31/12/2015 tarihine kadar atama yapılır."

*Görüşmeler sırasında önerge verilerek“Görüşülmekte olan Kanun Teklifinin 4’üncü maddesinin (2)’nci fıkrası madde metninden çıkarılmıştır. Yani kadro ihdası aynen kalmış ancak 35 bin öğretmen ve 2320 memur kadrolarına bütçe dışı atama maddesi iptal edilmiştir.

Bu kopyaladigim 21 martta tekrar butceye dahil edilmis haberi ama suan mecliste kabul edilen halinde merkezi atama butce disinda ibaresi tekrar eklenmis bu da bizim icin guzel bir haber demek oluyor

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 4.madde şu şekildedir:

MADDE 4- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 2- (1) Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin bölümüne eklenmiştir.

(2) Öğretmen unvanlı kadrolardan 35.000 adedi ile Bakanlığa ait diğer hizmet sınıflan kadrolarından 2.320 adedine, 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 7 nci maddesi ve 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu kapsamında yapılan atamaların dışında 31/12/2015 tarihine kadar atama yapılır."

*Görüşmeler sırasında önerge verilerek“Görüşülmekte olan Kanun Teklifinin 4’üncü maddesinin (2)’nci fıkrası madde metninden çıkarılmıştır. Yani kadro ihdası aynen kalmış ancak 35 bin öğretmen ve 2320 memur kadrolarına bütçe dışı atama maddesi iptal edilmiştir.

Bu kopyaladigim 21 martta tekrar butceye dahil edilmis haberi ama suan mecliste kabul edilen halinde merkezi atama butce disinda ibaresi tekrar eklenmis bu da bizim icin guzel bir haber demek oluyor
Amaninnnn boooo :D:D:D

Ekmaaananye

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İktisat
İyi haber dedim dedim inanmadınız bakın şimdi ne oldu :ssrtcbya: Umarım yanılmayız ya ifff

hqdefault.jpg

reaction35

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İktisat
Insallah guzel seyler olur gece gece heyecanlandirdilar yarin malum.net aciklar kimseyi umutlandirmak istemem ama sozcukleri atom parcalarina ayirir olduk artik umarim bizim icindir herkes sevinir

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Eğer çıkmışsa ki ben öyle yorumladım resmen bizimle oynuyorlar. gündemleri karışık ondan bunlar azıcık da bizim işimize yarasin karışıklıklar

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
ak kara çıkar gündüzün ortaya bekleyip görelim inanacağım gelmedi ama umarım ben yanılırım.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
sabah sabah yazdıklarınızı okurken çok umutlandım yine kahveyi ağzım yerime kulağıma götürdüm:):)hadi hepimiz için hayırlısı arkadaşlar inşallah mutlu bir haber de biz hak eden ve umut bağlayan kişilere gelir..

axakali

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Adnan Menderes Ünv..
Bölüm
İktisat
Counter strike da bile bu kadar fake atmiyorduk. Bunlar iyice b.k cikardilar. Eski haberi isitip isitip onumuze koyuyorlar. Inanmayin bu tip haberlere gazimizi almaya calisiyorlar.