Bütçede Atama İzni 40 Bin !!!

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun, Genel Kurulda görüşülmesi sonrasında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanlış bilgilendirmesinden, yazılı ve görsel basın 2015 yılında 75 bin memur alınacağını belirtmektedir.

Oysaki, 2015 yılı Bütçe Kanunda, kaç adet atama izni verildiği açık olarak yazmaktadır.

Bütçe Kanununa göre, 2015 yılında 4 bini öğretim elemanı, 36 bini memur olmak üzere toplam 40 bin atama izni verilmiştir.

Bu atama izninin kurumlara göre dağıtımı ise Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı'nın hazırlığına göre Başbakan tarafından yapılacaktır.

Daha önceki yıllarda, 40 binlik atama iznine ilave olarak, her kamu kurumuna emeklilik, nakil veya istifa yoluyla boşalan kadrolarının yüzde 50'sine atama yapma hakkı veriliyordu. Bu hak 2014 yılından itibaren kaldırıldı.

Diğer taraftan, Şubat ayında yapılacak 15 bin öğretmen ataması 36 binden düşüleceği için, eğer kanuni bir düzenleme yapılmaması durumunda, 2015 yılında 2014 yılında olduğu gibi çok az sayıda memur alınacaktır.

Haber : http://www.sgkrehberi.com/haber/53267/

cenk coban bunu beğendi.
  2. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    haala 28 aralık ıcın benım gıbı ankaraya bılet almadıysanız,2016 ya calısın tabı o zaman da kadro gelırse!!

3. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    vallahi ne olacak halimiz bizim ya! kafalarına estikce öğretmen alacaz diyorlar ama bize.kapalı kapılar

pinklover bunu beğendi.
  4. umit-ogan

umit-ogan VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    Bence 40 bin söz de rakam. Gene aşacaklar o sayıyı. Haziran da alım olursa olacak olmadı umutlar 2016 haziran ayı için. Yine de umutsuz olmamak lazım.

5. ismail9696

ismail9696 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    valla umu
    valla umut falan kalmadıki hocam. gün geçmiyorki bir kötü haber daha çıkmasın. 74000 kadro dediler eyvah dedik. ona göre plan yaptık şimdide mehmeh şimşek efendinin yanlış beyanı dediler 40bin alınacak dediler. 15bin öğretmen kafadan zaten. 22bin sağlıkçıyı 10bin dediler biraz sevindik.ee bu haberden sonra onunda bir anlamı kalmadı ikisi etti 25bin zaten. daha polisi var bunun. haziranda öğretmen alırlar yine. ne kaldı ki geriye.
    torpil muhabbetleri çıktı bu haberlere istinaden seçim öncesi bizlere biraz daha fazla kadro verilir diye umutlandık ama adamlar inatla kendi beyan ettikleri 74bin rakamını bile azalttılar. valla Allah sonumuz hayır etsin gidişat kötü değil kötüden de beter.
    Ve bana göre seçim bi geçsin bu hükümet kendinden çok emin seçimi kazanacağına ki seçim öncesi böyle bir açıklama dahi yapabiliyor işte ekonominin nekadar kötü olduğunu ozaman daha iyi anlayacağız. 4 yıllık bir süre daha hükümette kaldıkları garantilendikten sonra işte her şey ozaman ortaya çıkacak krizleri enflasyonu işsizlikleri ozaman görücez asıl bence. sonraki yıllar memur alımı bile yapılmayabilir.

umit-ogan bunu beğendi.
  6. umit-ogan

umit-ogan VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    Kesinlikle haklisiniz. Ama bu ülke de her şey kağıt üzerinde verilenler gibi olmuyor. Hadi iibf'yi geç bu ülkenin muhendise felan da mı ihtiyacı yok. Başka bölümlere felan. O yüzden bana kalırsa 40 bin kağıtta olan rakam. Mutlaka artacaktır. Bekleyip gorcez. Şimdi ne desek nafile. Sadece moralimizi bozmayalim hemen. Kasımda verilen kadrodan daha fazla kadro gelecektir kesin. Zaten 40 bin atama öğretmenlere verilecektir garanti. Bunun sağlık polis hukuk memur kısmı da var. :)

7. nidal

nidal Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    4 yıl önce 75lerle atanan iibf şimdi 85lerle atanır miyiz derdinde, işte hükümetin istikrarı... çok değil 2000 kadro bize ayrılsa 83ler bile rahatça atanacak ama ağlamayana meme yok hicbir yerde, birşey yapmalı...

pinklover bunu beğendi.
  8. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Artık öyle bir hale getirdiler ki 2000 gelse yarabbi şükür diyecez ki o da hayal gibi

Sayfayı Paylaş