canımdan bezdim.

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında getlucky tarafından paylaşıldı.

1. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    bi yandan haziranı beklerken bi yandan da yeni sınava çalışacak olan arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım var. 2012 kpss ye hazırlanırken dershaneye gitmiştim. bu kez gitmek istemiyorum sizce yanlış mı düşünüyorum? kendi imkanlarıyla hazırlanan arkadaşların önerebilceği kaynak, yöntem, ne bileyim bişeyler var mı?

2. adige0127

adige0127 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    bence eger matematik de sorunun yok ve disiplinli evde çalışabılırım dıyosan bence dershaneye gerek yok yontem soruyosan kısıden kısıye degısebılıyr kımısı ders bıtırıp dıger derse gecer kımısı her dersı konu konu goturur kendın ver kararını kolayına geldıgı gıbı ben 2012 ılk gırıs evde calısmayla 81.6 almıstım bı ıse yaradımı dersen puan hayır

3. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    Ben sadece mayıs ve haziranda adam gibi çalışmıştım, şimdiki aklım olsa 3-5 soru daha çözerdim :( Bu hafta başlıcam çalışmaya, ama kaynak kitapları yılbaşından sonra al yeni baskı olsun konular değişti falan diyolar ondan kafam karıştı

4. adaymemur39

adaymemur39 Üye

Ödül Puanları:
    18
    bence de gitmene gerek yok arkadaşım ben de 2010 4 te atanmadan 2 sene önce dershaneye gitmiştim.. gittikten 2 sene sonra evde çalıştım...çok konu okumak yerine bol bol soru çözerek çalıştım...son iki ay her gün deneme çözdüm....ne kaynak varsa iyi kötü sorularını çözdüm böylece hız kazandım...84,7 aldım 2012 kpss den...

5. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    anladım dikkate alıcam çook teşekkürler :) şimdi nerdesin peki merak ettim?

6. braveheart19

braveheart19 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    kütüphanede çalışarak p3 ten 82,300 almıştım 2012 de.dershanenin sadece denemelerine yazıldım

7. erdemayaz

erdemayaz İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    dershaneye gitmesende dershanelerin sınavlarına kayıt ol, zaten kpssye hazırlanırken ders odaklı değil sınav odaklı hazırlanmak en faydalısı, mutlaka dershane denemelerine kayıt ol ve milletle beraber belli bi saatte sınava girmiş olursun,evde çözdüğümüz denemeyle dershanede çözdüğümüz deneme arasında fark var...

Bence evde de hazırlanılabilir,yeterki sıkı bi çalışma olsun ama deneme çözmek şart hem de çoook fazla, bende 8 aylık kursa son üç ay gitmiştim, ikmden elenince dershaneye yazılayım dedim, üç ay sonra sınava kpssye girdim :) bu arada en yüksek puanımı ve en yüksek netimi kpss de yaptım ben :)

8. silya1984

silya1984 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    293
    eline geçecek tüm soruları çözmeni öneririm drsaneyi önermem sadece arkadaşalrın dediği gibi deneme sınavlarına üye ol

9. ankaralı

ankaralı Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    kardeşim çok güzel bi başlık olmuş,bende canımdan bezdim valla:(

10. adaymemur39

adaymemur39 Üye

Ödül Puanları:
    18
    tapudayım... ama 84.70 le atanmadım ondan bi önceki puanla atanmıştım 79 lu bişi di.

11. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293

Ne güzel, darısı başımıza olsun inşallah.. :)

12. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    verdigin fikirlerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum benim de kafama yattı teşekkür ederim.. peki dersane sınavlarına ne zaman yazılmak gerekiyo, şimdiden yazılmak erken mi olur?

13. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293

tamamdır bunu bi araştirayim ben :))

14. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293
    aşağı yukarı aynı puanı almışız :)

braveheart19 bunu beğendi.
  15. getlucky

getlucky Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    293

hem de nasıllllll :(((

16. erdemayaz

erdemayaz İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    hocam şimdilik soru çöz,konu çalış son 3-4 ay kala başlarsın denemelere

zaten en fazla 15 denemeye kayıt olabilirsin bi dershanede, bunun haricinde son bir ay her gün günde bi deneme çöz evde, gazete veriyodu deneme ben onları da çözüyodum

17. xeox

xeox ... Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    burdaki yazan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum eǧer sayısala kafa basıyosa digerleri hallolur bi şekilde dershane gereksiz bana göre. yok sayısalda durum iç açıcı dgl diyosanda geliştirebildigin kdr geliştirmeye bak kendini kpss matı adam gibi çalışırsan yapılmayacak seviyede degil. son olarakta ben son 1-2 ay kala çalıştım kütüphanede çalıştım sadece soru çözdüm hiç konu çalışmadım diyenlere çok fazla takılma kime sorsan sınavdan sonra herkes matematigi fullemiştir yanlışları hep türkçedendir ;) bademleri ayırıyorum en zekilerimiz onlardır 2010 kpss de kitapçık kirletmeden full çekmişlikleri vardır onların bu gezegenin insanları değillerdir.

18. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    dersane ya da dersanesiz olay sende bitiyor dersaneye yazilip kantinde yolda bayirda lak lak edip durcaksan bosa parani verme evde durup net pc tv bakcaksan zamani harcama bunlarin bi kararini ver ve en onemlisi tek basina ders calisarak dersleri kivirabilecegine inaniyorsan dersaneye gitme ama yok ben yapamam destek lazim diyorsan yazil bi dersaneye zaten max 3 gun olur dersane bu maratonda butun is sende aslinda cok kisiye sormaya gerek yok kisi kendini bilir

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. BlakeGrifin

BlakeGrifin Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    arkadaşım bende evde çalışacam hafta içi gidip set almayı düşünüyordum yılbaşından sonra al kitapları demişsin gerçekten konular değişti mi şimdi piyasada olan 2014 setleri işimizi görmez mi artık zaman kaybetmek istemiyorum deli gibi dolanıp duruyoruz ders çalışırsak belki sakinleşiriz biraz bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşsın kitapları alalım mı yoksa arkadaşın dediği gibi yılbaşından sonra yeni baskıları mı beklesek boşu boşuna 1 ay kaybetmeyelim önerilerinizi bekliyorum...

20. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    hiç beklemeye gerek yok ben başladım çalışmaya

Tarih Data Tarih Konu anlatımlı ya da Muratın Tarih kitabını al konu anlatımlı ikisi çok satıyormuş ben Datayı tercih ettim zaten yeni düzenlemeye göre olduğundan
    Coğrafyada değişen bi şey yok açıkcası ben farklı bi şey bulamadım iyi değilse çografyan Okan Turkan konu anlatımlı çözümlü bir kitabı var onu tavsiye ederim uzman kariyer yayınlarından
    Matematik Yorutube girip Sözel mantık diye aratıp örnekl soru çözümleri var onları takip edebilirsin diğer yandan ÖSS, YGS, LYS, SBS, KPSS Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe video dersler konu anlatımı ve anlatımları EkolHoca.com bazit düzey konu anlatımları var küçük ama güzel videolar izleyebilirsin
    Türkçe çok zaman aldığından günlük soru çözmen lazım bence özellikle artık çok paragaf olmuş bol bol paragraf çöz

getlucky ve BlakeGrifin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş