Çeko Öğrencisi Olarak Bir Sorum Var

Konu, 'Çalışma Ekonomisi End. İlişkiler' kısmında vincent tarafından paylaşıldı.

1. vincent

vincent Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar merhaba çeko 1.seneyi bitirdim ama kafamda çokça soru oluştu
    kpss kadroları vs. araştırmaya başladığımdan beri okulu bırakmayı düşünüyorum.ilerleyen yıllarda çeko kadrolarının artma ihtimalı var mıdır acaba?

2. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bu forumda kımse sana oku ıyı bolumdur dıyemez bence cunku kadrolar sıkıntılı var yok dıyemeyız ama cok calıskan bırıysen kpss yıde hallederım dıyorsan devam et ama yok ben tembelım ders calısmadan sınıf gecerım o zaman bırak ıyı bır meslek ıcın tekrar sınava gır derım sahsı gorusum. gıttıkce zorlastıgınıda dusunursek kpssnın bence hıc durma dıl var ıse alandada uzmanlasıp ıyı maaslı uzmanlık var ıyıde alım yapıyorlar ama uzmanlık alan sınavları mulakatlar ıng sınavları falan bunlarıda goze almalısın kpss de uzmanlık sınavlarını verırsın ıyı puan alırsın sonra kurumlar uzmanlık acar o sınavada kpss barajını asar gırersın sonra onlarda sınav yapar o barajıda asarsın sonra mulakat lıstesı gelır mulakattan once alınacaklar bellı olur falan mazallah kalakalırsın her zaman boyle degıldır bu ıs ama mulakatsız alan uzmanlık yok gıbı.

3. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bölüm değişikliği hakkı var glb artık yada çap yap 1 sene harcamışssın bırakma

4. goktug_kutluk

goktug_kutluk İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    iktisat varken çeko yazmasaydın taban puanlarıda iktisattan yüksek kapatıyor çekonun oysa hem a kadrolarında hemde b kadrolarında çekodan avantajlı olan iktisattır neden tercih edilmez anlamak mümkün değil sen 1 yılını heder etme bence devam ettir artık

5. seeding

seeding Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    43
    şu an işletme taban puanı olarak daha avantajlı...taban puanları araştır..çeko tabanları az aldığı için çok daha yüksek kapatıyor...ancak genel olarak İİBF alımları gittikçe düşüyor..işletme bile rahat rahat atanman için 85 puana ihtiyacın var...mezun olduğunda bu durum daha da kötüleşebilir..

Sayfayı Paylaş