ÇEKO VS İŞLETME

ilknur67

Yeni Üye
Eğitim
Ön Lisans
Üni
Giresun Ünv.
Bölüm
Diğer
Arkadaşlar Merhabalar :)

Öncelikle hepinize iyi günler dilerim. ben önlisans mezunuyum. dgs sınavına girdim, ÇEKO, işletme, iktisat, maliye bölümlerinden birini yazacağım. aslında gönlüm ÇEKO diyordu ama ÇEKO mezunlarının iibf'nin üvey evladı olduğunu dair bir şeyler okudum, sonuç olarak kafam bir hayli karışmış durumda :))

sizler işin içinde olduğunuzdan sormak istiyorum aralarında fark var mıdır? hangisini yazmalıyım? iibf okuma herkes onu okuyor diyenler oldu ama rızık nerededir bilinmez. cevaplarınızı bekliyorum..

sevgiler :),

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Alimlar acisindan ve de cekonun sgk kadro berlirsizligi falan dusunursek iktsat veya isletme derdim.kaldi ki aciktan alimlarda iktsita isletme daha iyi ornek ptt alim yaparken bu bolumlere ayri alim yapmistir.

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar Merhabalar :)

Öncelikle hepinize iyi günler dilerim. ben önlisans mezunuyum. dgs sınavına girdim, ÇEKO, işletme, iktisat, maliye bölümlerinden birini yazacağım. aslında gönlüm ÇEKO diyordu ama ÇEKO mezunlarının iibf'nin üvey evladı olduğunu dair bir şeyler okudum, sonuç olarak kafam bir hayli karışmış durumda :))
Ceko duz memur aliminda en dusuk puanla kapatti sanirim ii
sizler işin içinde olduğunuzdan sormak istiyorum aralarında fark var mıdır? hangisini yazmalıyım? iibf okuma herkes onu okuyor diyenler oldu ama rızık nerededir bilinmez. cevaplarınızı bekliyorum..

sevgiler :),
Ceko duz memurlukta düşük puanla kapatti ama bu her zaman boyle olmuyor ozel sektor durumu sakat kpss a grubu sakat.maliye onun atamasi fena degil düz memurluk icin ama ozel sektör de sakat a grubu icin iyi.işletme icin duz memur alimi cok iyi ama tabi rakipte cok ozelde durum iyi a grubu icin sakat.iktisata gelirsek bence en aralarinda en kazik bolum memur atamalarinda durum iyi ozel sektorde durum iyi a grubunda durum ondada bence en iyisi ha ama dedigim gibi saydiklarinin icinde en zor bitirilecek bolum iktisat sayisal agirlik oldugu için cok fazla.tabi bunlar benim kendi düşüncelerim.

ilknur67

Yeni Üye
Eğitim
Ön Lisans
Üni
Giresun Ünv.
Bölüm
Diğer
Ceko duz memurlukta düşük puanla kapatti ama bu her zaman boyle olmuyor ozel sektor durumu sakat kpss a grubu sakat.maliye onun atamasi fena degil düz memurluk icin ama ozel sektör de sakat a grubu icin iyi.işletme icin duz memur alimi cok iyi ama tabi rakipte cok ozelde durum iyi a grubu icin sakat.iktisata gelirsek bence en aralarinda en kazik bolum memur atamalarinda durum iyi ozel sektorde durum iyi a grubunda durum ondada bence en iyisi ha ama dedigim gibi saydiklarinin icinde en zor bitirilecek bolum iktisat sayisal agirlik oldugu için cok fazla.tabi bunlar benim kendi düşüncelerim.
maliye ile işletme arasında tercih yapmakta fayda var o zaman.. çok kararsız kalıyor insan işin içindeki insanlarla bilgi paylasımı yapmak lazım :) mesela ben iş güvenliği uzmanıyım herkes iş çok falan diyordu ama 5 senede bölümü batırdılar bu yüzden daha sağlam adım atmalıyım :)

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
İktisat yaz. Hatta ben olsam başka bölüm okurum spesifik.

İyi bir üniversitesinin iibf sini yaz ama

Çeko yazma

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat