Çeko'da Yüksek Lisans ve Bilim Sınavı

Konu, 'Çalışma Ekonomisi End. İlişkiler' kısmında elayılmaz tarafından paylaşıldı.

1. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Merhaba, bir konuda yardıma ihtiyacım var. konu şu ki, ben işletme mezunuyum ve çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri alanında yüksek lisans yapmayı planlıyorum. fakat tezli programa başvuru yapacağım için bir bilim sınavına tabii tutulacağım. önümde sınava hazırlanmam için yaklaşık 1 aylık bir süre var. elbette ki bütün dersleri yalayıp yutamam ama en azından bilgi ve fikir sahibi olabilecek kadar çalışabilirim diye düşündüm fakat elimde çeko ile ilgili hiçbir döküman,kitap vs yok. işletme ile ortak derslerinin varolduğunu biliyorum fakat yine de bu süre zarfında nelere çalışmalıyım,sınava nasıl hazırlanmalıyım? bu sınavda önüme tahminen nasıl sorular gelir? bu konularda bana yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum. :eek:

2. Azizshagrath

Azizshagrath Tonight is the night Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    daha önce görmemiştim bi kaç fikir verebilirdim ya kusura bakma noldu yüksek lisans bu arada xD

3. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    valla kimseden cevap gelmeyince vazgeçtim master yapmaktan gözüm korktu :) şaka bir yana, ankara üniversitesinde ekonomi yüksek lisansına başladım ama tezsiz. gerçi bu gidişle bir de tezli yapmak durumunda kalacağım sanırım ve bu noktada hala ceko konusunu düşünüyorum o yüzden aslında hala fikir verebilirsiniz geç kalmış sayılmazsınız pek ;)

4. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    şimdi çeko yüksek lisansına mı başliycaksınız konusu mu çeko olucak çekodan tezli y.lisans yapıcaksanız mobing i önerirdim xD

5. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    eğer şartlarım tutar da başvurabilir ve mülakatı geçebilirsem çeko tezli yüksek lisansına başlamak istiyorum. bu alanı düşünmemin sebebi insan kaynakları yönetimi alanına ilgi duyuyor olmam. o yüzden de eğer olursa tabi, tezimi ik alanında bir konuda yazmayı düşünüyorum. bu noktada mobing benım de aklımda olan bir konu başlığı ;)

6. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    mobing en güzel konulardan biri bence de daha ne kadar i.k ya ilgi duyarsın ya da tezli y.lisansa başvurduguna pişman ne zaman olursun bilmiyorum ama herşey güzel olur inş. senin için geleceğin için ne planladıysan artık yolunda gitsin.yeni mezunsan yaşın geçmemişse kesinlikle yapman lazım öğretim görevlisi olabilirsin ortalaman varsa güzel olur

7. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    teşekkür ederim,inşallah iyi olur. biraz zorlayıcı bir dönem bekliyor gıbı ama bakalım. gözüm korktu yalnız şuan, hem ik dan vurdunuz hem tezli yüksek lisanstan,bilemedim şimdi :) 2010 mezunuyum pek de yeni sayılmam. öğretim görevliliği lisans notumu düşünecek olursak şuan belki biraz sıkıntılı olabilir, o ancak tezli yüksek lisanstan sonra düşünebileceğim bir şey.
    siz okuyor musunuz?

8. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    ben okumuyorum atama bekliyorum inş. gelirse elimi ayağımı çekicem eğitim öğretim hayatından kpss odaklı yaşam tarzından xD az kaldı az, hissediyorum :D Şimdiki aklım olsa okumazdım ama okusam
    1-Tıp
    2-Psikoloji
    3-Öğretmenlik
    4-Doğu da Üni okurdum .Ortalama bi bölümden İşletme-Çeko gibi :D notlarımı kasıp öğretim görevlisi olma yoluna bakardım

ama gel gör ki dönüş yok geçtik o yollardan :D

9. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Allah kolaylık versin ne diyim. anlıyorum seni aslında bütün iibflilerin sonu aynı, bir meslek tanımımız yok çünkü hepimiz ne iş olsa yaparız modundayız. o kpss odaklı yaşam tarzı benım için de geçerli şuan,ama masterla beraber sıkıntılı bir süreç oldu benım için. inanırmısın ekonomi masteri yapmak kpss ye hazırlanmaktan daha kolay. hiç abartmıyorum. :)

10. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    şimdi napiyosun seneye napıcaksın aklında ne var ? y.lisans yapabilirim ben de

11. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    şimdi çalışmıyorum. yüksek lisans yaparken eş zamanlı olarak da kpss ye hazırlanıyorum. diğer yandan iş başvuruları da yapıyorum. seneye tezli yüksek lisansa başvurma düşüncem var ama kesinleşmiş değil,bunu sadece doktora yapabilmek için düşünüyorum. mevcut halimizle doktoraya başvurma hakkımız yok çünkü,ne yazıkki...

12. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    Kpss A grubu mu B mi ? İşler karışık çünkü bu aralar.

13. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    kusura bakmayın cevap geç oldu biraz. hem a hem de b'ye hazırlanıyorum. ama açıkçası yoğunluğum a kadro üzerine. b daha kolay ona yoğunlaşayım derken a'da var olan şansımı da yitirmek istemiyorum o yüzden elimden geldiğince hazırlanıyorum ikisine de. soruların zorluk derecesi ne olur bilmiyorum tabi..

14. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28

a ya çalışmanın faydaları var b kadroları yalan olucak gibi zaten.Ben de çalışmak istiyorum da olmuyo xD b ye fazla yüklenmemek lazım yabancı dil e giriyosundur inş.

15. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    evet yds ye girdim mecburen. malum a kadro puanlarının bileşeni olduğu için el mahkum :) fakat, puan türlerim yüksek gelse bile dil puanım çok yüksek değil muhtemelen yetersiz olacaktır o yüzden dil puanı istemeyen kurumlara yönelmiş durumdayım. bu alanımı biraz daraltıyor haliyle ama yapacak birsey yok :)

16. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    hesaplanmadıgı için giriyoruz mecbur.önümüzdeki senelerde a kadroları bu sene ve geçen sene oldugu gibi yine daha çok ön plana çıkacaktır.Daha az ama daha ön planda olur gibi geliyo.

17. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    açıkçası ben de öyle düşündüğüm için b kadroya o kadar da yüklenmiyorum, çünkü bu sefer alan şansım da azalıyor. bu güne kadar hep b ye yüklendim pek bir hayrı olmadı belki bu sefer iş değişir bakacağız artık kısmet :)

18. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    2012 de p3 le p1 puanın kaçtı

19. elayılmaz

elayılmaz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    ikisi de 71 civarı yani bana getirisi olacak birsey yok ne yazıkki.. o yüzden a kadroya ağırlık vermeye başladım ya zaten. b den hıc umudum yok,bu sene de farklı olacağını sanmıyorm.

20. Azizshagrath

Ödül Puanları:
    28
    en son guy 71 le kapattı diye biliyorum a dan hazırlanmak çok daha mantıklı tabi 3 önemli ders var onların yarısına yakınını yapsan çogu puan turunden neredeyse 80 alıyosun :D

Sayfayı Paylaş