Cem Garipoğlu intihar etti

Konu, 'Haberler - Gündem' kısmında Tgb06 tarafından paylaşıldı.

1. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Liseli Münevver Karabulut'un başını keserek öldüren ve 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Cem Garipoğlu, cezaevinde intihar etti. 2009 yılında Etiler'deki bir çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu, hapis cezasını çektiği Silivri 5 Nolu L tipi kapalı cezaevinde intihar etti. Alınan bilgiye göre, cezası kesinleştikten sonra Silivri 5 No'lu Cezaevi'ne sevk edilen Garipoğlu'nun, bugün tek kişilik odasında, kendini asmış halde bulunduğu belirtildi. Garipoğlu'nun cenazesi, işlemlerin ardından cezaevinden Adli Tıp Kurumu'na sevk edilecek.

CEM GARİPOĞLU BÖYLE YAKALANMIŞTI
    3 Mart 2009 günü Etiler'deki bir çöp konteynırında başı gövdesinden ayrılmış halde cesedi bulunan liseli Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu, 17 Eylül gecesi avukatları aracılığıyla güvenlik güçlerine teslim edildi. 197 günlük kaçışın ardından teslim olan Garipoğlu aynı gün tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne konuldu. Yaşı 18'den küçük olduğu için 43 gün çocuk cezaevinde kalan Cem Garipoğlu, 18 yaşına girdiği 29 Ekim günü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ne nakledildi. Hazırlanan iddianamede Cem Garipoğlu'nun, "tasarlayarak" ve "canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek" öldürdüğü ifade edilirken, olay tarihinde 18 yaşından küçük olan Garipoğlu için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istendi. 18 Kasım 2011'de karara bağlanan davada Garipoğlu 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

REKOR TAZMİNATA ONAY
    İstanbul Bahçeşehir'de 3 Mart 2009 tarihinde, sevgilisi Cem Garipoğlu'nun villasında öldürüp başını testereyle kestikten sonra Etiler'de bir çöp konteynerine attığı Münevver Karabulut'la ilgili rekor tazminat davası, onamayla bitmişti. Karabulut Ailesi'nin 2 milyon TL tazminat talep ettiği dava, 8 Ekim 2013 günü karara bağlanmış, Küçükçekmece 5'inci Aile Mahkemesi, Cem Garipoğlu ile babası Mehmet Nida ve annesi Tülay Makbule Garipoğlu'nu, Karabulut Ailesi'ne 37 bin 500 lira maddi, 1 milyon 250 bin lira da manevi tazminat ödemesine mahkum etmişti. Garipoğlu Ailesi'nin kararı temyize götürmesi üzerine dosyaya bakan Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, 14 Mayıs 2014'te mahkemenin tazminat kararını onamıştı.
    CEM GARİPOĞLU '34 YAŞINDA CEZAEVİNDEN ÇIKACAĞIM' DEMİŞTİ

Habertürk'ün bir süre önce cezaevinde görüştüğü 22 yaşındaki Cem Garipoğlu, 34 yaşında cezaevinde çıkacağını ve yeni bir hayata hazırlık yaptığını söylemişti. 24 yıla mahkûm olan Garipoğlu, "2025'te buradan tahliye olduktan sonra Çin'e gidip uluslararası hukuk okumak istiyorum. Daha önce 1-1.5 yıl Çin'de yaşamıştım. Çince konuşmayı ve yazmayı biliyorum. Sevdiğim bir ülke. En çok gelecek vaat eden ülke olarak görüyorum. Bu nedenle Çin'e yerleşip eğitimimi tamamlamak istiyorum. 34'üncü yaşıma hazırlanıyorum" diye konuşmuştu. Cinayetle ilgili hiçbir soruya yanıt vermeyen Garipoğlu, kamuoyu baskısı nedeniyle en üst sınırdan hapse mahkûm olduğunu söylemiş, adil yargılama yapılmadığını öne sürmüştü. Garipoğlu, spor yaparak kendine baktığını da belirtmişti..

'EN BÜYÜK CEZA VİCDANIM'
    Neden hukuk okumak istediği sorusuna ise kendisine verilen cezayı gerekçe gösteren Garipoğlu, "Adil bir yargılama olduğuna inanmıyorum. Kamuoyu baskısı nedeniyle en üst sınırdan hapse mahkûm edildim. Bana verilen en büyük ceza aslında vicdanım. Ömür boyu yaşayacağım bunu. Verilen hapis cezasının fazla olduğunu düşünüyorum. Zaten bu nedenle AİHM'ye başvurduk. Orada henüz yargılama başlamadı. Orada yargılamalar uzun sürüyormuş. Çıkacak sonucu bekliyorum..."

KOĞUŞ ARKADAŞI GASPÇI
    Cezaevinde 2 kişilik koğuşta kaldığını ve oda arkadaşının gasp suçundan mahkûm olan biri olduğunu kaydeden Garipoğlu, "Bana yardımcı oluyor. Cezaevi deneyimi benden fazla. Yalnız kalmayı istemezdim..."

'SPOR YAPARAK KENDİME BAKIYORUM'
    Cezaevine girdikten sonra ilk başlarda kilo aldığını ancak daha sonra spor yaparak kilo verdiğini belirten Garipoğlu, şunları söyledi: "Şimdi 21 yaşımdayım. Sürekli kilo alıp veriyordum. Spora başladıktan sonra dengeli bir kiloya kavuştum. Cezaevinden yana bazı mahkûmlar şikâyetçi. Ancak benim hiçbir şikâyetim yok. Burada zamanımı spor yaparak ve ders çalışarak geçiriyorum. Çince'mi geliştirmek için uğraşıyorum..."

'PSİKOLOĞA BİR KEZ GİTTİM'
    Silivri Cezaevi'ne nakledikten sonra sadece bir kez psikolog ile görüşme fırsatı bulduğunu dile getiren Garipoğlu, "Cezaevinde yaklaşık bin mahkûm var. Hepimiz için atanmış sadece bir psikolog var. Bu nedenle sık sık görüşme şansımız olmuyor. Ben bir kez görüşebildim. Ruh halim iyi mi kötü mü bilmiyorum. Buradaki herkes gibiyim..." dedi.

Haber: http://www.sabah.com.tr/gundem/2014/10/10/cem-garipoglu-intihar-etti

2. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    acaba intihar mı :rolleyes:

3. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    43
    Bence kacirildi o cocukta ayik kafayla intihar edecek cesaret nerde

4. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Mossad diyorlar

iibfzede bunu beğendi.
  5. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
  6. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    Adam yakalandığında da başkası olduğunu söyleyenler vardı. Ülke o kadar saçma sapan bir haldeki, gayet sıradan bir olaya bile paranoyakça yaklaşıyor insanlar. Adam patolojik vakanın sözlükteki tanımı zaten, intihar etmesi kadar normal bir şey yok.

chaborz ve Yelken bunu beğendi.
  7. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    vatandaslarinin bu kadar guvenmedigi baska bir devlet var midir acaba :) varsa da o devletin mesruiyeti kalmis midir?

Allah sonumuzu hayretsin...

beren27 bunu beğendi.
  8. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    pompalanan sey guvensızlık adı garıpoğlu nerden cıkıyor bu sosyal medyadan, kım soyluyor (!)

ahmet kaya öldüğünde de aynı geyık yapıldı yalandır olmemıstır bılmem nedır ne oldu giden coktan gıtmıstı!

kendi söylemiyle vicadıyla savaşıyordu demek ki vicdanı galip gelmiş müslüman ise ölen bize Allah rahmet eylesin demek düşer yaptığının cezası Rabbime aittir.

beren27 ve incir reçelim bunu beğendi.
  9. efeat

efeat geçi

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ee Burasi Turkiye.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    suriyelilere kimlik veiliyomuş

11. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ölenin arkasından kötü konuşmaya gerek yok Allah rahmet etsin. Artık amelince muamele görür.

Tgb06 bunu beğendi.
  12. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    tamda yeri önce suriye kimliği alıp sonra türkiyeye mı göç etsek

13. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Cok bile durdu...

14. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Isleri de hazirlaniyordur onlarin sıkıntı yok:mad:

15. mta

mta SınavMan

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Gaziantep Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Mantıklı :) Ondan sonra da gelsin istihdam, gelsin sosyal yardımlar. Güzel fikir, düşünülebilinir üzerinde ;)

16. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    boyle giderse ic savas cikar zaten yakinda biz de baska yerlere siginiriz.. avustralya ilk tercihim 80 puanla gelir mi acaba :p

beren27 bunu beğendi.
  17. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    İntihar süsü verilip bu adam kaçmış olmasın zaten zengin tipini iyice değiştirip sahte pasaport vizeyle yurtdışına gitmiştir

18. brkygt

brkygt İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    278
    Arkadaslar okumus etmis adamlarsiniz cahil cahil yorum yapmayin..

Suriyelere heralde turk kimligi verilmeyecek kayit altina alinmak icin kimlik verilecek. Nasil ogrenci kimliginiz varsa onlarinda multeci karti olacak. Buyutmeye saptirmaya gerek yok ...

..ama bu stratejimiz dogru mu tartisilir. Turkiye sinirina almak yerine Nato ve Bm destegiyle suriye sinirinda guvenli bolge olusturabilirdik hic gerek yoktu bunlara.

Cem garipoglunun intihari ise suphe uyandirici.. Umarim öldugu kesin olarak ispatlanir milletin aklinda ki soru isaretlerini kaldirirlar.

Son düzenleme: 10 Ekim 2014
    beren27 ve Tgb06 bunu beğendi.
  19. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    74'le Ekvador istiyorum, tam 17 saat süren (aktarmalar hariç uçuş süreleri) uçak yolculuğu üç aktarmalı. Bana gelir mi?

chaborz bunu beğendi.
  20. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    adam adli tıpa gönderildi artık çıktı mı ordan bilmiyorum ama o kadar kolay mı kaçırmak, ölüm süsü vermek. çok film izliyoruz :)

Hawle, rngl, brkygt ve 1 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş