CHP, Taşeron İşçilerin Kadroya Alınması İçin Kanun Teklifi Verdi

Veron

İcra Memuru İzmir
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İşletme
(CHP), taşeron işçilerinin kadrolu işçi yapılmasına dair kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından verilen kanun teklifinin gerekçe bölümünde, hizmet sunucularının, kamu kurum ve kuruluşları ile imzaladıkları sözleşmeler ile yüklendikleri yukarıda sayılan hizmetleri yerine getirebilmek için işçi çalıştırıldığı ifade edildi...

http://www.haberler.com/chp-taseron-iscilerin-kadroya-alinmasi-icin-kanun-7492095-haberi/

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Yönetmeliğinde değişikliğe gidip mülakatla alım yapan kurumların merkeziye dönebilmesi için nasıl bi yol izlemeliyiz? Meclis yoluyla kanun yoluyala bişeyler yapılamaz mı? şu erken seçim ihtimalinin olduğu dönemde bişeyler yapabiliriz gibi geliyor. Gümrük ve kyktı çevirsek 80 üzeri herkesin bir ümidi olur.

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Yönetmeliğinde değişikliğe gidip mülakatla alım yapan kurumların merkeziye dönebilmesi için nasıl bi yol izlemeliyiz? Meclis yoluyla kanun yoluyala bişeyler yapılamaz mı? şu erken seçim ihtimalinin olduğu dönemde bişeyler yapabiliriz gibi geliyor. Gümrük ve kyktı çevirsek 80 üzeri herkesin bir ümidi olur.
ben de aynısını söyleyecektim,mülakatlı alımların merkeziye alınması için ne şekilde baskı kurabiliriz arkadaşlar,bunu ciddi ciddi düşünelim ve uygulayalım.her şeyi kabullenirsek oturacağız evde,kalacağız.

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
ben de aynısını söyleyecektim,mülakatlı alımların merkeziye alınması için ne şekilde baskı kurabiliriz arkadaşlar,bunu ciddi ciddi düşünelim ve uygulayalım.her şeyi kabullenirsek oturacağız evde,kalacağız.
Bununla ilgili kanun teklifi verilebilir mi yönetmelik kanunla değişebilir mi? Merak ettiğim konu bu aslında. Hukuk bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.oluru varsa görüşebileceğim birileri var.

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Bakın bunlar erken seçim yatırımıdır. Bu durumu lehimize çevirmeliyiz. Başlık güncel kalsın tartışalım.

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Bununla ilgili kanun teklifi verilebilir mi yönetmelik kanunla değişebilir mi? Merak ettiğim konu bu aslında. Hukuk bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.oluru varsa görüşebileceğim birileri var.
mülakatlı alıma dönüş sistematiği nasıl işlediyse merkeziye geçmesi için de aynı sistem yürütülebilir.işte en başta mülakatlı alıma dönüm yasayla mı,yönetmelikle,kanun hükmünde kararnameyle mi olmuştu ,hatırlayan veya bilen arkadaşlar var mı?

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
mülakatlı alıma dönüş sistematiği nasıl işlediyse merkeziye geçmesi için de aynı sistem yürütülebilir.işte en başta mülakatlı alıma dönüm yasayla mı,yönetmelikle,kanun hükmünde kararnameyle mi olmuştu ,hatırlayan veya bilen arkadaşlar var mı?
Kurumlar meclise bağlı kalmadan yönetmelikle mülakatlı alıma çıkıyor. Ama kanunla bunun önünün kesilebilmesi gerekir. Yoksa sistem zıvanadan çıkıyor.

Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Kurumlar meclise bağlı kalmadan yönetmelikle mülakatlı alıma çıkıyor. Ama kanunla bunun önünün kesilebilmesi gerekir. Yoksa sistem zıvanadan çıkıyor.
Yönetmelikler iptal ettirilebilir onun da yolu Danıştay. Danıştay in mulakatli alimlarla ilgili kararları varmış herhalde @gözde mutlucan söylemişti. Bizi biraz aydinlatabilirse çok iyi olur.

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
dün meclis tv'de pomemin mülakatlı alımları sonrası binlerce ailenin yaşadığı mağduriyet konuşuluyordu.ondan önce de mülakatlı bir alımla(sanırım ptt,yanlış hatırlıyor olabilirim) ilgili haksızlık olduğuna dair bir üst mahkeme kararı çıkmıştı.aslında bu karar da içtihat olarak diğer alımlara açılabilecek davalarda değerlendirilebilir.

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Yönetmelikler iptal ettirilebilir onun da yolu Danıştay. Danıştay in mulakatli alimlarla ilgili kararları varmış herhalde @gözde mutlucan söylemişti. Bizi biraz aydinlatabilirse çok iyi olur.
Yanılmıyosam orman genel müdürlüğü mülakat sonucundan sonra iptal olmuştu ama yeniden sözlü mülakatla alım yapmıştı. Yani danıştay bu konuda yandaşlığını esirgemiyor. Yanlışım varsa düzeltilsin.

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Yanılmıyosam orman genel müdürlüğü mülakat sonucundan sonra iptal olmuştu ama yeniden sözlü mülakatla alım yapmıştı. Yani danıştay bu konuda yandaşlığını esirgemiyor. Yanlışım varsa düzeltilsin.
evet hatırladım ben de şimdi evet.biz hukukçularla danıştaya bununla ilgili bir başvuruda bulunamaz mıyız?hiç yok mu hukukçu veya bu işlemleri bilen birisi?

Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Ne yapıp ne edip gümrügun bir sonra ki alımını merkezi ye cevirttirmeliyiz PTT zaten sözleşmeli alıyor da... Hayır öyp de mülakat a döndü ona da kimsenin sesi çıkmadı. Biz mülakatlar i bitirmeye çalışıyoruz bunlar tam tersi arttiriyorlar. Maliye Bakanlığı da alım yapmadı yyarın birgun o da kendi çağırıp kendi sınav yaparsa onda da yandık. Ama Allah chp den razi olsun bir de dinsiz parti derler mazlumun sesini bir tek o duyuyor. CHP li değilim ama söylemek istedim

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Şimdiden seçim çalışmaları başlamış. Erken seçim kapıda.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Her partiye ulaşıp isteklerimizi ve uğradığımız haksızlığı anlatmamız lazım. Ama gel gör ki kimse toplanıp bir yerlerde protesto yapmayı göze almıyor. O halde internet ve telefonu kullanıp sesi duyurmamız lazım. Bu da nasıl olur derseniz partilerin iletişim hatlarının toplanıp bir liste oluşturulup internet üzerinde başlatılan bir organizasyonla telefonlarını ve fakslarını kilitleyene kadar rahatsız etmekle başarılı olabiliriz. İnternette kullanılabilen belirli bir sayıda ücretsiz fax gönderilmesini sağlayan siteler var. her gün alınan yüzlerce fax ve telefona tepkisiz kalınabileceğini sanmıyorum. Bu yolla açıktan alımlar merkeziye alınırsa eğer 80 üstü herkesin atanma ihtimali doğar

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Bayılıyorum chpnin yanlış yerde oy aramasına hükümet zaten verir.onlara kadro:)
O hükümet karayoları taşeronunun kanunla 2011 yılında kazandığı kadro mücadelesini 3-4 ay önce seçim yatırımında vermişti. Konuşturmayın beni