ÇOMÜ İktisat ikilem

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İktisat
Şimdi benim bir sıkıntım var ben şu anda 9 eylül üniversitesinde iktisat okuyorum ama ben memleketimden buraya geldiğimden beri psikolojim bozuldu daralıyorum ve memleketime gitmek orada aynı bölümü okumak istiyorum ama kimileri dokuz eylül çanakkale on sekiz marttan daha iyi kal diyor kimiside iktisat gibi bölümlerde boğaziçi bilkent odtü mezunu değilsen hangi üniversiteden çıkarsan çık kendini ne kadar geliştirdiğin önemli diyor aranızda iş görüşmelerine katılanlar vardır bana bu konuda yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim

Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Maliye
Ben çomü mezunuyum kesinlikle dokuz eylulde kalmalisin arkadasim. Iktisadi idari bilimler bigada orada da kendini gelistirmen cok zor nacizane tavsiyem.

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben merkezdeki iktisata gidicem ama belki haberin yoktur merkezede iktisat açtılar terzioğluna :)

Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Maliye
Vallaha mi :) ene biz agakoyde can cekisiyoduk ya vay vicdansizlar su an cok gicik oldum :) merkezde actilarsa o ayri ama yine de dokuz eylul dyrum :))

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İktisat
Ahaha aynen hala bigaya sövmeye devam ama onda bir değişiklik yok :) 9 eylül isim yapmış az çok biliyorum ama eğer çok bir katkısı olmayacaksa 9 eylülde durmanın mantığı yok diye düşünüyorum hem ailemin paralarına yazık birde sen mezun olmuşsun iş görüşmesine falan gitmişsindir orada okul mu önplana çıkıyor yoksa kendin mi cevaplar için de teşekkürler bu arada :)

Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Maliye
Ya hocam tabiki dokuz eylul isim yapmis hocalari daha iyi bizim fakultedeki hocalarin kulagi cinlasin sirf kitaplari alinsn dye sacmasalak isler yapiylrdi. Bide okuldan ziyade ne istyosun sen ozel dersen kendini izmirde daha cok gelistrebilirsn dil,staj gbi hos ben izmirde is bulamdim orayi karistrmayalim :) ama haklisin aileyi zorlamak istemyrm dersen eger merkezide olursa comü. Yalniz ne harcadim fakultemi ha :) rica ederim hocam ben ne kadar yardimci oldum bilmyrm hakkinizda hayirlisi olsun :)

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İktisat
Sağolasın teşekkürler yardımcı oldu baya sağolasın hakkımızda hayırlısı artık :)

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Biga uluslararası ilişkiler mezunuyum. Doğru düzgün ingilizce kursları yok, kendini geliştirebilecek seçenek ve imkan yok, ne bir bilgisayar kursu ne de bir program öğreneyim durumu yok. Lise gibi üni okuyosun. Saçma sapan bir şey. Haa şuna katılırım: Odtü, bilkent boğaziçi mezunu değilsen iibfde hiçbir üninin önemi yok. Hatta açıktan okusan da aynı şey.

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Ben çomü mezunuyum kesinlikle dokuz eylulde kalmalisin arkadasim. Iktisadi idari bilimler bigada orada da kendini gelistirmen cok zor nacizane tavsiyem.
Bilmiyodum Çomü mezunu olduğunu :) Biga'da tek özlediğim şey Lato'da waffle yemek :)

Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Maliye
Bilmiyodum Çomü mezunu olduğunu :) Biga'da tek özlediğim şey Lato'da waffle yemek :)
Bende sizi bilmydm :) kac mezunusnz :) zaten latodan baska bisey yoktu ki hocam bnde kofteci akifi ozledim :)) ha bide kapali carsida elit vardi hkkini yemeyelm :))

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Bende sizi bilmydm :) kac mezunusnz :) zaten latodan baska bisey yoktu ki hocam bnde kofteci akifi ozledim :)) ha bide kapali carsida elit vardi hkkini yemeyelm :))
Hocam ben Köfteci Tarzanı beğeniyodum :) Elitte sadece fiyat olarak elitti :) Sudem kafeyi de unutmayalım :) Yeşil çay isteyince elma çayı getirmişlerdi yeşil diye :) :)

Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Maliye
Hocam ben Köfteci Tarzanı beğeniyodum :) Elitte sadece fiyat olarak elitti :) Sudem kafeyi de unutmayalım :) Yeşil çay isteyince elma çayı getirmişlerdi yeşil diye :) :)
Elit benm icin bilardo demekti :)) ahaha adamlar olaya cok degisik yaklasmis :)) bide bi pizzaci vardi yusufun karsisnda enem baska bi yer kalmadi :)))

uyeliklazim

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Bu sorduğunuz konuda mezunların söylediklerine daha fazla önem vermenizi tavsiye ederim. Bir mezun olarak tavsiyem madem izmirde sıkıntıdasınız bırakıp memleketinizde rahatça okuyun. İibf lerin arasında çok bir fark yok. Oradaki masrafa karşılık memleketinizde dil kursuna gidebilir veya gelismek istediginiz bir konuda parasina bakmadan calisip tecrube sahibi olabilirsiniz. Bu tur seyler yapmadan bu bolumun her 2 yerde de bitmesi çok bir ise yaramaz zaten hali hazirda 10 binlerce sizin gibi mezun kisi olacaktir piyasada.