depresyondayım

Konu, 'Eğlence-Genel Konular' kısmında falan tarafından paylaşıldı.

1. falan

falan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bölüm:
    İşletme
    24 yaşındayım. 2013 yılında dandik bi üniversitenin işletme bölümünden mezun oldum. okul biter biter bitmez askere gittim. nisan ayında askerlik bitti. mayıs ayından beri kendimde değilim. her geçen gün daha da kötüye gidiyorum. 16 yıllık eğitim hayatının bitmesinden sonra kendimi büyük bi boşlukta hissediyorum. mutsuzum. geleceğim konusunda aşırı karamsarım. kendimi geliştiremedim. bazı şeyler için geç kaldığımı düşünüyorum. şimdiden 40-50 yaşındaki halimi düşünüp karalar bağlıyorum. ne olur yardım edin.

2. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Yeni mezunsun... Bu kadar dert etmene gerek yok... Şimdiden Başla 2015 yada 2016 sınavına hazırlanmaya... Karamsar olmayı gerektirecek bir durum yok... Hangi Üniversiteden mezunsan farketmez devlet kadroları için...

Askerliğinde bitmiş muhtemelen hem çalışıp hemde sınava hazırlanacaksın... Herkesin yaptığıda bu zaten.

3. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    sen boylesınde 30 yasında(79,82 aralıgında puan almıs ) asgarı ucrete calısan adamlar var... 1daha dusun,hayatın gercek yuzu ıle tanısmadın henuz

4. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    bizde aynı durumdayız emin ol birçok kişinin senden farkı yok. Sene dediğin o kadar çabuk geçiyor ki bir bakmışsın diğer sınav gelmiş.. Mezun olan birçok kişinin ruh hali ama ne bekliyoruz mezun olunca bizi bekleyen bir devlet işi mi malesef karşımızda sınav denilen bir gerçek var ve emek bekliyor

5. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Kardeşim olsan ağzının üstüne iki tane atardım ki kardeşim böyle yapsa atarım da. Daha 24 yaşındasın okuldan yeni mezun oldun ve depresyondasın. Bu ne güzel iş ya. Git biraz iş kovala. cebinde paran mı yok iş kur kurslarına git günlük 20 lira veriyorlar hem değişiklik olur hemde cebin para görür. bir yandan da ister iş ararsın ister ders çalışırsın. Hayatın daha neyini gördün ki bunalıma giriyorsun. Aç mısın, açıkta mısın ,hastalık derdi mi çekiyorsun ne gördün daha sen.

Kendine gel. çık bi temiz hava al. iş kura uğra. ufaktan başla birşeyler için.

Kafkaslı ve umutvar bunu beğendi.
  6. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Bırakın kalsin depresyonda!! Ahh ah gençliğimizi okullarda harcadık vaktinde de okul bitmis canı sıkılıp depresyon yapmış. Ben yerinden olacam ki üç ay tatil yapar sonraki durum için plan yapardım kesin dershaneye gidip iki senede kpss birincisi yapardım kendimi sonra seç beğen senin olsun ama depresyonu seçmiş kendi bilir

betimleme

dpuzede ve incir reçelim bunu beğendi.
  7. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Ayni durumu ben de yasadim. Hele bir de senden bir seyler yapmani bekleyen kiz arkadasin varsa durum daha da vahim oluyor. İs bulunamiyor. Artik sokak aralarindaki lokantalarin garsonluk ilanlarina basvurmayi dusunuyosun. Annen, baban sana tanidik araciligiyla is bulamadiklari icin ayni evin icinde senden kacmaya basliyolar.

En iyisi kpssye hazirlanmak. Hedeflerini belirlemek ve sonuna kadar asilmak. İs isten gecmeden hedefe kitlen.

Kafkaslı bunu beğendi.
  8. ismail9696

ismail9696 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    24 ayşındayım diyosun ve okulun yeni bitmiş. askerliğini de aradan çıkarmışsın. daha ne olsun. firmalar seni tecrübesiz olarak kabul eder merak etme. asgari ücrete çalışırsın bir sene. sonra hangi işe girdiysen o işte yavaş yavaş tecrübe edinirsin tecrübeyle doğru orantılı olarak maaşın belli bir noktaya kadar çıkar.
    Çoğu insan okulu bitirip askerliğini yaptığında yaşı 28-29 oluyo belli bir süre iş arıyor etti mi sana 30. 30 yaşındaki bir adamı da tecrübesiz olarak hiçbir yer kabul etmiyor. eee bu durumda ki adamlar ne yapsın. İnsanoğlunun tabiatında vardır hep kendinden daha iyi olanla kendini kıyaslar ama asla daha kötü durumda olanları görmez. Bilgisayar başında depresyonda olduğunu yazacağına çık dışarı arkadaşın dediği gibi işkura git sağa sola arkadaşlarına komşularına iş aradığını belirt. bizim gibi torpili olmayan insanlar maalesef hayata en aşağıdan başlıyor. bunu bir kere kabul et. asgari ücretle başlayacaksın başka çare yok. ama yaşın daha genç bunun kıymetini bil kardeşim.

9. duygulummm

duygulummm Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    derse fena yüklenince dünyayı unutuosun valla boş oturunca öyle oluyo bende yaşadm ama ders çalşmaya başla hergün hukuk iktisat muhasebe bak o zaman kafan ne biçim doluo kendini düşüncek beyin kalmıo emin ol:hihi:

#kafamsendenbilegüzel

Nanick bunu beğendi.
  10. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8
    kpss'yi bırak özelden bir yerlerden başla atıl hayata ben öyle yaptım aylık 1.000 lira alıyorum ama mutluyum 1 kere denedim kpss daha denemem 2-3 kez deneyenleri de anlamam nasıl bu kadar yıllardan taviz vermeyi göze alabiliyorlar.

11. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    biz ona yıllardan taviz verme değil ''kendine hedef belirleme'' diyoruz.kimse keyfine beklemiyor birşeyler için.emeksiz de yemek olmuyor malesef.herkes hayatını daha iyi yürütebilmek,daha iyi şartlarda bir yaşam sürebilmek için çabalıyor.sen bu kafayla gidersen ne uzar ne kısalırsın hayatta...

başlık sahibine gelince de ''gerçek hayata hoşgeldin'' demek isterim.fazlasını söylemeyeyim kırıcı olurum zira:islik:

Nanick ve iibfzede bunu beğendi.
  12. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8

ne uzar ne kısalırsın kısmı benim için değil memurlar için geçerli diye biliyordum ben ama neyse öyle olsun madem :)

13. falan

falan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bölüm:
    İşletme
    bir çıkar yol olmalı.

14. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    İstanbul için FSM ve Boğaziçi'ni tavsiye ederim..

incir reçelim ve Nanick bunu beğendi.
  15. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    o kadar arkadaşımız yol gösterdi size hala çare olmadıysa yapacak birşey yok gibi

incir reçelim ve peter keating bunu beğendi.
  16. falan

falan Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bölüm:
    İşletme
    çok güzel moral verdiniz. teşekkür ederim.

17. Gozde

Gozde Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bölüm:
    İşletme
    Bende yeni mezun oldum. Niye dert ediyorsun daha genciz. 1000 tl ile başlarız 2 sene sonra herşey değişir. mühim olan istek çaba.

incir reçelim bunu beğendi.
  18. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Bırakın atlasın :) sıkar biraz

Michael Scofield bunu beğendi.
  19. efeat

efeat geçi

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Benim 2011 deki halim. Gerci hala deprosyandayim ama. :) 85 puanla umut ariyorum. Matin varsa kpss yoksa ozele gir. Sana diyim

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

20. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    fazlasıyla sıkar atlarsa da öteki tarafta çıkar yol arar artık,bulursa...:hhhhhh:

polemiğe gerek yok böyle bir cevap için.uzun uzadıya yazsam da anlamayacaksın belli...kafanı güle güle kullan ne diyeyim...

incir reçelim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş