Devlet Su İşler Genel Müdürlüğü

Konu, 'Kurumunu Anlat' kısmında Sbky88 tarafından paylaşıldı.

1. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Nam-ı diğer "Bırak bu işleri, Devlet Su İşleri" :)

1. Maaş 657'ye tabi diğer tüm memurlar ile aynıdır. ( Bekar Memur maaşı yuvarlama rakam 2,000 TL)
    2. Ek ödemeler; 3 ayda 1 ödenen Ek Gösterge Özel Hizmet Tazminatı(yaklaşık 300 TL civarı), Fazla Mesai(Mesai yapılmışsa az bir ücret de olsa ödenir.) ve Geçici Görev Yollukları(Günü birlik veya Yatılı iş seyahat ve görevlerinde) ödenir.
    3. Hemen hemen tüm DSİ Şube Müdürlüklerinde Lojman imkanı bulunur. (Tüm Kamu Konutları gibi Evliler önceliklidir.)
    4. Memur atamalarında Öğretmenler ne ise DSİ'de de Mühendisler o dur. Yani 657'ye tabi memurlar kurum içerisinde üvey evlat muamelesi görmektedirler. Sebebi DSİ'nin teknik hizmete mahsus bir kamu kurumu oluşudur. Örneğin memur 2,000 TL alır, Mühendis 3,750 TL + Arazi tazminatı + EK Gösterge Tazminatı vb. alır. Bu söylediğimi kötü bir şey gibi de algılamayın ben işimi yaparım maaşımı alırım gerisi mühim değil etliye sütlüye bulaşmam diyenler için sorun olmayacaktır.
    5. İlk 3-5 yılda tayin durumu zordur. Ancak becayiş ile mümkün olabilir.
    6. Bölge Müdürlükleri sosyal imkanlar ve çalışma koşulları olarak daha iyidir.
    7. KPSS 7257 kodunda Arazide çalışmaktan kasıt şu olabilir; Devlet Su İşleri Teknik Hizmet verdiği için kullanılan araçlar genelde araziye dayanıklı 4x4 SUV araçlardır. Bu araçlarda seyahat etmeye engeli olmamanız ve Baraj - Tahkimat İşleri kontrollerinde bulunacak ekipteyseniz günü birlik kısa süreli seyahatlerde bulunmaya engeliniz olmaması adına konulmuş bir kod olabilir. Kısaca söylemek gerekirse GİH memurunu elinde kazma kürek barajda çalıştıracak değiller. Kötü bir şey olarak düşünmeyin :D
    8. İş stresi az sayıda insan ile muhatap olunması nedeniyle azdır. Bir Kaymakamlık, Nüfus, Tapu Kadastro, Maliye, SGK memurlukları gibi insan odaklı bir kurum değildir.

CANER bunu beğendi.
  2. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Benim bir sorum olacaktı, bu kurumu kazanırsak bizimle dalga geçerler mi ? :) bknz. "Nam-ı diğer "Bırak bu işleri, Devlet Su İşleri""

3. Sbky88

Sbky88 84,527

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Yine bir vecize ile cevap vermek gerekirse "Milletin ağzı torba değil ki büzesin" :D Başkalarının söylediklerine bu kadar takılmamanızı tavsiye ederim. DSİ Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı her ne kadar betonarme binalarda çalışılsa da Şubelerinde genellikle bahçesi, fıskiyeli havuzu, kamelyaları olan yeşili doğayı anımsatan huzur dolu köklü bir kamu kurumudur. Tercih edecek arkadaşlara bol şanslar dilerim ;)

CANER bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş