Devletin Faizsiz Bankası Açılıyor!

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, faizsiz işleyecek olan Ziraat Katılım Bankası'nın 2015'in ilk çeyreğinde açılmış olacağını söyledi.

"TÜRKİYE KATILIM BANKA PAZARINDAN YÜZDE 20 PAY ALACAK"

Türkiye'de faizsiz işleyen 4 katılım bankasının faaliyet gösterdiğini belirten Aydın, bunların toplam büyüklüğünün genel müdürlüğünü yaptığı bankanın yarısından biraz az olduğunu, ancak çok ciddi insan kaynağı ve teknoloji yatırımı bulunduğunu, kendilerinin de bunu süreçte gördüklerini ifade etti.

Ziraat Bankası olarak ilgili otoriteye (BDDK) katılım bankasının kuruluşu için başvurduklarını hatırlatan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ümit ediyorum, 2015 yılının ilk çeyreğinin içinde veya sonlarında bir Ziraat Katılım kurulmuş olacaktır. Katılım bankacılığına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz. Belki bizden sonra da oyuncular gelir. Türkiye'de nihayetinde bu alanda toplam sektörden alınacak payın yüzde 20'lere geleceğini bekliyorum. Böyle bir bakir alana yatırım yapmak gerekiyor. Biz yaptık, diğer arkadaşları da davet ediyoruz."

haberin tamamı : http://www.yeniakit.com.tr/

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Hükümetin yaptığı en akıllı işlerden biri olacak. Pazar payı şu anda bile 8-9 civarı. Bank Asya'nın muhtemel batışı sonrası, devlet güvencesi ile de piyasayı yabancı sermayeye kaptırmamak için büyük adım olur. İnanç konusu bambaşka bir tartışma, istemeyen ilişki kurmaz. Bizim için önemi atanma ihtimali zayıf olan arkadaşlarımız için bir umut kapısı olması.

nisan

muhafaza memuru
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bence faizli iş yapmak istemeyenler için güzel bir gelişme..

brkygt

İyi Bilinen Üye
Bence de guzel bi adim. Biliyosunuz ulkemizde en cok kar eden kurumlardir banka.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
ADI FAZİSİZ :d faizin adı kar payı olmuştur :D

faizi maizi bosverın... alım olacak mı olacak. burada bı cok kardesımıze yenı 1 ekmek kapısı cıktı. bundan daha guzel ne olabılır?

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
bakara suresi faize bulasanlar icin Allaha ve resulune savas acmis gibidirler der. bu islerden az cok anlayan biri de kar payi ile faiz arasinda bir fark olmadigini rahatlikla anlar. kapitalizmin can kardesi olmus ulemaya bakmayin. inaniyorsaniz kendiniz arastirin. islamda ruhban sinifi yoktur, herkes kendinden sorumludur..

menesozs

Yeni Üye
Bölüm
İktisat
kardeşim o kadar alim bu işe fetva vermiş niye milletin kafasını bulandırıyorsun Fatih Sultan Mehmet peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş bi şahsiyettir ama gel gör ki kardeş katli yasasını çıkarıp kundaktaki bebekleri bile boğdurtmuştur tabi bunlar devletin bekası için ve fetva alınarak yapılmıştır. kendi kendinize ayet de yorumlamayın bırakın alim kişiler yapsın onu.

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
kaçak kat çıkanlar alimler mi:)

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
yeni yapılan ziraat sınavını kazananlar faizsiz bankacılık için mi çalıştırılacak acep

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
yeni yapılan ziraat sınavını kazananlar faizsiz bankacılık için mi çalıştırılacak acep
Mevcut personelden illaki kaydırma yaparlar. Ama o süreç daha önce başlamıştı, katılım bankası için de ayrıca ilana çıkarlar. 2015 ilk çeyreğinde kurulacakmış ama şubeleşme personel falan nasıl olacak muamma. Seneye bu zamanları bulur bence alımları.