DHMİ haziranda tekrar İİBF'ye dönmeli.. DESTEK LÜTFEN...

Konu, 'Devlet Hava Meydan İşletmeleri' kısmında voynuk tarafından paylaşıldı.

 1. voynuk

  voynuk Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Ege Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  1. Arkadaşlar bilindiği gibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi lisans memur kadrosunu 2014/2 kasım atamalarında sadece sivil hava uluştırmacılığı bölüm kodu olan 4493 nitelik koduna kontenjan açmıştır. Daha önceki atama dönemlerinde İİBF kodlarıyla ve 4001 koduyla alım gerçekleştiren kurum; 2014 KPSS'ye hedefini DHMİ olarak belirleyen birçok adayı mağdur etmiştir. DHMİ'de çalışacak memurun görev alanı tamamıyla İİBF bölümleri ve ders içerikleriyle bağlantılı olup 2015/1 Haziran atamasında tekrar İİBF bölümlerine dönmesi gerekmektedir. Şimdi; haziranda DHMİ'yi tercih etmek isteyenlerin ve bu haksızlık, adaletsizlik karşısında dur diyecek olan değerli İİBFli arkadaşların desteğine ihtiyacımız var. Sizden ricam DHMİ'nin tekrar haziranda tekrar İİBF'ye dönmesi için aşağıda yazılı olan metni( veya kendiniz bir metin ), http://bilgi.ubak.gov.tr:9080/ULASTR/indexDHMI.jsp adresine başvuru yazmanız. ( BİMER, Ulaştırma Bakanlığı gibi yerlere de başvuru yapıp bu mücadeleye destek verirseniz çok sevirim arkadaşlar DHMİ tekrar İİBF'nin olmalı)
  ..........................................................................................................

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi; lisans memur kadrosunu geçtiğimiz atama dönemlerinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi nitelik kodları ve 4001 nitelik koduyla alım gerçekleştiriyordu. DHMİ 2014/2 atama döneminde ilk defa bir değişikliğe gidip sadece bir bölüm kodu olan 4493 nitelik koduyla Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümüne kontenjan ayırmıştır. Bu durum 2014 KPSS'ye hedefini DHMİ olarak belirleyen birçok İİBF mezununun mağdur olmasına ve hak kaybına uğramasına sebep olmuştur. DHMİ kurumunda görev alacak memurun görev alanı tamamıyla İİBF bölümleri ve ders içerikleriyle bağlantılı olup kurumda görev alacak memurun da İİBF mezunu olması gerekmektedir.
  DHMİ 2015/1 merkezi atama döneminde lisans memur kadrosunu, önceki atama dönemlerinde olduğu gibi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölüm kodları olan "4421, 4427, 4429, 4431, 4459, 4503, 4507" nitelik kodlarına yer vermesini, kurumu tercih etmek isteyen adaylarda oluşan hak kaybının son bulmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini arz ederim.

  .................................................................................................................................
  http://bilgi.ubak.gov.tr:9080/ULASTR/indexDHMI.jsp
   
  memur ve volkankavraz bunu beğendi.
 2. mayonezliarmut

  mayonezliarmut VİP Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2014
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  260
  Ödül Puanları:
  68
  Bölüm:
  İşletme
  maliyenin tekrar iibfye verilmesini isteyen bir fakültenin başka bir bölümden kadro ''çalması'' samimi gelmiyor bana.
   
  estralla69 ve bahtsız bedevi bunu beğendi.
 3. bahtsız bedevi

  bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  1 Aralık 2013
  Mesajlar:
  664
  Beğeniler:
  870
  Ödül Puanları:
  98
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  Diğer
  hocam bence maliye bakanlığı için bir çalışma yapalım bir maliyeci olarak maliye bakanlığına atanamamak daha vahim geliyor bana
   
 4. Tgb06

  Tgb06 VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2013
  Mesajlar:
  1.972
  Beğeniler:
  1.988
  Ödül Puanları:
  238
  Bölüm:
  İktisat
  maliye 4001 den nasıl geri alınır beyin fırtınası yapılmalı. mail falan fayda etmiyor bunlara. hergün bakana bunu arkadaşlarımız yazıyor adam hala kendi havasında. maliye iibf ye geçmeden bizim kadrolar artmaz atanmak da hayal olarak kalır, dhmi den daha önemli olan da budur
   
  Son düzenleme: 16 Ocak 2015
 5. voynuk

  voynuk Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Ege Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Daha önceden İİBF alım yapılıyordu yani İİBFnin kadrosu çalındı. Ayrıca DHMİ memurun görev alanı tamamıyla İİBF bölümleriye alakalı bilgi işlem, muhasebe, insan kaynakları dairesi başkanlığı gibi bölümlerinde görev yapıyorlar. Bu departmanlar tamamıyla İİBFnin ihtisaslaştığı bölümler. Haziranda tekrar İİBFden alım yapabilir shui bölümüne deneme amaçlı kadro verildiği bilgisi olmasına rağmen tekrar İİBFye dönmesi için mücade şart. 93 puanla kasımda tercih yapmadım. Benim gibi tercih yapmayan ve bu adaletsizleğe dur diyecek arkadaşların desteğine ihtiyacım var. lütfen destek arkadaşlar..
   
 6. voynuk

  voynuk Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Ege Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Maliyenin İİBF'den almaması 4001 istemesi en büyük adaletsizlik zaten her türlü mücadeleye varım.
   
 7. Bilemiyorum Altan

  Bilemiyorum Altan Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Aralık 2014
  Mesajlar:
  65
  Beğeniler:
  41
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Kocaeli
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Atatürk Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Maliye bile iibf almıyorken dhmi bizden almamış çok mu?kusura bakmayın da dhmiye gelene kadar ne kurumlar var bize dönmesi gereken...kaldı ki dhmi isteyen kişinin puanı zaten yüksektir ve o isterse başka kurumlara rahatça girer...asıl önemli olan diğer kurumların bize dönmesi ve yüksek puanı olmayanların da buralara girebilmesi....
   
 8. mayonezliarmut

  mayonezliarmut VİP Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2014
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  260
  Ödül Puanları:
  68
  Bölüm:
  İşletme
  mücadeleyi sadece iibf için mi yapıyorsun yoksa 3000 maaş veren dhmi için mi? samimiyetsizlik burada işte sivil havacılık bölümü mezunu olan arkadaşların yerine sivil havacılık sektöründeki kit olan devlet HAVA MEYDANLARI işletmesine iibfli alınmasıyla maliye bölümüne jeoloji mühendisi alınması arasında fark yok bu empatiyi yapamadığın sürece de hiçbir hak kazanamazsın.
  derdin kadro kazanmak değil ''para'' kazanmak orası ayrı mesele.
   
  Yelken, estralla69 ve Bilemiyorum Altan bunu beğendi.
 9. kpssmagduru

  kpssmagduru VİP Üye Kadrolu Üye

  Kayıt:
  10 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  893
  Beğeniler:
  575
  Ödül Puanları:
  318
  Eğitim:
  Lisans
  Bölüm:
  İşletme
  Keşkeeee

  GT-B7510 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
   
 10. voynuk

  voynuk Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Ege Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Ben KPSSye hedefimi DHMİ olarak belirleyerek çalıştım, sınavda derece yapmış olmama karşın hak kaybına uğradım. Elbette bu mücadelenin nedenlerinden birisi tabiki maddiyat; 93 puanla kit yerine gih yazmam mı doğru olan? Ayrıca kurduğun mantık tamamen yanlış kardeşim dhmi de çalışan memur muhasebe, bilgi işlem, ik gibi bölümlerde görev alıyor, görev aldığı bölüm apron memuru, hava trafik kontrolörlüğü gibi bir sınıf değil teknik bir sınıf değil, muhasebe, bilgi işlem gibi idari bölümler. Bu Bölümler de İİBFnin olmalı. Kurduğun mantığa göre Turizm Bakanlığında çalışacak memurun sadece Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği, EÜAŞ ta çalışacak memurunda sadece elektrik, elektronik veya bunların mühendisliği olmalı bu mu mantıklı olan.. Düşünmeye davet ediyorum..
   
 11. mayonezliarmut

  mayonezliarmut VİP Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2014
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  260
  Ödül Puanları:
  68
  Bölüm:
  İşletme
  maliyeye atanan iibf dışı kadroların hepside aynı açıklamayla kendi vicdanlarını tatmin ediyor evrak işleri nasıl olsa maliyede her üni. mezunu yapabilir. iibfyi ilgilendiriyor dediğin saydığın ik bilgi işlem gibi alanlarla ilgili sana bir dip not sivil havacılık lisans pragramı necmettin erbakan üni. den belki düşünmene yardımcı olur.

  Sivil Havacılık İşletmeciliği lisans programı öğrencilerin analitik düşünme, bilimsel yaklaşım, hassas karar alma ve etkili iletişim becerilerini geliştirmeleri için geniş bir bilgi tabanı sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Sivil Havacılık işletmeciliği yönetim ve havacılık dersleri birleşiminden oluşan bir eğitim modeli sunmaktadır. Programın havacılık bileşenleri, öğrencileri havacılık alanındaki düzenlemeler, kurallar, bilimsel yaklaşımlar, ilkeler ve prosedürleri öğrenmelerini sağlarken; yönetim bileşenleri işletmecilik bilimini anlamaları ve havacılık yönetimi alanlarında etkin olarak uygulamalarını sağlar. Bu amaç doğrultusunda lisans eğitiminde havayolu ve hava kargo operasyonları, havaalanı yönetimi, havacılık emniyeti yönetimi, havacılık hukuku konularında uzmanlaşmayı sağlayan temel havacılık yönetimi alan dersleri; finansal yönetim, risk yönetimi, işletme yönetimi gibi yönetsel dersler sunulmaktadır.

  Öğrenciler Sivil Havacılık İşletmeciliği lisans derecesiyle profesyonel kapasitelerinin güçlenmesini sağlayacak ve havacılığın farklı disiplinlerinde lider konumlarında rol üstlenmelerine yardım edecek zengin bir akademik bilgi birikimine sahip olacaklardır.

  Ayrıca, ülkemizinin sivil havacılık faliyetlerinin planlamlası ve geliştirilmesine katkı sunacak araştırma, geliştirme faliyetlerinde yeralmalarını olanak sağlayan akademik bilgi alt yapısına sahip olacaklardır.

  Sivil Havacılık Lisan programı eğitimiyle öğrencilerin profesyonel çalışma yaşamlarında,

  Havacılık sektöründe profesyonellerden beklenen; mesleki kurallara bağlılık, etik davranışlar, havacılık emniyeti için sürekli dikkat gibi davranış ve yaklaşımlara,

  Havacılıkta yönetimiyle ilgili spesifik kariyer alanlarına giriş ve terfide profesyonellerden beklenen bilgi ve mesleki becerilere,

  Havacılık sektörünün gelişen rolü ve gerçek sorunları tanımlama ve değerlendirme yetkinliklerine sahip olmaları amaçlanır.

  sence hala iibfliler mi bu alanda çalışmalı?
   
  Yelken bunu beğendi.
 12. dpuzede

  dpuzede VİP Üye

  Kayıt:
  24 Kasım 2013
  Mesajlar:
  1.458
  Beğeniler:
  1.792
  Ödül Puanları:
  168
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ordu
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Dumlupınar Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  ben de maliyeyi eyyorluyorum. O maliye bakanı varken kimse maliye iibfye döner diye beklemesin. harcadığımız çabayla kalırız...
   
  hellmania bunu beğendi.
 13. voynuk

  voynuk Yeni Üye

  Kayıt:
  12 Aralık 2014
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Erkek
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Ege Ünv.
  Bölüm:
  İşletme
  Onlar yönetimle alakalı birkaç ders gördü diye idari kadrolar onlara verilsin mantığına hayran kaldım. Resmen kendinle çelişiyorsun. Hem böyle söyleyip hem de Maliye bakanlığının İİBF'ye verilmemesi adaletsizliğini destekliyor olmalısın. Zira 4001 kodu ile alım yapan Maliye Bakanlığına atanan mezunlar, üniversitelerinde az da olsa gerek iktisat, işletme gerek finans-muhasebe derslerini görmüş mezunlar. Hiç duymadın mı mühendislikte, fen edebiyatta az da İİBF dersinin görüldüğünü. Mantığın bu senin. Onlar İİBFnin yönetimle alakalı birkaç dersini gördüğü için İİBFnin kadroları onlara verilsin hee, pes sana. Senin mantığına göre hareket edilse İİBFye hiç GİH kadrosu verilmez hepsi 4001 olur. Oldu o zaman onlar birkaç yönetim dersi gördü İİBFnin kadroları onlara verilsin. Eee bizde bazı hukuk derslerini gördük avukatlık kadroları İİBFye verilsin o zaman. Ben hukuka giriş, borçlar hukuku, iş hukuku, bireysel iş hukuku, Türk vergi sistemi, medeni kukuk derslerini gördüm avukatlık kadroları bize verilmeli o zaman.... Kurduğun mantık bu işte senin ;)
   
 14. işletmeci00

  işletmeci00 İşletme - 84,3

  Kayıt:
  13 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.979
  Beğeniler:
  1.098
  Ödül Puanları:
  238
  Şehir:
  Yurtdışı
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Diğer
  Bölüm:
  İşletme
 15. Yelken

  Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

  Kayıt:
  2 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  4.007
  Beğeniler:
  4.024
  Ödül Puanları:
  488
  Şehir:
  Ankara
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Afyon Kocatepe Ünv.
  Bölüm:
  İktisat
  başlığı yeni gördüm açıkcası saçma olmuş alanında uzman varken artık bıze dusmeyecek bırkac kısılık kadro ıcın savas vermemızı bekleyen sayın arkadasım burda 90 ustu puanlı cok nadır ınsan bulunur cunku dhmi gıbı kurumlar harıc mucadele vermelerı gerekmıyor sız de sadece bunun ıcın buraya gelmıssınız bız ekmek almak ıcın ugrasırken sız benım evde ekmek var ben pasta almak ıstıyorum bana yardım edın demeye gelmıssınız sıze kolay gelsın.
   

Sayfayı Paylaş