dhmi 2017/1 kadroları

ef4r4r4r

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
arkadaşlar dhmi kadroları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaşlar dhmi kadroları hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz
Hocam bilindiği üzere dhmi 2 çeşit alım yapiyor. Ilki iktisat ve isletmeden alıyor yabancı dil sartı yok. Ikincisi 4001 den aldigi stajyer aim memuru 60 yabanci dil istiyor. Bu ikisi ( memur ve stajyer aim memuru) arasindaki fark nedir acaba

ef4r4r4r

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Hocam bilindiği üzere dhmi 2 çeşit alım yapiyor. Ilki iktisat ve isletmeden alıyor yabancı dil sartı yok. Ikincisi 4001 den aldigi stajyer aim memuru 60 yabanci dil istiyor. Bu ikisi ( memur ve stajyer aim memuru) arasindaki fark nedir acaba
düz memurlukta maaş 4400 aim memurluğunda maaş 6500-7000 arası yanlız burda önemli bi nokta var aim memuru olacak arkadaşlar 4 ay ankarada eğitim görecek eğitim sonunda başarısız olurlarsa düz memurluğa düşecekler başarılı olurlarsa aim memuru olmaya hak kazanacaklar yapacakları iş aim memuru daha çok hava trafik ile ilgili işler yapar düz memur her kurumda stamdarttır

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
düz memurlukta maaş 4400 aim memurluğunda maaş 6500-7000 arası yanlız burda önemli bi nokta var aim memuru olacak arkadaşlar 4 ay ankarada eğitim görecek eğitim sonunda başarısız olurlarsa düz memurluğa düşecekler başarılı olurlarsa aim memuru olmaya hak kazanacaklar yapacakları iş aim memuru daha çok hava trafik ile ilgili işler yapar düz memur her kurumda stamdarttır
Tesekkür ederim hocam anladigim kadariyla aim daha kariyerli bir memurluk gerci digeri icinde 4400 harika bir maas. Gelir uzman yardimcilarinin bile 3400 aldıgini dusunursek. Yanlis hatirlamiyorsam bu forumda bir kisi guyu birakip dhmi de memur olmustu cok sasirmistim bu kadar iyi bir kurum mu bildigim kadariyla 657 de tabi degil dhmi memurlukları

Seyf damar

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
Sizce normal memurluk kac puanla kapatir arkadaslar

Man Of Steel

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat
Tesekkür ederim hocam anladigim kadariyla aim daha kariyerli bir memurluk gerci digeri icinde 4400 harika bir maas. Gelir uzman yardimcilarinin bile 3400 aldıgini dusunursek. Yanlis hatirlamiyorsam bu forumda bir kisi guyu birakip dhmi de memur olmustu cok sasirmistim bu kadar iyi bir kurum mu bildigim kadariyla 657 de tabi degil dhmi memurlukları
Gelir Uzman Yardımcısı maaşı temmuz zammıyla bile o kadar değildir dostum,, benim 2 tane arkadaşım var daha 5 ay önce sormuştum 2970 küsür işte 3000 tl ye yakın diyorlardı ,, olsun olsun şimdi 3200-3250 arası olmuştur Gelir Uzman yard maaşı.. diğer memurluk maaşı da 4400-4500 tl arası diye biliyorum evet,,

faty

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Siyaset Bilimi
399 a II. Bend vs vs tarzı bir şey. Yani yine emekli sandığı ortağı dhmi lerde. Bildiğin memur.

Eğitim
Lisans
Üni
İstanbul Ünv.
Bölüm
İşletme
hocam iyi günler düz memur olarak girip ilerleyen zamanda yabancı dil vs halledersek sinavina girersek aim memuru olabilir miyiz?

ef4r4r4r

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaslar dhmi tamamen sivil havaciliga donmek uzere maalesef iibfli arkadaslarimiz uyumaktalar cok yakinda burayi kaybedeceksiniz

Eğitim
Lisans
Üni
Erciyes Ünv.
Bölüm
İşletme
merhaba hocam acaba dhmi memuru tam olarak ne is yapar ve suan maas araligi nedir kpss puanim 88 sizce olabilir mi atama
Geçen dönemki kadar alım olursa şansınız var. Zira 87 puana kadar düşmüş.

DHMİ 2018/1'de düz memur alımı yapmamış. Apron memurluğuna da sadece Havacılık Yönetimi mezunları başvurabilmiş.

Şahsen düz memurluk kadroları için sadece Sivil Havacılıktan alım yapacaklarını sanmıyorum. Geçmişte olduğu gibi işletme, iktisat ve sivil havacılık ortak koduyla alım yapılır.