DHMİ haziranda tekrar İİBF'ye dönmeli..

voynuk

Yeni Üye
Katılım
12 Ara 2014
Mesajlar
6
Beğeniler
2
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
İşletme
#1
  1. Arkadaşlar bilindiği gibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi lisans memur kadrosunu 2014/2 kasım atamalarında sadece sivil hava uluştırmacılığı bölüm kodu olan 4493 nitelik koduna kontenjan açmıştır. Daha önceki atama dönemlerinde İİBF kodlarıyla ve 4001 koduyla alım gerçekleştiren kurum; 2014 KPSS'ye hedefini DHMİ olarak belirleyen birçok adayı mağdur etmiştir. DHMİ'de çalışacak memurun görev alanı tamamıyla İİBF bölümleri ve ders içerikleriyle bağlantılı olup 2015/1 Haziran atamasında tekrar İİBF bölümlerine dönmesi gerekmektedir. Şimdi; haziranda DHMİ'yi tercih etmek isteyenlerin ve bu haksızlık, adaletsizlik karşısında dur diyecek olan değerli İİBFli arkadaşların desteğine ihtiyacımız var. Sizden ricam DHMİ'nin tekrar haziranda tekrar İİBF'ye dönmesi için aşağıda yazılı olan metni( veya kendiniz bir metin ), http://bilgi.ubak.gov.tr:9080/ULASTR/indexDHMI.jsp adresine başvuru yazmanız. ( BİMER, Ulaştırma Bakanlığı gibi yerlere de başvuru yapıp bu mücadeleye destek verirseniz çok sevirim arkadaşlar DHMİ tekrar İİBF'nin olmalı)
..........................................................................................................

Devlet Hava Meydanları İşletmesi; lisans memur kadrosunu geçtiğimiz atama dönemlerinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi nitelik kodları ve 4001 nitelik koduyla alım gerçekleştiriyordu. DHMİ 2014/2 atama döneminde ilk defa bir değişikliğe gidip sadece bir bölüm kodu olan 4493 nitelik koduyla Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümüne kontenjan ayırmıştır. Bu durum 2014 KPSS'ye hedefini DHMİ olarak belirleyen birçok İİBF mezununun mağdur olmasına ve hak kaybına uğramasına sebep olmuştur. DHMİ kurumunda görev alacak memurun görev alanı tamamıyla İİBF bölümleri ve ders içerikleriyle bağlantılı olup kurumda görev alacak memurun da İİBF mezunu olması gerekmektedir.
DHMİ 2015/1 merkezi atama döneminde lisans memur kadrosunu, önceki atama dönemlerinde olduğu gibi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölüm kodları olan "4421, 4427, 4429, 4431, 4459, 4503, 4507" nitelik kodlarına yer vermesini, kurumu tercih etmek isteyen adaylarda oluşan hak kaybının son bulmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini arz ederim.

.................................................................................................................................
http://bilgi.ubak.gov.tr:9080/ULASTR/indexDHMI.jsp
 
Son düzenleme: