Dikkat!! Gümrük yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar bugün gümrük yer değiştirme yönetmeliğinde bir değişiklik oldu ve bugün resmi gazetede yayımlandı, paylaşmak istedim. Atamalardaki 3 yıl şartına bir değişiklik var. Doğu görevini yapmamış olan memur, eş durumnda dahi (kamuda çalışmayan eş) doğuda personel açığı varsa doğu görevini yapmak durumunda kalacak. Yanı bu şu anlama geliyor eşiniz bir ilde 3 yıl sgk lı olarak çalışsada (kendi işinde veya özel sektörde) siz doğu görevini yapmamış iseniz doğu görevini yapmak zorundasınız.

5) Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere atanması suretiyle yapılabilir. Ancak, bu hüküm beşinci ve dördüncü hizmet bölgesine atanacakların bu bölgelerin ihtiyacını karşılamaması durumunda bu bölge hizmet sürelerini tamamlamayanlar için uygulanmaz.

yönetmeliğin tamamı için:

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/03/20150326-5.htm

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
özeli kimse saymıyor zaten garantisi yok memursa eşiniz güvenebilirsiniz ama özeldeyse risk vardı her zaman olacaktırda!

yınede oyle olmayacagını dusunen arkadas varsa artık dusunsun dogudan kacan kacana oldugundan fazlalıklar hep batıda.

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Ozele girin diyor bakanimiz ancak kendileri bile adam yerine koymuyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama hacıııı

"Betimleme tapatalktan bildiriyor."

Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
Aile birliğini bu kadar parçalayan bir devlet ne gördüm, görmedim.:) Eşi gümrükte memur olacak ve kendisi memur olmayan erkek arkadaşlara sesleniyorum. Allah size şimdiden sabır versin. Özelde çalışsan 4-5 yıl sonra başka yere gitmek zorundasınız.(terfi merfi hikaye) Hadi kendi işinizi yaptınız gümrük yine sallamıyor. Geleceğiniz tamamen muamma.. nerede olacağınız muamma ondan sonra yaş olmuş 35-40 çocukta varsa eşin de sınırlarda kiliste, hakkaride, şırnakta memur olmuşsa evde oturup çocuk bak. Ondan sonra başlasın psikolojik sorunlar. Arkadaşlar gümrük memurluğunu seçerken 1000 kere düşünün 1 kere yapın. Başka söze gerek yok.

kararsiz memur

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaslar araniza yeni katildim kyk ya sozlesmeli olarak atandim ama simdi ailevi sebeplerden oturu baska sehirde olmam gerekli gumruge basvuru yapmakta cok kararsizim puan 84,9 sizce ne yapmaliyim lutfen kizmadan yargisiz infaz yapmadan cevap verin

kararsiz memur

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
Yok mu bize yardim edecek biri? Bi cogunuz bana kizacak kykda calisiyorsun iste diye ama inanin hem birinin hakkini yemekten korkuyorum hem de ozel durumumla ilgili son care gumruk gibi

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaslar araniza yeni katildim kyk ya sozlesmeli olarak atandim ama simdi ailevi sebeplerden oturu baska sehirde olmam gerekli gumruge basvuru yapmakta cok kararsizim puan 84,9 sizce ne yapmaliyim lutfen kizmadan yargisiz infaz yapmadan cevap verin
Yok mu bize yardim edecek biri? Bi cogunuz bana kizacak kykda calisiyorsun iste diye ama inanin hem birinin hakkini yemekten korkuyorum hem de ozel durumumla ilgili son care gumruk gibi
kızmayalım vardır geçerlı nedenlerınız ama sorun şu ki çelişiyorsunuz!

gümrük de yer seçemeyeceksiniz kura var evliyseniz ve eşiniz memur ise bu durumda sadece bir istisna olabilir bunun haricinde gümrük sorununuza çözüm olmaz.

kararsiz memur

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
gümrükte kura ile atanılcak ama ve yer değişikliği sıkıntı oluyo senin için yine sorun olmucak mı
Evet o da var simdilik baska il istiyorum ama ilerde dedigin gibi rotasyon olacak cok kararsizim benim nisanlim da avukat ve ozelde calisacak bir iki yil sonrasini dusununce cok sikinti

kararsiz memur

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
kızmayalım vardır geçerlı nedenlerınız ama sorun şu ki çelişiyorsunuz!

gümrük de yer seçemeyeceksiniz kura var evliyseniz ve eşiniz memur ise bu durumda sadece bir istisna olabilir bunun haricinde gümrük sorununuza çözüm olmaz.
Celismek degil aslinda. Su an bulundugum il disinda kalan 80 il hepsi uyar bana gel gelelim kyk da sozlesmelisin ve yerinden kimildayamiyorsun. Ama sanirim bu gidisle yine kendimden once baskalarini dusunup basvuru yapmayacagim burdan da bi baska iibfli ekmek yesin deyip cekmeye devam edecegim

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Celismek degil aslinda. Su an bulundugum il disinda kalan 80 il hepsi uyar bana gel gelelim kyk da sozlesmelisin ve yerinden kimildayamiyorsun. Ama sanirim bu gidisle yine kendimden once baskalarini dusunup basvuru yapmayacagim burdan da bi baska iibfli ekmek yesin deyip cekmeye devam edecegim
şartlarınız zorluyorsa başvurabilirsiniz tabi ki herkes özelinde farklı durumlar yaşıyor olabilir.

lakin gümrük biraz farklı bir kurumdur kamuda herhangi bir kurumda -sözleşmeli yada kadrolu çok fark etmiyor- çalışıyorsanız sizi aday olarak bile pek değerlendirmiyor. araştırırsanız çokça bu tip yorumlara denk gelirsiniz. yeni sınav puanıyla kendi kurumu içinden yani gümrükten gelen ama başka bir kadroda çalışan kendi memurunun bile mülakatında olumsuz sonuç çıkarıyor.

bakan değişti diye politikaları değişir mi bilmiyorum ama ilanında da açık ve net merkezden atananları kabul etmeyen kurum diğer durumlarda da açık açık yazmasa da memur olanları kurumuna almayı tercih etmiyor gibi görünüyor.

karar sizin.

kararsiz memur

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
şartlarınız zorluyorsa başvurabilirsiniz tabi ki herkes özelinde farklı durumlar yaşıyor olabilir.

lakin gümrük biraz farklı bir kurumdur kamuda herhangi bir kurumda -sözleşmeli yada kadrolu çok fark etmiyor- çalışıyorsanız sizi aday olarak bile pek değerlendirmiyor. araştırırsanız çokça bu tip yorumlara denk gelirsiniz. yeni sınav puanıyla kendi kurumu içinden yani gümrükten gelen ama başka bir kadroda çalışan kendi memurunun bile mülakatında olumsuz sonuç çıkarıyor.

bakan değişti diye politikaları değişir mi bilmiyorum ama ilanında da açık ve net merkezden atananları kabul etmeyen kurum diğer durumlarda da açık açık yazmasa da memur olanları kurumuna almayı tercih etmiyor gibi görünüyor.

karar sizin.
Evet biliyorum gumruk cok degisik bi kurum dediginiz gibi bu durumda da 84,9 puanla listeye girilir mi evet girilir ama mulakatta bu zaten memur gozuyle bakildiktan sonra basvuru yapmaya gerek yok en azindan baska biri girer ve belki de mulakati gecen o olur. Gumruk zor diyenlere ise sunu soylemek istiyorum inanin her kurumun zorlugu var en basit kykda bile nobet var ve yipratici. Yorumlariniz ve anlayisiniz icin tesekkurler

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Evet biliyorum gumruk cok degisik bi kurum dediginiz gibi bu durumda da 84,9 puanla listeye girilir mi evet girilir ama mulakatta bu zaten memur gozuyle bakildiktan sonra basvuru yapmaya gerek yok en azindan baska biri girer ve belki de mulakati gecen o olur. Gumruk zor diyenlere ise sunu soylemek istiyorum inanin her kurumun zorlugu var en basit kykda bile nobet var ve yipratici. Yorumlariniz ve anlayisiniz icin tesekkurler
Rica ederim İİBF için olumlu bir karar vermenize yardımcı olduysak ne mutlu.

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat