Dikkat! Haber Gündem Takibi

iibf kadro

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
82.5 puanı çok güzel bir puan atanırsın inş. Allah yardım etsin. Neden b te bulaşma dedin a daha mı kolay atanması ?
Kardeşim b den atama yok ki gidelim.bu işin içine sende girsen bunu göreceksin bu arada başlık sayfası bu konuya hiç uygun deil özelden yaz orda anlatırım sikintilari:)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Suriye’de iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan sığınmacıların sayısı iki milyonu aşarken, Gaziantep de sığınmacılardan en çok etkilenen kentlerin başında geliyor. Kente gelen Suriyelilerden genç bir kadının görüntüsü, savaşın acı gerçeğini gözler önüne serdi.

Suriye’deki iç savaşta eşini kaybeden ve iki çocuğuyla birlikte Gaziantep’e gelen 22 yaşındaki iki çocuk annesi Suriyeli Amira isimli genç kadının Gazikent Mahallesi 41 No’lu caddedeki çöp konteynerinden çıkardığı ekmek, sebze ve meyve parçalarıyla karnını doyurması yürekleri sızlattı.

Suriye’nin Halep kentinden kaçıp Gaziantep’e gelen 22 yaşında olan Amira, iç savaşta kocasını kaybettiğini, 3 yaşındaki oğlu ve 6 yaşındaki kızıyla birlikte Türkiye’ye sığındığını söyledi. Kendisine bakacak kimsesi olmadığı için dilenmeye başladığını söyleyen Amira, kalacak bir yeri olmadığını, çocuklarını da kendisi gibi, sığınmacı olan Suriyelilere emanet ederek onlara çöp konteynerlerinden yiyecek toplamaya çalıştığını söyledi.

http://www.iha.com.tr/haber-gaziantepte-yurek-sizlatan-goruntu-464128/

Rabbim savaş mağdurlarına yardım etsin ne zordur hayat.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
sonları yaklasıyor adım adım!!!!!!
http://www.aa.com.tr/tr/u/513832--ogretmen-ihtiyaci-81-bine-dusecek

'Öğretmen ihtiyacı 81 bine düşecek'
21 Mayıs 2015 11:19 (Son güncelleme 21 Mayıs 2015 11:31)
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Ağustos 2015 alımı ile öğretmen ihtiyacının 81 bine düşeceğini bildirdi.

ANKARA - Yıldız Aktaş

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2003-2015 yılları arasında 474 bin 923 öğretmenin atamasının yapıldığını belirtti.

2003'te 543 bin 896 olan MEB'de görev yapan eğitim kurumu yöneticisi ve öğretmen sayısının 866 bin 10'a ulaştığına dikkati çeken Aydoğdu, "Öğretmen sayısında yaklaşık yüzde 62,8'lik bir artış oldu. Ayrıca Ağustos'ta ataması yapılacak 35 bin öğretmenle öğretmen sayısı 901 bin 10'u bulacak. Bu durumda da 2003 yılına göre öğretmen sayısındaki toplam artış yüzde 65,6'ya ulaşacak" diye konuştu.

Kamu kurumlarına ayrılan yıllık bazdaki kadroların yüzde 50'den fazlasının MEB tarafından kullanıldığını dile getiren Aydoğdu, "Ağustos 2015 alımı ile öğretmen ihtiyacımız 81 bine düşecek. Atama beklediği iddia edilen öğretmen sayısı 350 bin. Eğer hepsini atarsak 269 bin öğretmenin sınıfa girmeden maaş alacak" dedi.

Aydoğdu, son yıllarda sistemden ayrılan öğretmen sayısında ciddi bir şekilde azalma olduğu belirterek, 2003'te çeşitli nedenlerle sistemden ayrılan öğretmen sayısı 14 bin 578 iken 2015'te bu sayının bin 954 olduğunu bildirdi.

Ağustos atamalarına ilişkin çalışmalar sürüyor

Aydoğdu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bugün itibarıyla atama bekleyen aday öğretmen sayısı 350 bin değil, ÖSYM kayıtlarına göre 258 bin 222'dir. Bu yıl için öğretmen atamalarıyla ilgili 47 bin kadro tahsisi TBMM'de kabul edildi. Bu kadroların kullanımına yönelik çalışmalar,öğretmen ihtiyaç projeksiyon çalışmaları göz önünde alınmak suretiyle halen aktif olarak devam ediyor. Ağustos ayı itibarıyla atamaları gerçekleştirme durumuna gelmiş olacağız."

enaz90

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
http://www.memurlar.net/haber/516674/

Işık: Acilen 70 bin bilişim uzmanı bulmamız lazım

bunlar bizimle alay ediyo saniirim. atanmayi bekleyen bilgisiyar müh. 2 yıllık bölüm mezunu kayniyo. olanlari sanki bişe yaptida 2. kez diyo 70 bin lazım diye. kumbara hesabı biriktiriyomu acaba 70 bin yapınca alcakalr hepsini komik

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TGRTHaber'de Gündem Özel programına konuk oldu.Personel alımlarıyla ilgili de açıklama yapan ŞİMŞEK, şunları söyledi.

1) Önceliğimiz öğretmendir, 2-3 yıl içerisinde öğretmen açığını kapatacağız.
2) Maliye Bakanlığı olarak İİBF'liler başta olmak üzere Müfettiş ve Gelir Uzman Yardımcılığını almaya devam edeceğiz.
3) Gereken alanlarda, tarım ve diğer alanlarda personel alımını desteklemeye devam edeceğiz.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
2012 yılında Ankara’nın Mamak ilçesindeki bir okulda girdiği KPSS’de, üzerinde sorular ve cevaplarıyla yakalanan aday hakkında hiçbir adli işlem yapılmadığı ortaya çıktı

2010’da gerçekleştirilen KPSS’deki soruların çalınmasıyla ilgili savcılık soruşturması devam ederken, 2012’deki KPSS’de sorular ve yanıtlar olduğu halde yakalanan bir adaya hiçbir adli işlem yapılmadığı ortaya çıktı. Dönemin ÖSYM Başkanı Ali Demir’in bizzat giderek el koyduğu olay hakkında savcılığın “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verdiği anlaşıldı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2010’daki KPSS’de usulsüzlük yapıldığı iddiaları kapsamında devam eden soruşturmada 3. dalga operasyonlar başlatılırken, yeni gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Milliyet’in aldığı bilgiye göre, 2012’de Ankara’nın Mamak ilçesindeki bir okulda KPSS’ye giren M.K. adlı bir aday, soruları yanıtlarken şüpheli hareketleri nedeniyle sınav salon gözetmeninin dikkatini çekti.

Kopya notları
M.K.’nın şüpheli hareketlerinin devam etmesi sonrasında sınav salon gözetmeni müdahale ederek sınavın sonlandırılması için girişimde bulundu. Aday M.K.’nın elndeki bir kağıttan bakarak soruları yanıtladığının anlaşılması üzerine salon gözetmeni sınav bina sorumlusuna bilgi verip gelişmeleri aktardı. Kopya çektiği iddiasıyla salondan çıkartılan M.K.’nın üzerinde yapılan ilk aramada sınav soruları ile yanıtlarının şifreli olarak yazılı olduğu anlaşıldı. Kopya notların bulunduğu kağıtta sınav sorularının “iki kelime”, yanıtların da “bir” kelime olarak şifrelendiği görüldü.

Emniyet’te sorgulandı
Kopya notların bulunduğu kağıttaki şifreli soru ve yanıtların aynı sınavda sorulan soru ve yanıtlarla örtüştüğü anlaşıldı. Gelişme, sınav bina sorumluları aracılığıyla KPSS’nin hazırlanıp gerçekleştirilmesinden sorumlu olan dönemin ÖSYM Başkanı Ali Demir’e de iletildi. ÖSYM Başkanı Demir, bizzat olay yerine gelerek kopya olayı ile ilgili bilgi aldı. Olay yernde bilgisine başvurulan M.K. kopyayı kimden aldığını açıklamadı. M.K. hazırlanan tutanakla birlikte “KPSS’de kopya çektiği” iddiasıyla sorgulanmak üzere Ankara Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. Mali Şube’de sorgulanan şüpheli M.K., hernagi bir bilgi vermeyince savcılığın talimatı sonrasında hemen adliyeye sevk edildi.

Dosya kapatıldı
Adliyede sorgulanan M.K. hakkında yapılan adli işlemler kapsamında serbest bırakılırken, savcılık kopya olayı ile ilgili başlattığı soruşturmada, “kovuşturmaya yer olmadığı” kararını vererek dosyanın kapatılmasını sağladı. Halen KPSS soruşturmasını yürüten savcılık, bu olayın yeniden incelenmesi amacıyla harekete geçti. Bu çerçevede, kopya olayının şüphelisi olan M.K.’nın bağlantılarının geriye dönük tespiti amacıyla çalışma yapıldığı öğrenildi.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
iki kelimeyi bile ezberleyemeyen beyinsizler takımı olduklarını kanıtlar nitelikte anladıkları bir katakulli işi var bunların...