DİLEKÇE VERENLER DİKKAT DİKKAT!!!

asas7979

Site Müdavimi
DİLEKÇE GÖNDEREN ARKADAŞLAR, ÖSYM SİZLERİ ARARKEN NABIZ YOKLAMAKTADIR.

ŞU AN DİLEKÇELERLE İLGİLİ BİR HİNLİK DÖNMEKTEDİR,DİKKAT EDİN.

ARANAN ARKADAŞLARA, SANKİ BİLİNMİYORMUŞÇASINA NEREDE OTURDUĞU VE GELİP GELMEYECEĞİ SORULMAKTADIR.

VE BU ARAMALAR FARKLI BİR BİRİMDEN YAPILMAKTADIR.

ÖSYM ŞU AN VERECEĞİNİZ CEVAPLARA GÖRE HARAKET EDECEKTİR.

NE OLUR CEVAPLARINIZDA KARARLI VE KESİN KONUŞUN Kİ DİLEKÇELERE İCABET EDİLSİN VE SONUÇ ALALIM.

AYRICA ARANDIĞINIZ NUMARADAN ARAYIP ÖSYM'Yİ SIKIŞTIRIN.

DİLEKÇELERİN AKIBETİ ŞU ANDA YAZILIYOR,DİKKATİNİZE !!!

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Evet bi tuhaflık var ben dilekçe vermedim bi sıkıntım yok ancak aranan arkadaşlara adresinin sorulmasi tuhaf geldi sonuç olarak telefon numarasını aldıkları dilekçede hatta hemen altında yazıyor olması lazım. bir an önce cozulse de rahat etsek!

betimleme

bu aralar arıyorum,yarım saat telefonda beklıyorum hep sıradakı 2. kısıyım :D napıyor la bunlar 2 operator bırbıryle mı konusuyor

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Sonuçlar ne olacak merak ediyorum

Michael Scofield

Admin
Yönetici
Forum Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Ben Türkçe nedeniyle cevap kağıdımın manuel kontrolünü istemiştim halen dönüş yapmadılar.

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Bu konuda dilekçe ulaşan haber gelen oldumu ösym sessiz hala...

az once konustum, 16 eylule vermısler benı, bız aramasak ne haberımız olacak ne baska 1sey!!!! kadında burnundan bıle solumuyor,o adar gergın.... 1 sıkıntı var ben 50 tl yatırmıstım, sadece kıtapcıgımı gorebılıyormusum,sınava ıtıraz olarak kabul edlmıyormusmus,1 suru kavga ettık,2 kısıye daha bagladı,sora yıldım... gidip kıtapcıgı gorsek yanlıs olsa bıle duzeltmeyeceklermıs puanımı, napak şimdik?

asas7979

Site Müdavimi
Şimdi ben de aradım ÖSYM'yi.

O kadar saçma bir kurum ki 55 tl yadırdık ve bunun 5 tl.si ÖSYM'nin incelemesi için ,50 tl. si de bizim soru kitapçığımızı ve master cevap anahtarını karşılaştırmalı incelememiz için.

Henüz kendi incelemelerini yapmadan insanları Ankara'ya çağırıp 50 tl.lik incelemeyi yaptırıyorlar. Bu saçmalığın nedenini sordum.
Şeffaflık adına yapılan bir şeymişmiş, amaç sadece bizim görmemizmiş, yani itiraz gibi bir hakkımız yokmuş.
Diğer 5tl. lik inceleme hakkında henüz bir bilgileri yokmuşmuş.

Verdiğimiz paralar haram zıkkım olsun...

Michael Scofield

Admin
Yönetici
Forum Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Parayı beğenmiyorlar herhalde. Posta dahil 10 lirayı geçti çoğu arkadaş için. Soruları da açıklamadılar zaten!

YAZIKLAR OLSUN!

ben gıdecem bakacam kagıdıma,yanlıs olsa bıle duzeltmyecekler... katil olmak ıstemıyorum bu yasımda! ayrıca dershane hocaları da var tanıyorum 50 tl verıp ıtıraz eden, adam emınım sorulara bakıp 2015 kpss de tam haıtlanmayan soruları oğrencılerıne verir...

asas7979

Site Müdavimi
ben gıdecem bakacam kagıdıma,yanlıs olsa bıle duzeltmyecekler... katil olmak ıstemıyorum bu yasımda! ayrıca dershane hocaları da var tanıyorum 50 tl verıp ıtıraz eden, adam emınım sorulara bakıp 2015 kpss de tam haıtlanmayan soruları oğrencılerıne verir...
Ben 17 sinde gidiyorum, sen vaziyeti bildirirsen hora geçer, hazırlıklı gideyim.

valla osym baskanlıgında degılmıs baska 1 adres soyledı, sınırle yazmayı unutmusum,yanı anlayacagın su an nereye gıdecegımı bıle bılmıyorum :D 1daha aramam lazım ,eger sende adresı yazmadıysan

bos para yatırmısız :)) gıdecez ama sonucların bellı olması kasım atamasını gecer,malum daha kagıt okumalara bıle gecılmemıs,oncelık 50 tl yatıranların

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Bazıları dilekçe geldi diyo sorun yok diye

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
ösymden dilekçeme cevap geldi yazılı olarak posta kutusundaydı diyorki "başburunuz uzerıne, cevap kağıdınız bir komisyon tarafından yenıden ıncelenmıs ve 2014 KPSS klavuzundakı 3,11 değerlendirme maddesinde yer alan ılke ve kurallar doğrultusunda yapılan değerlendirme işleminde herhangi bir hata bulunmadığı belirlenmiştir."
nanay nanay türküsü çığırıyorlar.

asas7979

Site Müdavimi
Dün inceledim kitapçığımı.

Kulubede halay sorusu gibi çeldirici soruları yanlış yapmışım.

Ancak şunun altını çizerek söylüyorum eğer sorular kamuoyuna açıklanırsa Türkçeden en az 1 soru( tanklı soru), coğrafyadan ovalı soru, tarihten parti sorusu gibi sorular iptal olur.

Türkçe den Tanklı Sorunun (bende 21. soruydu) soru kökü yanlıştı. Yani olumlu soru köküne göre olan cevabı olumsuz soru köküne göre vermişler. Bundan eminim. Çünkü soru metninde tankın süvari birliklerinin yerine geçtiği belirtilmiş. Soru kökünde ise hangisine değinilmemiş gibi bir kök var ve cevap da - B şıkkı- yani tankın yerine geçtiği belirtilmemiş gibi bir cevap.

Görüldüğü gibi soru kökü olumlu iken olan cevabı olumsuz soru köküyle seçmişler o soruyu o nedenle yapamadım.

Coğrafya ova sorusunun cevabı Muş ovası imiş. Ova sorusunda soru kökü yetersizdir, yani hangi kritere göre farklı ova soruluyor belli değil.

Partili sorunun cevabı Demokrat Partisiymiş, bu soruyu zaten biliyorsunuz ,çok tartışıldı.