Dini Sohbet

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Bu başlık eksikmiş gibi geldi forumda. Aklına birilerinin bir şeyler takılır, konuşmak ister, sohbet etmek ister ise bu başlığı kullanabiliriz. Ben bilgiye açığım ekstra bilgi hiçte fena olmaz.

Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
Acaba öbür dünyaya giderken taban puanlar kaç olur? :koptum:

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Acaba öbür dünyaya giderken taban puanlar kaç olur? :koptum:
:)

ciddi cevap vermek isterim bildiğim kadrıyla ;)
taban puan herkesin kendi seviyesinde belirleniyor diye biliyorum günahların ile sevapların tartılıyor sevapları ağır basan bir Müslüman isen günahların siliniyor lakin günahların ağır basar ise günahlarının bedeli kadar cehennem yolu gözüküyor cezanı cektikten sonra cennet kapıları senin için açılıyor. yani taban puanı sen belirleyeceksin ;) kolay gelsin hepimize.

ben zaten biliyordum diyebilirsin adı üstünde dini sohbet belki bilmeyen biri vardır şurada şuraya da onun için not düşelim :) .

kardeşim din insanların tekelinde değildir ki kimseye bakıp bir şeyden soğuma sen. bu Rabbinle aranda olan bir şeydir.

Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
:)

ciddi cevap vermek isterim bildiğim kadrıyla ;)
taban puan herkesin kendi seviyesinde belirleniyor diye biliyorum günahların ile sevapların tartılıyor sevapları ağır basan bir Müslüman isen günahların siliniyor lakin günahların ağır basar ise günahlarının bedeli kadar cehennem yolu gözüküyor cezanı cektikten sonra cennet kapıları senin için açılıyor. yani taban puanı sen belirleyeceksin ;) kolay gelsin hepimize.

ben zaten biliyordum diyebilirsin adı üstünde dini sohbet belki bilmeyen biri vardır şurada şuraya da onun için not düşelim :) .

kardeşim din insanların tekelinde değildir ki kimseye bakıp bir şeyden soğuma sen. bu Rabbinle aranda olan bir şeydir.
İşte adalet budur. İnşallah bizim puanlarla oyuncak gibi oynayan adamların taban puanları da bize yaptıkları ile ölçülür.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
İşte adalet budur. İnşallah bizim puanlarla oyuncak gibi oynayan adamların taban puanları da bize yaptıkları ile ölçülür.
Şüphesiz ki en doğrusunu Rabbim bilir. O nun terazisi bizimkilere benzemez zerre kadar haksızlık olmaz Rabbim katında.

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
sorum olursa bu başlığa iletirim :)
siyaset konuşamayan iibfli bakalım din konuşabilecek mi :naslyany:

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
sorum olursa bu başlığa iletirim :)
siyaset konuşamayan iibfli bakalım din konuşabilecek mi :naslyany:
tarısma ortamından zıyade fıkır bılgı alısverısı olur umarım ;)
ıstese elınden ne gelmez kı ama yeterınce ıstemıyoruz oncelıkle o_O

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Bende geçenlerde okuduğum bir yazıda geçen ve çok hoşuma giden bir cümleyi paylaşayım.İstihareci Kiralamak Sünnette Yoktur:)
istihareyi herkes kendi yaparmış duymuştum bunu, söz güzel :harika:

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Bende geçenlerde okuduğum bir yazıda geçen ve çok hoşuma giden bir cümleyi paylaşayım.İstihareci Kiralamak Sünnette Yoktur:)
istihare olayına bir türlü karışamadım gitti kimi insanlar var ki normalde namaz kılmaz, abdest almaz ama olur olmaz şeyler için istihareye yatıcam der namaz kılar abdest alır falan bana garip geliyor.
Sünnette olmaması normal olur çünkü Rabbim ile teması olan Peygamberimiz bunun için istihareye neden ihtiyaç duysun değil mi.
arada kiralamak kelimesini atlamış kendin yaparsın tabi :D ama Peygamberimiz yapar mıydı bak şimdi onu merak ettim çok çelişik oldu :)

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
zaten önce aklıselim kişilerle istişare yapın diyorlar.karar veremediniz ise istihare yapın diyorlar ama ondada maksat rüyada bişey görmek değil kalbinize doğru kararın doğması imiş.tabi ben bu konuda çok bilgili değilim :)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
zaten önce aklıselim kişilerle istişare yapın diyorlar.karar veremediniz ise istihare yapın diyorlar ama ondada maksat rüyada bişey görmek değil kalbinize doğru kararın doğması imiş.tabi ben bu konuda çok bilgili değilim :)
evet dediğin şekilde yazıyor ama sünnetmişte aynı zamanda. ama öcelik istişaredeymiş.
hangimiz o kadar bilgiliyiz ki araştırıp öğreniriz işte ;)

rammstein85

Ministry of Family and Social Policy
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bu forumda açılması gereken en son başlık adalet duygusunun zedelendiği kul hakkının peynir ekmek gibi yendiği bi ülkede millet insanlıktan çıkmış kaldı ki din diyorsun.hindistan ta aynı bizim gibi ama adamlar puta tapıyor onlar için neysede Müslüman bi ülkede bunların yaşanmasından utanıyorum.