DKK 2014 Yılı 1. Dönem Sözleşmeli Subay Alımı- İktisat/İşletme Öğretmenliği

sinan46

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Bu ne hiç haberimiz yok

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

sinan46

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Öğretmenlik ne alaka başlıktaki

sinan46

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Hm İibf den başka bölüm yok yani

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
kalbini dinle :) şartları sana uyuyorsa git

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Geçmiş olsun. Durumunuzu sizden iyi kimse bilmez. Hayırlısı artık.

publec

İyi Bilinen Üye
askerligini yaptıysan bu ülkede en son yapılcak işin askerlik oldgunu bilirsin yapmadıysan gider olursun sonrada pişman olursun

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Sahil kazanmıştım, gitmedim(hemen fax çektiğim yedeğim gitti hakka geçmedim), şu ansa İzmir'le kıyaslanmayacak bir rezillikte ilçede yaşamak zorundayım, buna rağmen bir gram pişman değilim gitmediğime.

İyi düşün, iyi karar ver. Öğretmenlik gerçi ama bilemiyorum, şahsen askerliğini yapmış birisi olarak (üstelik karacıydım) mecbur kalmazsam 2. bir şansım varsa daima sivil bir kurumu seçerim ki ivil kurum olmazsa diye yazmıştım askeriyeyi de.

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Peki sedef hastalığı engel olur mu? Boşu boşuna masraf yapıp da İstanbul'a gitmeyim.
İlanı bil görmediğim için net bir yorum yapamıyorum hocam. Tam teşekküllü sağlık raporu isteyecekelr GATA'dan muhtemelen. Bence şimdiden kurumunuzu arayın yarın sorun.

Bnde k.k.k.'na basvurmayi dusunuyorum lakin anlamadigim bi konu var kilavuzdada dogru duzgun bisey bulamadim.. ilan listesinde iktisat, isletme ve uli gibi bolumler var fakat bu bolumler tabloda ogretmenlik kisminda gosterilmis ve kilavuzdada ogretmenlik alani icin istenilen belgelerde formasyonda var.. şimdi sormak istedigim iibf bolumleri icin formasyon isteniyormu yoksa bu formasyon istegi tarih vb. Bolum mezunlari icinmi? D.k.k.'da surec nasil oldu? Bilen varsa bizahmet aydinlatabilir mi??

yeri gelmişken sorayım; bayanlar bayan astsubay alımı hakkında ne düşünüyosunuz var mı başvuran?

Başvuru kılavuzunda şöyle yazıyor. :(ç) Öğretmen sınıfına baĢvuran, eğitim fakültesi veya fakültelerin öğretmenlik
bölümünden mezun olmayan adaylar için “ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans”
veya “pedagojik formasyon” sertifikası programından herhangi birini tamamladığını
belgelendirmek (Arapça, Farsça, Rehberlik, Kütüphane, Elektronik, Otomotiv, Ekonomi,
Hukuk, Ġstatistik, ĠĢletme, Kamu Yönetimi, Psikoloji, Sosyoloji ve Uluslararası ĠliĢkiler
branĢlarında “ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans” veya “pedagojik formasyon”
sertifikası aranmayacaktır.).

https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/subay/kilavuz.pdf
Teşekkürler hocam simdi farkettim. Basvurup bi sansimi deneyim nasip varsa olur.. inş. sizin icinde hayirlisi olur hocam

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
yeri gelmişken sorayım; bayanlar bayan astsubay alımı hakkında ne düşünüyosunuz var mı başvuran?
Emin olun zorluğunu bilseniz Cizre TKK'da sözleşmeli hizmetli olmayı yeğlerim dersiniz.

Not:Başvurmadım DKK'ya. Yanlış anlaşılmasın. Şu an işim olmasa da her türlü KKK'da teğmenlik için geri gidip teskere bırakacak kadar da gözüm dönmüştü bir ara.