doğru tercih için gereken bilgi

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Merhabalar iibfli olarak çoğunluğuz mantıklı tercih yapmak için m7 sıralamasını,kadro sayılarını kıyaslıyor.fakat örneğin m7 sıralaması 4000 ,3000, 2000 olan kişinin önündekilerin yaklaşık yüzde kaçı a kadro,merkezi dışında b kadroya atanma vs. gibi sebeplerle merkezi atamada tercih yapmaz.tam sayıyı bilemeyiz ama bu konuda sağlıklı bir tahmin yapabilecek varsa önümüzü görmemiz açısından çok faydalı olur.

Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
M7 sıralamasının önünden giden değil de yüzde kaç eksilme var o önemli yoksa 4bin ile 3bin arasındakimin azalmasının 2bin içini değeri yok

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
M7 sıralamasının önünden giden değil de yüzde kaç eksilme var o önemli yoksa 4bin ile 3bin arasındakimin azalmasının 2bin içini değeri yok
aynı şeyden bahsediyoruz bu işi bilen arkadaşlar kabaca bir fikir vermeli.m7 2000 üstü m7 4000 üstü merkezi atama dışında yüzde kaçı atanır.Ben kabaca yüzde 30 desem mantıklı mı sizce tahminim?Hiç bir yerde yok ama gerekli bir bilgi bu hesaplamalar için.

Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
Benim dediğinde daha çok kriteri olan arkadaş için yer vb tercihi olmayan arkadaşlar için kim giderse kar

bu sene gy gk sınavı zordu... guy duy muy ve sgk denetmeni giren çok arkadasım var mufettıslıge gecmek ısteyen. ama onlar alana cok calısıp p3 e kasmıyorlar. zamanları yok.tarıh sorularıda ters kose olunca max 86 alan duydum cevremden. gerisi 79 83 arası...yorum artık sızın

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
bu sene gy gk sınavı zordu... guy duy muy ve sgk denetmeni giren çok arkadasım var mufettıslıge gecmek ısteyen. ama onlar alana cok calısıp p3 e kasmıyorlar. zamanları yok.tarıh sorularıda ters kose olunca max 86 alan duydum cevremden. gerisi 79 83 arası...yorum artık sızın
Bende öyle düşünüyorum alancıların p3 ü genelde çok yüksek olmaz mesela p3 den 85 üstü alan alancı sayısı düşüktür diye tahmin ediyorum.bu rakamlar tahmini olarak yüzde kaçtır.konuya vakıf bir arkadaş yorum yaparsa faydalı olur.

Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
benim analizim 1500lük 1000lik A alımlarında öyle ahım sahım bir sayı gitmiyor ama örnegin merkez bankası 5 kişi alıyorsa bunların hepsinin p3 85+ dır. ne kadar az kişilik alımlar o kadar yüksek puanlı gidişi

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
benim analizim 1500lük 1000lik A alımlarında öyle ahım sahım bir sayı gitmiyor ama örnegin merkez bankası 5 kişi alıyorsa bunların hepsinin p3 85+ dır. ne kadar az kişilik alımlar o kadar yüksek puanlı gidişi
Bu fikirde mantıklı bence.böyle yorumlarla yaklaşık bir rakam bulmak lazım doğru analiz için.

Bende öyle düşünüyorum alancıların p3 ü genelde çok yüksek olmaz mesela p3 den 85 üstü alan alancı sayısı düşüktür diye tahmin ediyorum.bu rakamlar tahmini olarak yüzde kaçtır.konuya vakıf bir arkadaş yorum yaparsa faydalı olur.
bir muayene memurlugu,dhmi gbi yerlerede talep yogun. eleman guy olmus oraya gidiyor :) fark eden tek sey 79 81 arasındaki iibflilerin azalması üstü pek etkilemiyor

Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
MB alımları çok etkili ilk memur ve alımda vs 70 80 kişi aldılar diğer bölümlerden de aldılar ama iibflile de vardı p1 den aldılar ama p3 88 olanlar giremedi o listeye

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
P3 88 giremedi derken mülakata p3 le çağırmıyor mb diye biliyorum.emin değilim.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
A grubu düşünen bir aday maksiumum 90 net civarı gy gk yapar istisnalar hariç. (bu veri son kpss sınavı haricindeki yıllar için geçerlidir) genelde guy düşünen veya müfettişlik düşünen adaylarn p3 leri 75-82 puan arasında değişir. a kadroları düşünenlerin b ye etkisi % 10 u geçmez bana göre.

Doğru tercih yapmak için öncelikle sağlıklı bir sıralama bilgisine sahip olmak gerekir.kendi sıranı bilirsen iş bundan sonra alımları takip etmeye kalıyor.her bir puan aralığının atanma oranı farklıdır.gelen kadro sayısına göre bu tekrar tekrar şekillenir. tabi a kadro alımları ne kadar az olursa millet b ye o kadar fazla yüklenir.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Peki merkezi dışında b kadroya atanan,özel banka vb. kurumlara girip merkezi atamada puanını kullanmayanların oranlarını nasıl dahil edebiliriz puanlar bazında hesaplamalara?

Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
Peki merkezi dışında b kadroya atanan,özel banka vb. kurumlara girip merkezi atamada puanını kullanmayanların oranlarını nasıl dahil edebiliriz puanlar bazında hesaplamalara?
kardeş çok zor sorular bunlar :)