DPB'nın Arayanlara Kasım'da 8000 Civarı Kadro Olduğunu Söylemesi

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
''2015 yılı için sağlık bakanlığının kadrosu 14bin küsurdu. sağlık bakanlığı ekim alımıyla 2015 kadrosunu bitirdi.kasım merkezi ye en fazla 300-500 kadro kaldı.'' benim anladığım bu. kasımda 8binin 5bini tekrar sağlıkçıya falan deniyo cinlerim tepeme çıkıyo. 8bin kasım merkezi alımında sağlıkçı haricidir diye düşünüyom bilgisi olan var mı?
Rakamlariniz ve tespitleriniz dogrudur hocam. Haziran kadrolari yayinladigi zamandan bu yana dedigim gibi Kasima kalan kadri Sagliksiz yaklasik 10 bin civarinda oldugudur.

Bu 10 bin kadronun ne kadari alima çıkacak ne kadari bizlere gelecek sorular sorular hayaller hayaller hesaplar kitaplar aman Bayram gelmiş kadro mu gelmeyecek. ;):islik::harika::)

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Rakamlariniz ve tespitleriniz dogrudur hocam. Haziran kadrolari yayinladigi zamandan bu yana dedigim gibi Kasima kalan kadri Sagliksiz yaklasik 10 bin civarinda oldugudur.

Bu 10 bin kadronun ne kadari alima çıkacak ne kadari bizlere gelecek sorular sorular hayaller hayaller hesaplar kitaplar aman Bayram gelmiş kadro mu gelmeyecek. ;):islik::harika::)
umarım bize bayram kasımda gelir. mehmet senin 600 kusür kadro tahminine o kadar sevindim ki her gün iibfliler nete senin tahminin mesajın var mı diye giriyorum. ne kadar kötü mutsuz olduğumu tahmin edemezsiniz . biliyorum sen maliye bakanı değilsin kesin değil ama umut oldun bana :)

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
işte o sözleşmeli alımmış kasımda kadrolu bi alım daha olacakmş
Saglik bakanliginin merkezi bütçe kanunundaki sayisi 10 bin. Haziran aliminda 9 bin kusur kadroyu kullandi. Geri kalan alimi kendi alim hakkindan olacaktir. Bu da 2015/3 şeklinde sözleşmeli olarak gerceklestiriyor. Kasimda Sağlık kadrosu gelirse kaynağı nereden gelecek onu çok merak ediyorum.

Bazi kurumlar kadrosu vardir alima cikmaz ama Saglik bakanligi kendi merkezi bütçe kanunundaki kadrosunu kullanip bu sayıyı aşarsa ya kendi alim hakkindan merkeziye vermis olacak ya da devlet sağlığa sınırsız kadro deyup vermis olacak.

Kasima kalan kadro sayisi Sagliksiz yaklaşık 10 bin. Bu böyle biline ha gelir ha gelmez ama resmi sayilar bunlar..

Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Saglik bakanliginin merkezi bütçe kanunundaki sayisi 10 bin. Haziran aliminda 9 bin kusur kadroyu kullandi. Geri kalan alimi kendi alim hakkindan olacaktir. Bu da 2015/3 şeklinde sözleşmeli olarak gerceklestiriyor. Kasimda Sağlık kadrosu gelirse kaynağı nereden gelecek onu çok merak ediyorum.

Bazi kurumlar kadrosu vardir alima cikmaz ama Saglik bakanligi kendi merkezi bütçe kanunundaki kadrosunu kullanip bu sayıyı aşarsa ya kendi alim hakkindan merkeziye vermis olacak ya da devlet sağlığa sınırsız kadro deyup vermis olacak.

Kasima kalan kadro sayisi Sagliksiz yaklaşık 10 bin. Bu böyle biline ha gelir ha gelmez ama resmi sayilar bunlar..
yine bir alavere dalavere çevirip bizi yok saymazlar umarım...

umarım bize bayram kasımda gelir. mehmet senin 600 kusür kadro tahminine o kadar sevindim ki her gün iibfliler nete senin tahminin mesajın var mı diye giriyorum. ne kadar kötü mutsuz olduğumu tahmin edemezsiniz . biliyorum sen maliye bakanı değilsin kesin değil ama umut oldun bana :)
o kadar alım olsa iibf kaça düşer

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
ne yapayım 600 değil 6bin kadro gelsin istiyorum. 2012den beri hep bu alımda en az 1000-2000 kadro gelir deyip az kadro söylemlerine hiç inanmadım 300-500kadro gelecek diyenlere çok kızdım kendi kendime hayal kurdum hiç bişey gelmedi :( bende artık daha gerçekçiyim 600 kusüra göbek atcam nerdeyse :D 2012de ilk mezun olunca bi dünya hayalim vardı şimdi bi dünya gerçeğim...

scarface

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ne yapayım 600 değil 6bin kadro gelsin istiyorum. 2012den beri hep bu alımda en az 1000-2000 kadro gelir deyip az kadro söylemlerine hiç inanmadım 300-500kadro gelecek diyenlere çok kızdım kendi kendime hayal kurdum hiç bişey gelmedi :( bende artık daha gerçekçiyim 600 kusüra göbek atcam nerdeyse :D 2012de ilk mezun olunca bi dünya hayalim vardı şimdi bi dünya gerçeğim...
Senin puanina 300+200 bile olsa her halukarda gelir siralama . Stres yapmana gerek yok. Kaldi surda 1.5 ay [emoji1] sonra zaten 40yil caliscan.

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Senin puanina 300+200 bile olsa her halukarda gelir siralama . Stres yapmana gerek yok. Kaldi surda 1.5 ay [emoji1] sonra zaten 40yil caliscan.
78 aldığımda belki atanırım diye daha fazla umutluydum şimdi 300 kadro gelmezse diye telaşlıyım. stres hat safada hiç bi alımda bu kadar kötü olmamıştım :) burda diğer sitede iyi birşeyler duyunca morelim yükseliyo. inşallah 1,5 ay kalmıştır tüm iibfye düzgün kadro gelir

scarface

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Beklenen gun gelecekse cekilen cile kutsaldir.

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Daha çok şey diyecekler arkadaşlar, umarım en iyisi olur, sabırla kulakları kapatarak beklemek gerek

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
hakkari şırnak sgk bile gelmedi. haziranda genel taban puan 86,5 da kaldıki