Düşük puanlılar için tavsiye

packjohn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;

74 Puan (İşletme) ile 3. Merkezi atamada tercihleri yaparken sizce ne gibi kadroları tercih etmeliyim.

3. atama sonra (büyük ihtimalle olamayacak) hazirana kadar bu puanla yerleşme ihtimali var mıdır sizce.

Gümrük, Zabıt Katipliği gibi alımlar olur mu ve de tutar mı sizce?

Cevaplarınız bu puan aralığında olup da, soru işaretleri olan arkadaşlar içinde bir fikir olabilir..

The_end

Yeni Üye
merkezi atama cok dusuk ihtimal, gumruk bakanlıgı ise saglam bir alıma cıkarsa mulakata cagrılırsın ancak,zabıt katipligi zaten senin klavye becerine ve mulakatı gecmene bakıyor.Fena puan degil 74 uzerine en az bi 10 net koyarsan 2014 kpss den 2015 gibi memur olursun Allahın izniyle

packjohn

Yeni Üye
Anladım kardeşim sağol. 4. Merkezi atamada da olmaz diyorsun yani. Artık bi daha sınava girmeyi düşünmüyorum, 3. atamadan sonra bırakıcam tercih işini vazgeçicem tamamen galiba.

Hep gümrüğü bekledim ama bu kadro sayılarıyla sanki o da sadece bir alım daha yapıcak ve o da 74'e düşmeyecek gibi geliyor.

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
merkezide 74 ile atanman imkansız...
Ya 2014 kpss çalışıp 80 üstü alacaksın ya da banka sınavlarına hazırlan vakıfbank halkbankası bunlar sınav açabilirler 3-4 ay sonrasında.. Ya da özel :) yaşın eğer 23 vs. ise kesinlikle kpss çalış derim..

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Anladım kardeşim sağol. 4. Merkezi atamada da olmaz diyorsun yani. Artık bi daha sınava girmeyi düşünmüyorum, 3. atamadan sonra bırakıcam tercih işini vazgeçicem tamamen galiba.

Hep gümrüğü bekledim ama bu kadro sayılarıyla sanki o da sadece bir alım daha yapıcak ve o da 74'e düşmeyecek gibi geliyor.
gümrük muhafaza gelebilir zabıt katipliği gelir alım olacak gibi ama mülakat falan var... ptt mat kodunu çıkarır tekrar bir alım yaparsa 2 binlik oda gelir

ssedoss

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Merhaba Arkadaşlar foruma yeni katıldım. 78,44 ile sanırım benimde şansım yok.Yinede bir umut tercih yaptım :confused:

ssedoss

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Merkezi atama olmaz diyorsun yani :eek: Ozaman inşallah ptt bir kez daha alım yapar.

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
2000lik 4001siz bir alımda PTT Ankara gelme ihtimali nedir 80.6'ya? Hala vazgeçmedim, Ankara-İzmir ikilisinden.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Merkezi atama olmaz diyorsun yani :eek: Ozaman inşallah ptt bir kez daha alım yapar.
ilk hedeflerimizden birisi ptt ye bir alım daha yaptırmak zaten hocam tabi sizlerinde katkısı gerekiyor

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
2000lik 4001siz bir alımda PTT Ankara gelme ihtimali nedir 80.6'ya? Hala vazgeçmedim, Ankara-İzmir ikilisinden.
kardeş matematik olsa bile ankara olur artık 2 binlik alımda... şimdi bile 81 82küsürlerde ankaraya atanan oldu. ama alım sayısı 2bin olmaz. büyük ihtimal bin olur :)

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
arkadslr 82.27 işletme ıle 4. atamada samsun yada cevresnn gelme ıhtmalı nedr ?
gelir hatta samsun sgk gelir :) sgk yine yüklü talepte bulunacak kasım ataması öncesi öyle diyorlardı.. kendilerine ihdas edilen memur icra vs. kadrolarını kullanacağız demişti atamalarda.

packjohn

Yeni Üye
merkezide 74 ile atanman imkansız...
Ya 2014 kpss çalışıp 80 üstü alacaksın ya da banka sınavlarına hazırlan vakıfbank halkbankası bunlar sınav açabilirler 3-4 ay sonrasında.. Ya da özel :) yaşın eğer 23 vs. ise kesinlikle kpss çalış derim..
İmkansızı duymam iyi oldu en azından umutlanmam. Ben özel sektörü bırakıp girdim bu memurluk macerasına, 8-10 yıl çalıştım zaten özelde, istifa ederek sınava hazırlandım ama galiba yanlış yaptım. Yaşım ve psikolojim gereği artık bir daha hazırlanma durumumda yok. Sağol yorumun için, bu atamayı da umutsuzca bekleyip bu dosyayı kapatma zamanı geldi galiba baksanıza.