EKPSS Kadro Sayıları Açıklandı

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4 bin 682 engelli 3 bin 163 SHÇEK'li memur alınacağını açıkladı.

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için (3.163) adet kadroya yerleştirme yapacağız.

Bu kadrolara tercih işlemleri 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasındahttp://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapabilirler.

Engelli adayların atamalarının yapılacağı (4.682) adet kadro ÖSYM Başkanlığına gönderdik

Bu kadrolara tercih işlemleri 16-24 Nisan 2015 tarihleri arasındahttp://www.osym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Ahh Ahh ertelenmese şimdi bizde öğrenmiş olacaktık kadromuzu haftaya da tercih yapacaktık. Şimdi deneyimli arkadaşlar bu 4.682 kadro geçmiş yıllara göre ne durumda az mı çok mu ? Haziran için belki kendimize düşen pay hakkında fikir verir bize

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Şimdi araştıracağım bakalım önceki yıllar engelli kadrosu neymiş.

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
2010, 7000 kadro
2012, 6758 kadro
2013, 8115 kadro(kuralı atama dahil)
2014, 1620 kadro(kuralı atama dahil)

serin

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
bunların ki de bizimle birlikte nisana alınmıstı değil mi. yani ben birlikte görmüştüm takvimde. bizimki değişti bunların ki kaldı yani..

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Hem engelli hem kuralı 7845 kadro oluyor. Geçen yıla göre kadro çok iyi. 2013 ten sonra en fazla engelli ve kuralı atama. 2014 teki kadro kıtlığından sonra bu bize de artı olarak döner mi onu kestiremiyorum. Ama dönmesi tabiki faydamıza. İnşallah öyle olur.

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
bunların ki de bizimle birlikte nisana alınmıstı değil mi. yani ben birlikte görmüştüm takvimde. bizimki değişti bunların ki kaldı yani..
Evet ertelenmese ayni yerleştirme takvimindeydik :)

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
bize gelecek kadronun engelli kadro sayısına paralel olduğunu söyleyebilmek için kadroların seçim öncesi açıklanması lazım an itibariyle açıklanmaz diye düşünüyorum ama seçime 3-5 gün kala hükümetin telaşlı olacağı ve bol keseden(merkezi bütçeye iiliştirilen öğretmen kadroları da dahil olmaz üzere) kadro dağıtacağını düşünüyorum. İşin ucunda 4 yıllık yeniden iktidar, başkanlık sistemi ve hala boş kalan birsürü ayakkabı kutusu var. Daha damat götürecek paralar :D
Özet: Bence seçimden önce açıklanacak ve beklenen kadro gelecek

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Hem engelli hem kuralı 7845 kadro oluyor. Geçen yıla göre kadro çok iyi. 2013 ten sonra en fazla engelli ve kuralı atama. 2014 teki kadro kıtlığından sonra bu bize de artı olarak döner mi onu kestiremiyorum. Ama dönmesi tabiki faydamıza. İnşallah öyle olur.
Valla hiç değilse azıcık umut veren bi haber bu, bir de 2011 secimlerinde olduğu haziran başında seçim oncesi açıklanırsa kadro tadından yenmez :)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
bunları sürekli atıyorlar mı bana mı öyle geliyor :kötü::kötü::kötü::kötü::kötü:

qwert27

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Gaziantep Ünv.
Bölüm
İktisat
kurumları görebiliyor muyuz belki bir fikir verir

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
bize gelecek kadronun engelli kadro sayısına paralel olduğunu söyleyebilmek için kadroların seçim öncesi açıklanması lazım an itibariyle açıklanmaz diye düşünüyorum ama seçime 3-5 gün kala hükümetin telaşlı olacağı ve bol keseden(merkezi bütçeye iiliştirilen öğretmen kadroları da dahil olmaz üzere) kadro dağıtacağını düşünüyorum. İşin ucunda 4 yıllık yeniden iktidar, başkanlık sistemi ve hala boş kalan birsürü ayakkabı kutusu var. Daha damat götürecek paralar :D
Özet: Bence seçimden önce açıklanacak ve beklenen kadro gelecek
İnşallah öyle olur arkadaşım. ;)

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
Büyük bir alım olursa 2010 sonrası 2011deki gibi bundan sonra da ilana çıkarsa gumruk muayene muhafaza memur raportör puanları da duşuk olur. 2012-2014 arası gibi kabus yaşamaz 80-82 aralığı.

lookatsky

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Selçuk Ünv.
Bölüm
İşletme
Eski alımlara göre bi oranlamayla çıkarılabilir herhalde

Eğitim
Lisans
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Daha önce de belirtmiştim. Şu ana kadar merkezi atama 20 bin sayısını aşmadı 10 binin altına da düşmedi. Seçim dönemlerine denk gelen yıllarda artış gözle görülür seviyede idi.
Şahsi kanaatim olumsuz senaryo 16 bin olumlu senaryo 19 bin kadro.
Aralığı genişletirsek 15-20 bin arası.

Eylül ekim ayından beri birçok alanda müjde verildi. Bedelli şubat ataması engelli ataması vs. Bu müjdelerden merkezi atama da nasiplenecektir. Zira 400 mv. öyle kolay değil. Çoğu kesim mutlu edilmeli. Kasım ayı gibi 199 kadro gelmez ama 40 Bin talebi biraz uçuk. Keşke olsa ama olmayacağı aşikar.
16 BİN DOLAYINDA ALIM YAPILIRSA İİBF ÖZELİNDE 900-1100 ARASI KADRO GELİR GİBİ.

( geçen gece rüyamda 18 bin alım gördüm ama rüya işte tercih yapamadım açıkta kaldım :D )