Eskişehir

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
NUFUS:800 BİN Civarı

Coğrafi Konum-İklim-Ulaşım

Eskişehir- Ankaraya hızlı trenle birlikte 1,5 saat uzaklıktadır, ayrıca kütahyayaada 1 saatlik mesafesi var
Eskişehir - İstanbul arası otobüsle 6 saate yakın sürmekte otobüs biletleri 35 tl civarında hızlı trenin gelmesiyle bu süre 1,5-2 saat e düşecek.

İklim olarak yazları sıcak kışları çok soğuk geçer kar yağışı fazladır ve kuru ayazıyla meşhurdur.

Sosyal Hayat-Yerli Halk

Sosyal hayat çok sayıda öğrencinin bulunduğu bir il eskişehir eğlence yerlerini çok saymaya gerek yok 3 büyük ilden sonra en sosyal illerden birisidir hatta bence Ankadaradan daha sosyal =)

2 büyük avm si var kanatlı ve espark

Halk çok hoş görülü kimse kimseye karışmazz

Kiralar

Kiralar çok pahalı denemez tranvay' a yakın yerlerden 400-500 e ev tutabilirsiniz

Pablo

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
2 kez maç için gidip gezme fırsatım olmuştu bence çok güzel ve yaşanası bir merkeze sahip ama ilçeleri hakkında bi fikrim yok :) Bir de çiğbörek müthiş :D

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
eskişehir bize düşer mi be @mustor mubarek çok yuksek kapatıyo valla

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
2. fotoğrafı merak ettim, neresiymiş orası :) Birkaç kez Eskişehir'e gittim ama göremedim.

HoRoZ'28

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İktisat
Ben hiç gidemedim eskişehire hep gitmek istediğim illerden birisi bakalım kısmet :) güzelmiş ama baya 4 resimlede olsada

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
2 ıncı foto sazova parkı zaten orası yapılalıda 3-4 sene oldu.merkezın dısında osmangazı unv nın orada. Heykellerı meshur eskısehırın sosyal kucuk guzel bır ıl.

kabardey

Yeni Üye
33 bin kişilik stadyumumuzda sazova parkının karşısına yapılıyo hayırlısıyla :)

luis1907

Moderatör
Bölüm Yöneticisi
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Çok pahalı değil güzel aradığınız her şeyi bulabilirsiniz ve güvenlikli bir şehir daha ne olsun :)

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Eskişehirli arkadaşlar ya da Eskişehir de yaşayanlar bilgilerinize ihtiyacım var. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsüne gardan nasıl gidebiliriz?

zorunlu

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Eskişehirli arkadaşlar ya da Eskişehir de yaşayanlar bilgilerinize ihtiyacım var. Anadolu Üniverstesi Yunus Emre Kampüsüne gardan nasıl gidebiliriz?
Hocam 5 yıl orda okudum uniyi yürüyerek 15 dk gidebilirsin gardan birine sorsanız hemen tarif eder. Ben kısaca şöyle yazayım gardan çıkın espark var avm önünde tramvay durağı var tramvay yolunu takip ettiğinizde hoop ündesiniz ya da espark önünden tramvaya binin anadolu üni durağında inin kafelerin olduğu kaldirimdan yürüyün karsinizda uni:)

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Hocam 5 yıl orda okudum uniyi yürüyerek 15 dk gidebilirsin gardan birine sorsanız hemen tarif eder. Ben kısaca şöyle yazayım gardan çıkın espark var avm önünde tramvay durağı var tramvay yolunu takip ettiğinizde hoop ündesiniz ya da espark önünden tramvaya binin anadolu üni durağında inin kafelerin olduğu kaldirimdan yürüyün karsinizda uni:)
Çok teşekkür ederim hocam yakın olmasına sevindim :) peki gezmek için nerelere gidelim mutlaka şuraya gidin dediğiniz bi yer var mı?

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Çok teşekkür ederim hocam yakın olmasına sevindim :) peki gezmek için nerelere gidelim mutlaka şuraya gidin dediğiniz bi yer var mı?
Günübirlik mi yoksa hafta sonu kaçamağı mı
Çok güzel şehir Eskişehir bende ara ara gidiyorum.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Günübirlik mi yoksa hafta sonu kaçamağı mı
Çok güzel şehir Eskişehir bende ara ara gidiyorum.
Hep gitmek istemiştim ben de arkadaşım sayesinde görmüş olacağım. Akşama döneceğiz sabahtan akşama kadar vaktimiz var ve araç yok :)

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hep gitmek istemiştim ben de arkadaşım sayesinde görmüş olacağım. Akşama döneceğiz sabahtan akşama kadar vaktimiz var ve araç yok :)
O zaman şehir merkezi dışına çıkmayın Eskişehir güzel yer.

zorunlu

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hocam arac olup olmaması önemli değil zaten her yere yürüyerek gidebilirsiniz önce bi odunpazarı turu yapın orada bal mumu ve cam sanatları müzesi var kesinlikle gidilmeli ve şerbet evi var hemen yan tarafında şerbet içmeden gelmeyin onun karşı tarafından otobüsler kalkıyor sazova parkına gidebilirsiniz ve adalar kaldı geriye hocam zaten adalar merkezde porsuk kenarında bir tür atarsınız vakit kalırsa otogarın orda kentpark var orda çiğ börek yiyebilirsiniz hepsi bir gün e sorar hocam merak etmeyin:harika:

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Hocam arac olup olmaması önemli değil zaten her yere yürüyerek gidebilirsiniz önce bi odunpazarı turu yapın orada bal mumu ve cam sanatları müzesi var kesinlikle gidilmeli ve şerbet evi var hemen yan tarafında şerbet içmeden gelmeyin onun karşı tarafından otobüsler kalkıyor sazova parkına gidebilirsiniz ve adalar kaldı geriye hocam zaten adalar merkezde porsuk kenarında bir tür atarsınız vakit kalırsa otogarın orda kentpark var orda çiğ börek yiyebilirsiniz hepsi bir gün e sorar hocam merak etmeyin:harika:
Çok sağolun hocam bi rota çizeyim mümkün olduğunca gideriz hepsine ;)