EÜAŞ Mersin Mut Karaman Ermenek

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında clkkk tarafından paylaşıldı.

1. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Arkadaslar kesin bir bilgi yok mu. Memurlar.net te euas ta calisan bir arkadasla konustum.
    Euasin sayfasina girerken kullanici adi ve sifre istediginden ondan girmesini istedim.
    O bana bu zamana kadar alinmis ozellestirme kararlarini yolladi.
    Bir kac gundur bakiyorum kimse mersin mut karaman ermenek ten bahsetmiyor.
    Ben de buralari tercih yapmak istiyorum fakat resmi gazetede de o yazan kararin ilanini gordum.
    Resmi gazete arsivinde kac tane yerin programa alindigi yaziyor.
    Euasib sitesinde de arkadasin yolladigi listede mersin mut karan ermenek te var.
    Su konuyla alakali net bir bilgi istiyorum. Neye inanip tercih yapacagiz?

2. GSniper

GSniper İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kocaeli Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hayır mut ve ermenek yoklar. Oralar tercih edilebilir yerlerden

3. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler

ÖZELLEŞTİRME YÜKSEK KURULU KARARLARI

TARİH: 30.05.2003

KARAR NO: 2003/34

KONU: 11 adedi termik, 16 adedi hidrolik olmak üzere 27 adet santral özelleştirme kapsamına alınması.

TARİH: 13.8.2003

KARAR NO: 2003/44

KONU : Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş. ile Yatağan Elektrik üretim tesisinin özelleştirme kapsam ve programına alınması,

TARİH: 8.9.2003

KARAR NO: 2003/53

KONU: Oymapınar Barajı Hidroelektrik Üretim Tesislerinin özelleştirme kapsam ve programına alınarak Eti Alüminyum A.Ş.?ye devredilmesi.

TARİH: 20.06.2006

KARAR NO: 2006/49

KONU: Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş. ile Yatağan Elektrik üretim tesisinin özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak eski statülerine (EÜAŞ Bağlı Ortaklığına) iade edilmiştir.

TARİH: 27.12.2006

KARAR NO: 2006/100

KONU: Tercan, Kuzgun, Mercan, İkizdere, Çıldır, Beyköy ve Ataköy Hidroelektrik Santralları ile Denizli Jeotermal Santralı ve Engil Gaz Türbinleri Santralı olmak üzere 9 santral özelleştirme kapsam ve programına alınması.

TARİH: 19.10.2009

KARAR NO: 2009/56

KONU: 56 (ellialtı) Adet Elektrik Üretim Santralinin Özelleştirme Programına alınmasına karar verilmiştir.

4046 sayılı kanun kapsamında Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) üretim özelleştirmeleri ile aldığı kararlar ve uygulamaları aşağıda belirtilmiştir:

1) Özelleştirme Yüksek Kurulu 30.05.2003 tarih ve 2003/34 sayılı kararı ile 11 adedi termik, 16 adedi hidrolik olmak üzere 27 adet santral özelleştirme kapsamına alınmıştır. Söz konusu Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararında;

??Özelleştirme Yüksek Kurulu?nca;

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı?nın 30.05.2003 tarih ve 4625 sayılı yazısına istinaden; 4046 sayılı Kanun?un 3. Maddesi gereğince;

1.a) Elektrik Üretim A.Ş.?nin bağlı ortaklıkları ve termik üretim tesislerinden; Hamitabat, Soma A ve B, Çatalağzı, Orhaneli, Seyitömer, Ambarlı Doğalgaz, Ambarlı, FuelOil, Hopa, Aliağa K.Ç.G.T., Bursa Doğalgaz, Jeotermal?in

b) Elektrik Üretim A.Ş. ve Devlet Su İşleri (DSİ)?ye ait hidroelektrik üretim tesislerinden; Altınkaya, Hirfanlı, Kesikköprü, Derbent, Kapulukaya, Hasanuğurlu, Suatuğurlu, Kılıçkaya, Çamlıgöze, Ataköy, Köklüce, Almus, Sarıyar, Gökçekaya, Yenice, Beyköy?ün

c) Akarsu Santralleri

Özelleştirme kapsamına alınarak hazırlık işlemine tabi tutulmalarına,

2) Elektrik üretim tesisleri ile dağıtım bölgelerine ilişkin hazırlık işlemlerinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Elektrik Üretim A.Ş. ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ile işbirliği yapılmak suretiyle 12 (oniki) ay içerisinde tamamlanmasına,

3) Özelleştirmeye hazırlık çalışmalarında ihtiyaç duyulması halinde işin gereğine uygun danışman veya danışmanlardan hizmet alınmasına,

karar verilmiştir.?? Denilmiştir.

*Özelleştirme Yüksek Kurulu 30.05.2003 tarih ve 2003/34 sayılı yukarıda özetlenen kararında yer alan Ataköy ve Beyköy ile Jeotermal?in de içerisinde olduğu 9 santral(Tercan, Kuzgun, Mercan, İkizdere, Çıldır, Hidroelektrik Santralları ile Engil Gaz Türbinleri )Özelleştirme Yüksek Kurulu?nun 27.12.2006 tarih ve 2006/100 sayılı kararı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığına devrolunmuştur. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı?nın, 19.04.2007 tarih ve 415 sayılı OLUR?u ile adı geçen santralların Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (ADÜAŞ)?ye bağlanmasına karar verilmiştir.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı adı geçen 9 adet santralın özelleştirme ihalesini 05 Mart 2008 tarihinde gerçekleştirmiştir.

*Özelleştirme Yüksek Kurulunun 19.10.2009 tarih ve 2009/56 sayılı kararıyla 56 (ellialtı) Adet Elektrik Üretim Santralinin Özelleştirme Programına alınmasına karar verilmiş ve söz konusu kararda;

.

??1. Kurulumuzca 30/5/2003 tarih ve 2003/34 sayılı kararı ile özelleştirme kapsamına alınarak özelleştirmeye hazırlık işlemine tabi tutulmasına karar verilmiş olan akarsu santrallerinden Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ)'ye ait Adilcevaz, Ahlat, Anamur, Arpaçay-Telek, Bayburt, Besni, Botan, Bozkır, Bozüyük, Bozyazı, Bünyan, Ceyhan, Çağ Çağ, Çamardı, Çemişgezek, Değirmendere, Dere, Dereiçi, Derme, Durucasu, Engil, Erciş, Erkenek, Ermenek, Esendal, Turunçova-Finike, Girlevik, Göksu, Haraklı-Hendek, Hoşap, Işıklar (Visera), İnegöl-Cerrah, İvriz, İznik-Dereköy, Karaçay, Kayadibi, Kayaköy, Kernek, Kiti, Koçköprü, Kovada I, Kovada II, Koyulhisar, Kuzuculu, Ladik-Büyükkızoğlu, Malazgirt, Mut-Derinçay, Otluca, Pazarköy-Akyazı, Pınarbaşı, Sızır, Silifke, M. Kemalpaşa-Suuçtu, Uludere, Varto-Sönmez, Zeyne Hidroelektrik Santrallerinin özelleştirme programına alınmasına;

2. Söz konusu santrallerin "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemiyle özelleştirilmesine,

3.Özelleştirme işlemlerinin 31.12.2010 tarihine kadar tamamlanmasına, karar verilmiştir.??

*Özelleştirme Yüksek Kurulunun Kararında görüldüğü üzere 56 adet Akarsu HES Özelleştirme programına alınmış ancak bu Akarsu HES ?dan Botan HES Ilısu Barajı, Ceyhan HES Kılavuzlu Barajı, Dere içi HES Kars Barajı altında kalacağından, Durucasu HES ise Amasya duble yol çalışmaları nedeniyle çıkarılmış geriye kalan 52 Akarsu ile ilgili olarak ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 49 yıllığına İşletme Hakkının verilmesi yöntemi ile ihaleye çıkmış, 19.Şubat. 2010 tarihinde son teklif tarihi olarak belirlenmiş, değer ve bu santralların devir süreci başlamıştır.

*13.08.2003 tarih ve 2003/44 sayılı ÖYK Kararı ile EÜAŞ?ın bağlı ortaklıklarından Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş. ve Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş. ile Yatağan elektrik üretim tesisinin ?satış yöntemi? ile özelleştirilmek üzere özelleştirme kapsam ve programına alınmıştır. Ancak Kurul?un 20.06.2006 tarih ve 2006/49 sayılı Kararı ile adı geçen santrallar özelleştirme kapsam ve programından çıkartılarak eski statülerine (EÜAŞ Bağlı Ortaklığına) iade edilmiştir.

*Özelleştirme Yüksek Kurulunun 08.09.2003 tarih ve 2003/53 sayılı kararı ve 23.09.2004 tarih ve 2004/89 sayılı kararı ile Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş.?ye devredilen Oymapınar HES?in İşletme Hakkı Devri, 08.04.2005 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

4. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Calisan bir arkadasin euasin ana sayfasindan almis oldugu metin.

5. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Bizi hangi kısmı.ilgilendiriyor anlamadim:confused:

6. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    ??1. Kurulumuzca30/5/2... Diye baslayan yeri okur musun.

7. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    2yi de siz okuyun hocam 3te zaten son tarih geçmiş sorun olsa programda olsa merkeziden alım yapmaz bugünki sorun resmi gazetede yayınladığı gün atamalar başlamıştı. Artık merkeziden alım yapmayacak duyuruda ermenek mut yok.
    Vallahi ben bıktım yarın bi son arastirma yaparım sabah gunceller geçerim Allah hayırlısını versin. Bıktım yeminle bıktım bu ne ya! Ve forumada aciklanana kadar girmeme kararı aldım an itibariyle

8. GSniper

GSniper İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kocaeli Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşm
    arkadaşım senn verdiğin bu belge eüaşın yönetmeliğinden alınmış önmüzdeki yıllara yayılmış plan program izahı..yani şuan burda yazan tüm hes ler özelleşti diye bi durum algılamayınız..böyle bir şey yok

9. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Acikcasi benim osym ye hic guvenim yok. O yuzden bu kadar irdeliyorum. Emin olmadan da tercih etmeyecegim.

10. GSniper

GSniper İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kocaeli Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    diğer sayfada paylaştığım yerleri yazmanızı tavsiye ederim araştırma sonucu onlarda sıkıntı yok

11. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Hayir ozellesmis olsa zatem merkezi alim yapamaz. Olay kapsamda ya da programda olmasi degilmi. Orda yazan tarihin resmi gazetesine baktim 56 tane santralin ozellestirme proframa alinmasi acik bi sekilde yaziyor.

12. GSniper

GSniper İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Kocaeli Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    günümüzde tedirginliğiniz çok normal puanınz kaç puanınız iyi ise hiçbirinide yazma

13. clkkk

clkkk Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    85.9 puanim ahim sahim degil ama ihtimal yok degil.

Sayfayı Paylaş