Fargo

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi

FX’in 2014'ün ses getirecek diğer dizilerinden olan Fargo ise Coen kardeşlerin 90'lı yıllara damgasını vurmuş bol ödüllü filmi Fargo’nun televizyon uyarlaması. Yine Coen kardeşlerin dahil olduğu bir dizi olacak Fargo, filmden etkilenmiş bir dizi olacak ancak filmin tamamen aynısı olmayacak. Senaryosu Noah Hawley (Bones) tarafından yazılacak olan dizinin yapımcılığını Coen kardeşler üstlenecek.

2006 yılının Ocak ayında Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) Bemidji, Minnesota'dan geçerken tesadüf eseri karşılaştığı "ezik" Lester Nygaard'ı (Martin Freeman) kirli aklı ve şiddetiyle tesir altında bırakır. Bu sırada çaylak memur Molly Solverson (Allison Tolman) ve Duluth polis memuru Gus Grimly (Colin Hanks) birlik olurlar ve Malvo ile Nygaard'ın ilişkisi olabileceğine inandıkları bir dizi cinayetleri araştırmaya başlarlar.
(divxplanet)

ilk sezonu 10 bolumden olusuyor arkadaslar. dozunda kara mizahi ile son yillarda izledigim en kaliteli dizi oldugunu soyleyebilirim. 10 bolumde hikaye sona erdi yeni sezonda yeni oyuncular ve yeni bir hikaye ile devam edecegi soyleniyor.

dizide birkac kucuk klise ve hikayenin tamamen gercek oldugu yalanini soylemeri disinda bir kusur yok. arastirmalarim dogrultusunda gerceklik konusunda sunu soyleyebilirim dizideki bazi olaylar gercekten yasanmis fakat birbirinden bagimsiz ve farkli failleri olan olaylar bunlar, coen kardesler yalan soylemek yerine direk bu aciklamayi yapsalardi daha iyi olurdu.

herkese tavsiye ederim..

Yunus Emree

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
3 yıl önce yazmışsın ama bu dizi gerçekten harika :)

Eğitim
Lisans
Üni
Giresun Ünv.
Bölüm
İktisat
Filmini izlediniz mi 95 yapımı olması lazım. O da çok güzel. :)

asdfghjk

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Bu diziyi bi ben sevemedim herhalde. Çok kopuk kopuk geldi bekle ki bağlasınlarr