Fazla memur alırsak maaş ödeyemeyiz

Konu, 'İİBF Haber Merkezi' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme

Yeniden yapılanan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliğinin (TSPB) Genel Kuruluna katılan Babacan, Türkiye ekonomisinin 2013'te yüzde 4 büyüdüğünü belirterek, "Bütün olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ediyoruz. Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 4.4 büyüme gerçekleşti. Son bir yılda 1 milyon 300 binden fazla istihdam sağladık. Bunun çok az kısmı kamunun eliyle gerçekleşti. İşlerini büyütmeye devam eden özel sektör istihdam oluşturuyor.

Net istihdam 60 bini geçmez

Şu anda 3 milyonun üzerinde memur ve 10 milyondan fazla emekliye maaş ödüyoruz. Devletin her sene aldığı eleman sayısı 80 ile 110 bin arası. 50-60 bin kişi ise emekli oluyor. Yani net istihdam 50-60 bini geçmez. Zaten daha fazla memur alırsak maaşlan ödeyemeyiz" diye konuştu.

Sadece iç tüketimle olmaz

Türkiye'ye para girişinin devam etmesi gerektiğini ifade eden Babacan, "ithalata dayalı büyüme ve cari açıkla büyüme sürdürülemez. Büyümenin kaynağı yatırım, üretim ve ihracat olmalı. İç tüketime dayalı büyüme sürdürülebilir bir, durum değil" dedi.Doğrulardan şaşmayınÜst kurul yöneticilerine de seslenen Bakan Babacan, "Gürültünün çok olduğu dönemlerde ayrı eğilimler ortaya çıkabilir. Bireyler, kurumlar böyle dönemde sınavdan geçer. Onun için herkes doğruyu yapmalı. Kanunlar ve çerçeve belli. Dolayısıyla her kurum dikkat etmeli, ancak böyle iç ve dış sorunlar önlenir. Sisli ortamı fırsat bilen tipler olabilir. Bunlar önemli değil. Burada sorumluluk kimde ise doğruyu yapmakla mükelleftir" dedi.

2. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    az yerseniz bu ülkede herkese ekmek çıkar. bunu geçen yıl mehmet şimşek de söylemişti umutlarımızı yıkmıştı. zaten söylenen oldu alım gayet az oldu. şimdi sınav sonuçları bile açıklanmadan söylüyorlar bize başınızın çaresine bakın diyorlar

3. ilknur

ilknur Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    torpille birçok memur aldılar tabi bize sırada gelmez ve o kadar parayı haramıda yersen bizleri ne atayacak kadro verebilirsin ne de maaş ödeyecek gücünde kalmaz di mi?

4. ilknur

ilknur Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    yok aile kurun yok çocuk yapın deniliyor biz daha öğrenim kredisi ile boğuşuyoruz kpss den hakkımız olan verilmemiş belimiz doğrulmuyor biz bunların hayalini bile kuramaz olduk nasıl geçiniriz demekten. bu gençliği süründürüyorsunuz ya allah sizi bildiği gibi yapsın

5. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Arkadaşlar mızmızlanarak biryere varılmaz. Alımlar azaldıysa sizin çalışmalarınız artsın yüksek puan alın biryerlere atanın. Bu ne böyle sürekli her yerde mızmızlanmalar...

incir reçelim bunu beğendi.
  6. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    şimdiye kadar öğretmen alımlarının azaldığını gördün mü sen? İİBF alımları azalıyor diye tepki gösteren insanlara mızmızlanma demenin mantığı ne? Aynı şeyi gidip yiyorsa,sıkıyorsa bir öğretmene desene öğretmen alımları azaldı diye mızmızlanmanın anlamı yok daha çok çalış desene :mad::mad:

mavigeyik bunu beğendi.
  7. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    karşımda olsaydın seni dövmemek için kendimi zor tutardım. Bu kadar da net söylüyorum...

Tgb06 bunu beğendi.
  8. frrrl

frrrl Üye

Ödül Puanları:
    18
    Alımları azaltıyorsan üniversite sayısını neden artırıyorsun ?

Kafkaslı bunu beğendi.
  9. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Kafanın içinde beyninin olup olmadığı hakkında derin bir düşünce beni benden aldı...

mavigeyik ve Kafkaslı bunu beğendi.
  10. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    :D :D ayyy bu yorumu görünce gülmekten sinirim geçti

11. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Şu zamanda ihtiyacımız tek şey: gülmek. Ne mutlu bana sizi güldürebildiğim için.

Kafkaslı bunu beğendi.
  12. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    üstad kusura bakma sen belliki çok güzel makamlara gelmişsin ki bize mızmızlanmayın diyebiliyorsun. bizim emeğimizin karşılığını alamadığımızdan bu isyanımız. 2012 de yaşadığımız kabusu yaşamak istemediğimizden. senden bizi anlamanı bekleyemeyiz

Kafkaslı bunu beğendi.
  13. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Üstadım ben de 80 küsür puanla açıkta kaldım. 2010un son atamasında puanların 77ye indiğini görünce ben 80,86 puanla 3. o da olmazsa en geç 4. atamada atanırım diyordum. İki gün önce evdekiler 4. atamada da atanamadığımı öğrenince hani kesin atanırım diyordun dediler, yani ben de muzdaribim. Ancak memurlar nette olsun burada olsun sürekli bir mızmızlanma var ve bu mızmızlanmalar sadece lafta kalıyor icraata dökülemiyor. Madem o kadar rahatsız oluyorlar o zaman sanaldan mızmızlanmayı bırakıp sokağa dökülmek lazım, somut bir şeyler yapmak lazım. İnan benim rahatsız olduğum konu bu. Tamam ben iibfliler adına somut bir adım atmadım ancak en azından mızmızlanıp insanların moralini bozmuyorum. Şu aralar üniler için tercih dönemi 17-18 yaşlarında bir çocuk foruma girse iibf bölümlerini araştırsa korkup iibf yazmaktan vazgeçer. Oysa kendini geliştirmiş bir iibfli özel sektörde iyi iş bulur.

14. samyelialttantire43

samyelialttantire43 İİBF Uzman Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    43
    Umutvar bak birader banada yazmissin birara mizmizlanma falan
    Senin baska bildigin bir sey yok galiba

Kafkaslı bunu beğendi.
  15. iibfzede

iibfzede VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    tam gözlüklü şirinsin:)her bölüm sonunda köyün dışına atarlardı ya bizim gözlüklüyü aynı o durum:)

kpsszede, isletmeci1985 ve Kafkaslı bunu beğendi.
  16. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Napıyım arkadaş rahat duramıyorum. : ) Sadece siteyle ilgili değil, haber sitelerinde haberlerin altındaki yorumları okuyorum da sürekli eleştiri bilen de yorum yazıyor bilmeyen de ben de buna sinir oluyorum. : ) Bu yüzden dışlanıyorum farkediyorum ama olsun.

iibfzede bunu beğendi.
  17. Kafkaslı

Ödül Puanları:
    938
    :D :D

18. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    subatta ki 10 000 ogretmen alimini napcaz. hak aramayi mizildama olarak goruyorsunuz. bundan kaybediyorsunuz. aldigi 80 puanin pesinde kosup kadro istemek mizirdanmak degildir. 75 li puanlarla atamalari yapilan bolumler varken sen gih kadrolarinin senden alinip populist politiklar ile baska yerlere verilmesi oyle sabit yerinde durarak beklersen bu taban puan her sene farkli olur.

sonucu bile beklemeden su an iibf mucadele grubu yapilandirilmali mucadeleye baslamali zaten 35bin kpsssiz alim olacak bu donem daha zorlu olacak. gunde bir saatinizi mucadeleyr ayirmakla bi sey kaybetmezsiniz.

Sayfayı Paylaş