forum konuları neden ilerlemiyor ?

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
arkadaşlar forum konularımız cok sabit kalıyor günlerce bile oluyor bu üstelik cok fazla kisi gün icinde giriyor siteye .
Bence bu durumda en önemli etken sohbet bölümünün fazla kullanımı şöyle ki iibf için önemli çogu konu sohbette şöyle bir söylenip geçiyor link altında bunlar başlık yapılsa ertesi gün görülse daha iyi olmaz mı ?sohbeti tek tek görüntüleyip önemli birsey olmusmu diye bakmak cok zor bence fikrime katılan olurmu bilmiyorum karsıt görüslere de saygım var nacizane bir öneri :)

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Haklısın. Sohbeti mi kaldırsak :)

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
daha fazla konu açılmalı bence en azından herşey sohbete yazılmamalı bence yoksa forum çok sabit kalıyor.

kafkasli_

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
sohbet kalmalı ama orda sorulan bir soru hemen forumda başlık olarak açılıp konu ile ilgili bilgilerdde de kalıcılık sağlanmalı
sohbetin olması daha hızlı iletişim kurulmasını sağlıyor
geçenlerde bir öğrenci tbmm stajı ile ilgili bir soru sormuştu eğer onu konu olarak da açsaydık kalıcı bilgi olurdu ama o an aceleden açmadı :(

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
ama forum sanki sohbetten ibaretmiş gibi böyle girilince hep aynı şeyler yalnız sohbet ilerlemiş bir de sohbet şamataya dönüyor çoğu zaman bende yaptım bunu birkaç kez kafkaslınında dediği gibi çoğu önemli konu sohbette kaynayıp gidiyor yeni gelenler sohbete katılamıyor forum konuları da hep aynı kalıyor ...:(

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bence de sohbet oldugu için ilerlemiyor bi şey yapmalı ama ne yapmalı :D

gaspadinahmet

Üye
Mücadele Grubu
Tamam en fazla sizler vakit geçiriyor en fazla emeği sizler veriyorsunuz siz daha iyi bilirsiniz arkadaşlar isterseniz bi denenebilir o zaman...

kafkasli_

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
ben hâlâ aynı şeyi söylüyorum sohbette önemli bir şey konuşulurken sohbettekilere durun bu konu ile ilgili bir başlık açalım ordan devam edelim kalıcılık olsun konuya ulaşmak istediğimizde de rahatça bulabiliriz yoksa arada konular kaynıyor deyip milleti foruma çekebiliriz

kafkasli_

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
ben sohbetin kapatılması taraftarı değilim
sayfaya bakanlar sitede birilerinin olup olmadığını görebiliyor

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
illa sohbet kapatılsın demiyorum zaten :) ama konulara ve başlıklara ağırlık verilsin yeter :)

darkness666

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
e sayfanın en altında da online durumu filan var bazen bakıyoruz 12 sa siteye bi şey yazılmamıs cok eski sohbet kalmıs ama bi taraftan guzel ama acaba herkese açık olmasın belli bi msj sayısını geçene mi açık olsa nasıl fikir

yamur

Üye
Mücadele Grubu
sohbet kapanmasııın :) ama söyle bişey var zaten siteye giren 3 5 kişiyiz buraya daha fazla insan cekmeliyiz bundan sonra forum başlıklarına özen gösterelim madem :)

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
ben kendimden örnek vereyim girip sohbet edip çıkıyordum bir ara ... sizinde öyle anınız çok olmadı mı az önce baktıp çok sohbet eden yok konulara her an yeni şeyler yazılıyor ve çok da sürükleyici :)

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
mesela kafkaslı gih kadrolarının doluluk oranını sohbete yazmış o kaynadı gitti çok güzel tartışma konusuydu başlık açılsaydı bence

kafkasli_

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
mesela kafkaslı gih kadrolarının doluluk oranını sohbete yazmış o kaynadı gitti çok güzel tartışma konusuydu başlık açılsaydı bence
ben onunla ilgili başlık açacaktım ama yorumları kopyala yapıştır yapınca alttan üste doğru gittiği için uğraşamadım tekrar düzenlemek için
serkan online olan kişiler altta görünüyor ama sürekli bir şeyler yazılıp hareketli olduğunu görmek ayrı şey pasif bir şekilde sadece online olanları görmek ayrı bir şey

btlceko

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
sohbet kapatılsa hiç fena olmaz sanırım.. çok cancanlı ben girdiğimde sohbete bakıp çıkıyorum çoğu zaman. hoş çok vaktimde olmuyorda. kapatılsa başlıklara daha çok ilgi ve yorum olur diye düşünüyorum.

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Forumdaki sohbet Bölümü kaldırıldı konulara önem verilmesi için.