Gayrimenkul Danışmanlığı

Konu, 'Diğer Özel Sektör' kısmında buğra tarafından paylaşıldı.

1. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8
    Tecrübeli arkadaşlardan fikir almak amacındayım.Bugün gayrimenkul şirketine iş görüşmesine gittim devremülk yapıp satan bir firma. Hafta içi 4 gün ofiste hafta sonları da Ankara'da sahada çalışma şartları günlük 7 saat ayrıca 1 gün tatil. En can alıcı nokta ise asgari ücret ve satış üzerinden 400TL prim ayrıca üni mezunu olduğumdan yükselme imkanları vs vs. Daha önce bu işi yapan arkadaşlar var ise denemeye değer mi bir yandan da KPSS hazırlığına devam etmeyi de düşünüyorum fikirleriniz benim için değerlidir :)

2. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    firma kurumsal bir firmamı hocam internet üzerinden araştır... emlak sektörü genelde mafyanın elinde milleti katakulliye getirip senet imzalatıyorlar zorla ev satıyorlar istanbulda %70 bu şekilde sistem..

Misal birisi evini satmak istiyor emlakcıyla anlaşıyor bana 80 bin ver gerisi senin diyor adam bu evi 90 bine fakirin birine gazlıyor.. üstüne 2 bin komisyon alıyor 12 bin lira kar ediyor sadece bir evden... fakir adam kanmasın diyeceksin adamlar sistemini bulmuşlar 3 kuruşa çalışan adam konut kredisi alamıyor ya bunlar bir işte daha çlışıyor gösteriyor yüksek ücretle kredi çıkartıyorlar garibanda kanıyor çok fena adam çarpıyor istanbulda emlakçılar...

buğra bunu beğendi.
  3. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8
    araştırdım 15 yıldır bu sektördeler ayrıca ofisleri şehrin en nezih iş merkezlerinin birinde bu konuda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Benim aklımı karıştıran satış üzerine kurulu bir iş olması satış yapamazsan asgari ücrete talim olmak pek iç açıcı değil daha önce satış danışmanlığı yapmışlığım var ama gayrimenkul tamamen farklı bir sektör.eğitimde verecekler ama işte hiç bu işlerle uğraşmadan kpss mi yoğunlaşsam diyorum sonra aklıma kadro sayıları geliyor bunalıma giriyorum :(

4. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ayda 1 satış yapsan bile 1200 e gelir maaşın iyi gibi bence 1 tanede yaparsın :D

5. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8
    bizim özel sektör alanı muhasebe hariç hep satış üzerine aslında bir yerden başlamakta lazım hem ilk maaşımla gazete ilan kampanyasına yardımda bulunurum böyle işsiz cepler boş olmuyor :D

Mustor bunu beğendi.
  6. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşım ben 1.5 yıl kurumsal bir şirkette bu işi yaptım.3 ay hiç satış yapmadığımız zamanlar olurdu.sahaya inme olayı insanı bitiriyor.ayaklarımın yara bere içinde kaldığı günleri biliyorum.akşam 8 e kadar çalışırdım.eve gelmem istanbul trafiğinde 10 u buluyordu.bazen o kadar uykusuz kalırdım ki yatağa başımı koyduğumda sabaha kaç saat var acaba diye saatleri sayardım.tabi çalışacağın şirket çok önemli.ben yanlış yerde çalıştığımı düşünüyorum.çünkü başka bi arkadaşm farklı bir firmada hala bu işi yapıyor ve işinden memnun görünüyor.ama gayrimenkul sektöründe genelde verilen sözler tutulmuyor.tabi iş yerindeki rekabeti hiç söylemiyorum bile sen insanlarla yarışmayıp işini yapmaya çalışsan bile prim olayı olunca ister istemez zorla o yarışın içine itiliyorsun.her gün miğde ağrısı çekerdim bu nedenle.birde benim çalıştığım şirket devremülk üzerine değildi.daire,bina,işyeri...vs.

buğra bunu beğendi.
  7. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8

Teşekkür ediyorum değerli görüşlerin için dediğin gibi firmasından ortamına göre şartlar farklılık gösterir genelleme yanlış olur.Şu da var özel sektör satış üzerine kurulu memuriyet dışı iş yapılacaksa illa ki satış işine iyisiyle kötüsüyle girmek gerekiyor işsizliğinde getirdiği bıkkınlıkla şimdilik deneme taraftarıyım denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

8. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bende geçen Giresunda bir inşaat firmasıyla görüşmeye gittim geri dönmediler olmaz gibime geliyor zaten onlarda daire satacaksın falan dediler işte il içinde ilçeler ve il dışında müşterilerimiz var onları ziyaret edip satış odaklı falan dediler bana basit geliyor birilerini ikna etmek sonuçta onlar ev almaya karar verdikleri için senin ikna kabiliyetine kalıyor geri kalan şey maaş beklentimi sordu 1200 1300 dedim sanırım ordan kaybettim :D

buğra bunu beğendi.
  9. buğra

buğra Üye

Ödül Puanları:
    8

ben maaş beklenti aralığını boş bıraktım zaten asgari ücret demese şaşardım 1200 lira maaş istediği için işe alınmayan üniversite mezunlarının olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne kadar güzel :)

Sayfayı Paylaş