Gazete Kamu'dan sesinizi Duyuralım.

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında Kaan3860 tarafından paylaşıldı.

1. Kaan3860

Kaan3860 Üye

Ödül Puanları:
    3
    Değerli İİBF mezunları;
    İstihdam ve atama konularıyla ilgili Gazete Kamu'da İİBF'lilerin sıkıntılarını, sorunlarını, beklentilerini sürekli gündeme getirmek istiyoruz. 1 yılda 50 civarında sosyologlarla ilgili yazı yazdım, sosyolog algısını değiştirmeye başladık. İİBF'liler de çok geniş bir mezun kitlesine sahip. Konuya hakim olmam açısından sayısal verilere, atama sayılarına, talep ve beklentilerinize ihtiyacım olacak. Sizden aldığım bilgileri derleyip haber haline getireceğim.
    Yazılarımı facebook sayfamdan takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/pages/Yazı-Makinesi/684363868276358?ref_type=bookmark

NOT: 2014-1 Merkezi atama sayılarıyla ilgili de DPB ile yaptığım son görüşmede haftaya pazartesi-salı açıklamayı düşündüklerini ilettiler.

meacit, İİBF ve CANER bunu beğendi.
  2. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Face den 2 dosya gönderdim.

3. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    3 atama 2900 kişiyle sözün bittiği yerdeyiz 350000 insan olrak.

A grubu da saçmalık, mühendis p3le mühendis olurken bizler A grubu denen hakrete zorlanıyoruz. Mühendisler, fizikçiler vs. teknik hizmetlere tabi olmasına rağmen sadece genel kültür, gnel yetenekle sınanırken bizler hem gk, gy, hem alan sınavı, hem yazılı kurum sınavı, hem mülakata tabiyiz. Bunu nimet olarak gören devlet kadrolarımızı 3001-4001'e veriyor.

4001ler'in çoğunluğunun öğretmen olması ve bizim kadrolarımıza atanıp sonra da ilk fırsatta öğretmen olarak atanması da hem devlete, hem iş bekleyenve kurumunda KALICI OLACAK işini yapacak ve bu işin eğitimini almış İİBF mezunlarına ziyan veriyor.

Gümrk,PTT gibi İİBF tercih eden kurumların merkeziden çıkarılması da olumsuz etkiledi.

Genel hatlarıyla sorunlar bunlar hocam.

Sayfayı Paylaş