geçici diploma verimeden asıl diploma alınamıyor mu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında lizgeviyal tarafından paylaşıldı.

1. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    geçici diploma var bunu üniv istiyor mu asıl diplomayı almak için ;;geçici diploması olanlar yardımcı olursa sevinirim bir de lise diplomalrınızı mezun olduğunuz ünivteler verdi mi?? hazırlık okuduğumuz için kademe ilerlemesi oluyormuş memurlukta o yüzden lise diplomalarını da kurum istiyormuş sorun çıkardı mı ünivteniz lise diplomalarınızı alırken bie verilmedi ondan soruyorum hazırlık okudum gerekliymiş diplomalar;;ünivteden mezun olup geçici diloması elinde blunan asıl diplomasını almayan geçiciyi mi götürüp asıl diplomasını alcak ??bi de mezun olduğunuzda lise diplomalarınızı ünivteniz size verdi mi?? bazı üniversite geçici diplomalarda geçerlilik süresi var o geçerlilik süresi ben de yok şunu da sormak istiyorum noter onayı ücreti fazla olduğu için asıl diplomayı aldığımızda bikaç fotokopisini çektirip aslı gibi onaylatabilirmiyiiz öğrenci işlerinde ?? tşklr bir de diploma parası veriliyo mu aslı diplomayı aldığımızda

http://www.mu.edu.tr/ogrenci/tr/diploma-islemleri-97 bu sitede ücretten bahsediyor üivteden ilşkimi kestiğimde ödeme yaptığımı hatırlamıyorum asıl diplomasını alanlar ücret verdiler mi geçiciyle değiştirenler

diplomayı almaya gidecem gideceğim yer uzak biyer bulunduğum şehre gör eksiksiz bilgi almak için soruyorum

yardımcı olunnn PLEASEEE:D

2. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ayak üstü kaç soru soru sormuşsun ben sayamadım :) neyse cevap verelim

Geçici Mezuniyet Belgesini götürüp diplomanı alabilirsin. Ben mezun olduğumda lise diplomamı iade etmişlerdi. Her üniversite iade eder. Ayrıca lisede hazırlık okuduğuna dair illa lise diplomasına gerek yok, okula gidip hazırlık okumuştur şeklinde bir kağıt almanda yeterli.

lizgeviyal bunu beğendi.
  3. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    az duzenlı yazsaydınızda keske duzenlı cevap verılebılseydı
    ben gecıcı mezunıyet belgesı almadım her unıv farklı sıstemde calısır ablam mustafa kemalde uzun zaman sonra -yıl devırdıler- aldılar o arada gecıcı ıle calıstılar ama bızım unıversıte afyon kocatepe bırkac ay ıcınde dıplomaları hazır ettı gıden aldı
    ucret ıstedıler lakın mecbur degılsın zorunlu gıbı alırlar yetkılı yerle gorus vermeden alırsın.
    lıse dıplomasınıda unıvden gerı verdıler.

lizgeviyal ve incir reçelim bunu beğendi.
  4. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    bikaç arkadaşıma danıştım diplomalarını almışlar ücret vermemişler geçiciyi verip almışlar ama ben geçen öğrenci işlerinden 2 kişiyle görüştüm biri geçiiyi getirmene gerek yok biz aslını veririz dedi diyeri kesinlikle getirmelisin dedi kafam karıştı bi de aslını fotokopiletip kaşelettirsek olur de mi noter de pahalıı klavyem sorunluu yazılmıyor düzgün bazen

5. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    diplomamı yeni aldım geçici mezuniyet belgeni telefonda konuştuğumuzda mutlaka getir dediler. Hiçbir ücrette ödemedim. Lise diplomamı almadım hiç aklıma gelmedi onlarda vermedi zaten.

6. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    işlevi aynı bır evrak yahu gerı gıtmese ne olur kaybolmusta olabılır hatta almamıs bıle olabılırsın sıstemde kayıt mı var aldın dıye sanmam! unıv gore degısır aslı gıbıdır dıye yaptırmak ıcın kımısı para ıstıyor -kı almaması gerek-, bazıları hıc ıkıletmeden dırek fotokopı cektır gel onaylayalım dıyor, kımısıde boyle bır sey veremeyız yetkımız yok dıyor -kullıyen yalan-. ben para vermeyecegım dıye unıv de cok sorun cıkardım ılla verecen mecbursun dedıler vermedım aldım -bağıs adı altında alınıyor- ben arıza cıkardım dıye bana hıccc vermedıler veremeyız dıyıp bastan savdı hepsı para alıyor o yatanlardan demekkı ayıptır Allah sorar ınsallah bunlara hakkımızı ben notere işsizlikten parasızlıktan habıre para bayılıyorum. kıytırık fırmalar bıle noter onaylı ıstıyor aslını gor fotokopısı al uyuz bu ınsanlar zorlastırıyorlar kolaylastırmak yok!

almak lazım bence aksatma en yakın zamanda ıste tel ac bır gorus vereceklerdır herkese verıyorlar senınkı neden kalsın olakı ılerde sacmalayan bır kurum onuda ıster!

7. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    hiç karşıma çıkmadı şimdiye kadar lise diploması isteyen kurum ama haklısın telefon açıyım ben

8. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    geçici mezuniyet belgenii öğrenci işlerine verdin mii asıl diplomayı almak için şu an geçici mezuniyet belgen üniversitede mi yoksa onlara gösterip asıl diplomanı alıp geri mi aldın diploma ücreti istiyorlar deniliyorlink attım orda da yazıyor üniversiteden çıkışımı aldığımda lise diplomasına para verip vermediğimi hatırlamıyorum üniversitede bayaa dolanmıştık belgeler imzalattırdık ama para olayını hatırlıyamadım ondan soruyorum lise diplomasını da geçici mezuniyet belgesi aldığınızdan vermiyorlar dediler ama arkadaş asıl diplomasını almışlise diplomasını yine vermemişler ben de hala almadım geçii mezuniyet belgem elimde diye gidipalmayı düşünüyorum

ben hazırrlık okudum diye alıyorum derece alıyormuşuz öyle diyorlar gerekliym iş kurumda çalıştığımızda ;bir de siz asıl diploma için para ödediniz mi

okul derken okuduğumuz liseye mi gidip alcağız ??hazırlık okuyanlara 1 derece veriliyormuş

9. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sorduklarına cevap vermek istedim ama anlamam mümkün değil vazgeçtim:confused::confused:
    bu işler için nokta virgül kullanıyoruz biz sen de dene istersen...

10. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    @lizgeviyal maşallah ne kadar çok soru sıralıyorsun :)
    1) Geçici mezuniyet belgemi aldığımda lise diploması falan verilmedi.
    2) Diplomamın aslını almak için gittiğimde geçici mezuniyet belgesini aldılar.
    3) Diplomayı alırken herhangi bir ücret ödemedim.
    4) Evet bende diplomayı almak için gittiğimde bir sürü yere uğrayıp imza topladım.
    5) Lise diplomamı almadım onlar vermedi, benimde aklıma gelmedi istemek.

lizgeviyal bunu beğendi.
  11. Yelken

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    sende bulunsun ne olur ne olmaz ;)

12. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    süpersin üstat yani işin kısası geçiciyi vermek şart aslını almak için ücret ödenmiyor lise diploması isteyene veriiyor tşklr

peki asıl dplomayı alıp fotokopi çekip kaşelettin mi ğrenci işlerinde

tgb beğeneceğine yorum yapaydın üstat:p

Tgb06 bunu beğendi.
  13. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    evet aslı gibidir yaptırdım lazım olur bir daha gidemem diye. Birde transkript aldım onuda almak gerek.

maşallah o kadar hızlı ve heyecanlısın ki sana yetişemiyoruz :huhuu:

lizgeviyal bunu beğendi.
  14. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    ONU GEÇİCİYLE BİRLİKTE VERDİLER BİZE bi de bazı geçicilerde süre var benimki süresiz sadece iş bu mezuniyet belgesi slıyla değiştirilmek üzere 1 defaya mahsus olarak verilmiştir yazıyor ama öğrenci işlerinden 2kişiyle görüştüm biri geçiciyigetirmene gerekyok diğeri getirmelisin dedi kafam karıştı yani örnekveriyorum geçici mezuniyet belgesi kaybola nolak asıl diplomamızı vermiycekler mi

15. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    @lizgeviyal kayboldu deyince illaki vereceklerdir ama banada mutlaka yanında getir demişlerdi. Sanırım ikisininde elinde bulunmasını engellemek için yapılan bir uygulama

16. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    heyecan değil sorularımı sorayım bi defada kurtulun benden diye yazıyorum üstat:p

17. Tgb06

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    Yalnız ücret konusunda yukarıdaki yorumları okuduysan isteyen üniversitelerde varmış. Bunu da dikkate almalısın

lizgeviyal bunu beğendi.
  18. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bende lise diplomamı almadım.onlarda verelim mi demediler.benim de istemek aklıma gelmedi.nasıl iş yapıyor bunlar nasıl atanmışlar oraya anlamak mümkün değil :(

19. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    lise diplomasını ben hazırlık okuduğum için alıyorum derece olayı varmış sen diplomanı fotokopiletip kaşe b bastın di mi aslı gibii o kdar çok aynı konu hakında konutum ki kim ne dedi hatırlamıyorum kafam çorba gibi şuan:)biliyosun noter para istiyor

Sayfayı Paylaş